Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.06.2013, 11:43   #1
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie Jakie opony na wschut?

Zamieszczam niniejszym parę fotek mojego nowego osiołka, który będzie mi towarzyszem i mam nadzieję ze zrozumieniem wysłucha moich egzystencjalnych bóli i głupawych zachwytów. Mam również nadzieję że nie wytnie focha, na to właśnie liczę. Jeszcze nie wiem czy go polubię - zobaczymy!
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Parę info na temat przygotowania ww osiołka, bo może się komu przydać:
W silniku wymieniłem tłok, na lekko doprężony Wossner, sprawdziłem sprzęgło i sprężyny (górna granica) wymieniłem uszczelki, oczywiście regulacja zaworów. W gaźniku wymiana suwaka przepustnicy, drobne modyfikacje części podciśnieniowej, wymiana dysz na troszkę większe (lepsze średnio niskie obroty). Silnik zalany olejem Motoreksa 10/60, filtr gąbkowy (standart), świece irydowe. osłona silnika to panzerwerk z bardzo starego modelu dr (Dakkar)- 5 mm blacha. Między michą a michą znalazło się również miejsce dla kpl łożysk do kół oraz przednią zębatkę. Do przody ramy przymocowałem spoczniki które zdemontowałem z tyłu, przednie stopki przespawałem 5 cm niżej oraz poprosiłem kolegę Rafa o poszerzenie .
Bak, a właściwie baczysko to prezent od Pastora, który po pewnych poprawkach mocowania do ramy zaległ był! ma on 35 l pojemności i rezerwa włącza się po 700 km .
Kanapę wyrychtował mi kol Dżony i zrobił to jak zwykle świetnie. Wielką platformę pod rogal (30l) i wałek z namiotem i karimatą poczyniliśmy wspólnie z Pastorkiem, tak żeby wszystko się zmieściło, a kanapa pozostała cała do dyspozycji. Jak zwykle powymieniałem fabryczne śrubki przykanapowe na motylkopodobne i wywaliłem przewód + z aku na zewnątrz, w razie "W" Swietnym rogalem Exa zająłem się w szczególny sposób, a to po to żeby było szybciej i łatwiej, Dodatki wynikają z moich poprzednich sakwowych doświadczeń. Po pierwsze linki espandora do zaczepu przy bucie + 2 haki z tyłu powodują że ściąganie rogala trwa 5 sekund, a elastyczne gumy powodują stałe napięcie ustrojstwa. Przez rogal przeciągnięta jest również linka stalowa, która połączona z dwoma solidnymi uszkami stalowymi w okolicy butów powodują że bagaż nie zniknie ot taj, bez kleszczyków czy pistolki. W dolnej partii rogalika założyłem jak zwykle kieszonki, których zawsze używam przy sakwach. Mieszczą się w nich 2 flaszki po coca coli - świetne podręczne miejsce do przewozu wszelkich płynów i nie tylko! Kierowniczkę przeniosłem z Yamaszki i jeszcze podniosłem o jakieś 2,5 cm, tak że siedzę sobie jak w fotelu i mogę dowolnie zmieniać pozycję. Szybka owiewki to wycinanka z turystycznej afrykańskiej. Owinąłem też rurę taśmą bazaltową żeby mnie tak nie parzyło w nóżkę. Motorek zrobił już ze mną i Wilczycą (którą o to proszę ) jakieś 2 tys km, więc raczej powinien żyć. Na pytanka chętnie odpowiem
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC04616 (Large).JPG (548.1 KB, 58 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04617 (Large).JPG (422.0 KB, 38 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04618 (Large).JPG (360.1 KB, 30 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04619 (Large).JPG (353.9 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04620 (Large).JPG (438.8 KB, 32 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04621 (Large).JPG (347.5 KB, 30 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04622 (Large).JPG (376.9 KB, 31 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04623 (Large).JPG (452.6 KB, 29 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04624 (Large).JPG (318.8 KB, 30 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04625 (Large).JPG (602.7 KB, 36 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04626 (Large).JPG (358.3 KB, 29 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04627 (Large).JPG (381.7 KB, 29 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04628 (Large).JPG (522.3 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04629 (Large).JPG (398.2 KB, 27 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04630 (Large).JPG (386.0 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04631 (Large).JPG (357.2 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC04632 (Large).JPG (381.3 KB, 32 wyświetleń)
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez Lupus : 10.06.2013 o 22:20
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem