Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.01.2012, 09:04   #172
Marian9


Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: wawa
Posty: 2
Motocykl: RD07
Przebieg: ?
Marian9 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 57 min 24 s
Domyślnie

Odnośnie wyjazdu:
Nie chce robić nudnej relacji (dlatego króciutki filmik)
Cel- Nordkapp
Promem do szwecji dalej wzdłuż brzegu na północ zahaczając o lofoty na nordkapp później dzida przez Finlandię w dół do Helsinek.
Skąd miał być wygodny prom do Gdyni ale się spóźniliśmy 1h więc popłyneliśmy do Talina dzięki temu zobaczyliśmy Estonie,Łotwe i Litwe.
Wyszło około 8000km. 3tygodnie czerwca tylko 4 noclegi pod dachem reszta namiot.
Widoki Poezja chyba na zawsze wyryły mi się w głowie (to był cel wyprawy, omijaliśmy większe miasta ciesząc się pięknem natury ).
Afryczka spisała się świetnie -na darmo brałem pompę, regulator,dętki,łyżki,pompkę,klucze,wkrętaki,zesta w do klejenia,miernik elektryczny,
przekaźniki, bezpieczniki,żarówki,rurki,przewody...itp.
tylko lać paliwo i smarować łańcuch (polecam małą 200watową przetwornicę 12-230V do ładowania baterii telef.aparatów super sprawa, i kuchenkę Primusa na benzyne ,paliwko prosto z afryczki do pojemnika kuchenki).

Będę się starał znów tam pojechać chciałem zobaczeć wieloryby na lofotach organizują takie safari , kiedy tam dotarliśmy był sztorm
i wstrzymali wypłynięcia.3dni czekalismy na zmiane pogody wkoncu musielismy odpuscic.
krajobraz tych wysp bajkowy , wysokie zbocza schodzące do samego oceanu o charakterystycznych odcieniach zieleni i żółci robią wrażenie.
Jak ma się szczęście to można nad nimi zobaczeć bieliki.
Mimo że 3dni praktycznie non stop padała mżawka było ciekawie np: łowiłem tam nieduże makrelki z brzegu na podłużną błystkę, jak napłyneła ławica to czepiały się jedna za drugą, a 100m dalej na małej wysepce odpoczywały foki.
Prócz waleni wrócę tam dla Finlandi którą przejechaliśmy praktycznie w 2dni.

Pozdrawiam
Marian9 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem