Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.11.2012, 13:24   #1
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał spider2you Zobacz post
Znalazłem producenta alu skrzyneczek, oczywiście bardziej do przewożenia rzeczy w aucie, ale przy drobnej modyfikacji i uszczelnieniu lub pogadaniu z producentem, aby takie cosik zrobił, można by toto wozić na moto.
Szukałem czegoś na centrala i wpadło mi to w oko http://www.alpos.com.pl/a.html

Nie jestem może i broń Boże jakąś wyrocznia w w/w temacie, ale...
Chłopaki!!! nie wyważajcie już otwartych drzwi. Może i zaoszczędzicie w początkowym zakupie parę stówek, i fajnie bo sami sobie te skrzynki poprzykręcacie do motorsów i zabawa będzie przednia itd, ale TO SIĘ NIE MOŻE UDAĆ!!!!
Dlaczego?-zapytacie. -Bo grubość 0,8 mm to nie ma szansy wytrzymać od drgań i wstrząsów! Więc może na jeden, ewentualnie dwa wyjazdy i to w nie wymagający teren czyli tylko asfalt, to i da radę , ale potem się rozpadnie, porozrywa jak puszka po piwie.
A przecież nawet takie kufry z ALU blachy grubości 2mm przy glebie też potrafią się przekosić, przegiąć. Więc co to jest 0,8mm!!!
Poczytajcie sobie i posłuchajcie tu na Forum dobrej rady tych, którzy z kuframi objechali pół Świata albo i Świat cały. Za chwilę będziecie żałować tej kasy. Niby nie dużo, ale czy warto wyrzucić 170zł? A przecież chcecie oszczędzić a nie wyrzucić w błoto, prawda?
A dobry kufer służy nie tylko do wożenia gratów. On jest stolikiem na wyprawie, taboretem pod 4 litery, bądź podstawką pod motocykl, bądź...
Nie daj Bóg założyć taki kuferek jako boczny-przy pierwszej glebie złoży się toto jak domek z kart i wtedy tylko problem jak się spakować w dalszej podróży? W foliowe reklamówki?
Zrobicie oczywiście jak tam uważacie.
Ale myślicie, że ten kuferek 0,8mm da radę jak ten tu:
kufer.jpg
Tak uważam ja "Wujek dobra rada" Ale pewnie kilku się ze mną zgodzi... a może i ktoś zakrzyknie: "Dobrze gada, wódki mu dać!!!"

Pozdro

Ostatnio edytowane przez MOTOMYSZA : 12.11.2012 o 13:30
MOTOMYSZA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem