Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.09.2011, 15:46   #68
Driverd2
Optymista wierzy że świat stoi przed nim otworem. A pesymista wie gdzie ma ten otwór :)
 
Driverd2's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Żyrardów
Posty: 110
Motocykl: Nie mam AT i chyba się nie dorobię.
Driverd2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 3 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Południowiec Zobacz post
Żeby zarejestrować samochód jako zabytek, musisz napisać, czemu uważasz, że jest dobrem narodowym
Nie sądzę żeby się komuś udało zarejestrować W123 2.0D 5drzwi jako zabytek nawet jak ma 30 lat. Po prostu takich aut jest jak psów (choć coraz mniej, a szkoda). Egzemplarz musi być naprawdę unikatowy. Słyszałem o problemach z wymianą żarówki w W123 2.3 coupe (PIĘKNA!!). Konserwatorowi się coś tam nie podobało. Pewnie żarówki też muszą być z ASO M-B.

Sory za OT

Złombol mi się podoba jako taki, nawet do Angolów, ale nie w 4 dni i nie fiutem 125p za 1000 zł.
dowiadywałem się wczoraj, pod kontem dużego fiata, a więc ubezpieczenie można najkrócej na miesiąc w przypadku posiadania żółtych tablic, ale w moim przypadku na miesiąc 180zł, na rok 280zł a bez żółtych tablic to 370zł więc tutaj rewelacji nie ma, po za tym że można tego OC wogóle nie zapłacić, przegląd robi się raz ale za to kosztuje 250zł potem już nas nie obowiązuje, auto które chcemy zarejestrować jako zabytek musi mieć co najmniej 25 lat i być w 75% w oryginale a auto które ma 40 lat z automatu jest w ubezpieczalni traktowane jako zabytek mimo nie posiadania żółtych tablic.
No i już w przyszłym tygodniu może stanę się posiadaczem czerwonego fiata 125p z 83 roku z 4-ro biegową skrzynią, i auto w oryginale.
Driverd2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem