Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.12.2008, 23:45   #1
bigos
 
bigos's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Żary / Strzelce Krajeńskie
Posty: 381
Motocykl: RD03
Przebieg: 67 000
Galeria: Zdjęcia
bigos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 16 godz 7 min 52 s
Domyślnie Albania i Czarnogóra. Dlaczego tak?

Witam,
dumam sobie nad wypadem w przyszłe wakacje i tak jakoś naszło mnie na Albanię i jej okolice. Chopy, czy tamtobylcy mogą doradzić jakie miejsca na pewno trzeba zobaczyć, czego unikać, jak się przygotować na okoliczności techniczne, paliwko, ... ?
Myślałem wstępnie o trasie Czechy, Austria (Klagenfurt), Słowenia (zjazd od Triglav na Trieste), potem Chorwacja (krajowa 1-ka), no a o potem właśnie chciałem podpytać. Możliwe będą też inne sugestie dolotu, bo ten na pewno nie jest najszybszy, głownie na odcinku słoweńskim, ale pomyślałem, że fajnie by było zamoczyć nogi w Lagio di Predil (Maju z TA przyfocił tam do ostatniego Moto voyagera).
Pomożeta ?

Cytat:
Napisał bigos Zobacz post
Dla zamknięcia tematu kilka obrazków z tego do czego przydała sie wasza pomocna dłoń . Kolejne pytania będą ... o Gruzje.

http://picasaweb.google.pl/piotrzabaglo/Picasa2009Serbia_Montenegro_Albania?authkey=Gv1sRg CITX2OPC-f2glQE#
Trasa wyglądała mniej więcej tak:

Droga nr Kierunek Uwagi
Szeged (Węgry)
53 Subotice Granica z Serbią
22 Novi Sad
21 Srem. Kamenice Park narodowy. Na Fruska góra jest polana motocyklowa z knajpą. Możliwość przejechania grzebieniem góry.
21 Valjevo Od Šabac Ciekawa droga z nowym asfaltem. Między Valjevo a Pozega jest skręt na Divcibare (przed Kosijerić). Fajny objazd jest - wjeżdża się do góry a potem w kierunku na południe i wyjeżdża się znowu na trasę Cacak - Pozega. Ewentualnie można jeszcze wydłużyć skręcając za Jezevica w kierunku na Dobrinja/Pranjanji. Znaków się tu nie spodziewajcie - ludzi trzeba pytać o drogę.
21 Pozega odbić na drogę nr 5
5 Čačak runda wokół parku
21 Prijepolje na granicę Gostun
21 Bijelo Polje
2 Majkowac
brak Zabijak wzdłuż Tary
brak Piwskie jezioro przez park Durmitor do 18
18 Podgorica
18 granica w Hotit
Koplik
Teth
Shkoder
brak Virpezar brzegiem jeziora Skoderskiego
Cetinje
Kotor Objechać zalew Kotorski i przeprawić się na powrót do Tivat. Chwila laby.
Dubrovnik
Słowenia, Austria, Czechy
__________________
Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.

Ostatnio edytowane przez bigos : 07.05.2010 o 21:13
bigos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem