Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.06.2011, 11:43   #1
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,629
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 4 godz 4 min 33 s
Domyślnie Intruz, virago czy shadow?? Jakiego choppera wybrać??

Witajcie!
Wiem, że moje pytanie w tytule może budzić niepokój, więc spieszę wyjaśnić: Chopper ma być dla starszego kolegi, który po latach chce wrócić do jazdy na motocyklu. Ja nie znam się w ogóle na tego typu motocyklach, nie mam doświadczenia z żadnym z modeli i stąd prośba- co możecie poradzić lub odradzić
Wiem, że jest tu spora grupa, która z tego typu motorków przesiadła się na AT lub inne enduro, a są i tacy co mają oprócz Królowej takie chromowane cuda w garażu. Liczę na pomoc w wyborze modelu a może nawet na skierowanie do ciekawych, wartych uwagi ogłoszeń- jeśli ktoś coś wie
Zadanie jest takie: Dysponujemy kwotą około 10 tyś zł (ostatecznie można naciągnąć do 12 gdyby się trafił jakiś cukiereczek), a wymagania są niewygórowane. Ma być oczywiście lśniący i błyszczący w nienagannym stanie technicznym. Nie upiera się kolega przy żadnej marce, nie jest fanatykiem, ale też nie jest znawcą, więc odpadają modele mało znane czy jakieś rodzynki, które ciężko będzie serwisować i dokupić części czy akcesoria. Ma być proste i w miarę niezawodne. Nie chodzi o jakieś bydle z silnikiem 2L ale coś na czym w miarę łatwo się jeździ. Kolega ma spore doświadczenie i poukładane w głowie, ale nie chce ciężkiego motocykla, jednak z racji jego gabarytów (kawał chłopa przysłowiowy) odpadają wszelkie maleństwa w stylu virago 250 itp.
Osobiście żaden z motocykli, na którym siedzi się z nogami do przodu mi nie leży, ale obiecałem pomóc więc liczę na Wasze podpowiedzi.
Proszę tylko nie pisać, że lepiej od razu afryka albo transalp bo ja to wiem, a jemu nie przetłumaczę za nic- ma być "frędzlok" i koniec!
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam!
M.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem