Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.01.2012, 19:43   #42
BOGUŚ
 
BOGUŚ's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 27
Motocykl: nie mam AT jeszcze
BOGUŚ jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 49 min 21 s
Domyślnie

Motofanatyk napisał:
"Z tego co jest mi wiadomo:
1. najpierw leczenie ran tej dziewczynki, psychicznych (ona i również rodzice)i fizycznych
2. w międzyczasie rodzice moga zacząć załatwiac formalności w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
3. w międzyczasie dodatkowo musza załatwić wózek inwalidzki. Sa sklepy specjalistyczne a ZUS pokrywa koszty wózka do ok.800,-.
4. po wyjściu małej (moja córa ma 24 lata dlatego zawsze tak mówię i piszę o dzieciakach) ze szpitala komplet papierów do ZUS o ustalenie dla niej renty.Ważny jest jej wiek. To co teraz napisałem dotyczy osoby powyżej 16 lat. Jeśli ma mniej to Powiatowy Zespół ds. itd.
5. po ok. 3 miesiącach (po zagojeniu ran na kikutach) załatwić trzeba bedzie dla niej protezy.
Jeśli oczywiście lekarze dopuszczą (miejmy nadzieję że tak) taką możliwość.
A jako że jeszcze rośnie to będzie ich musiała miec kilka na przestrzeni kilku lat. To będzie bolało w kieszeni, ale postaramy się jakoś pomóc.
6. praca, praca, praca z dzieckiem nad nauką chodzenia.
7. proponuje poszukanie jakiejś Fundacji, która weźmie mała pod swoją opieke. Chodzi o kasę na protezy dla niej. Są to drogie rzeczy.
Jej rodzice muszą się trzymać!!! To warunek aby mała miała ochotę na ciężką pracę nad sobą."
To jest wiadomość od człowieka z braci motocyklowej z motofanatyka zachodniopomorskiego. Mam tez już kontakt do strażaka, jednego z nas, który niedawno stracił nogi w czasie akcji ratowniczej-obiecał pomoc. Tak więc kolego, jak znajdziesz chwilę dawaj na lub jakkolwiek i działamy.
"Dla Ewuni"-poszło.

Ostatnio edytowane przez BOGUŚ : 07.01.2012 o 23:19 Powód: uzupełnienie
BOGUŚ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem