Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.07.2008, 10:16   #41
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Bo o łańcuch sie dba. Zwlaszcza jak jest dobry - wtedy dluzej pożyje. Brytfanka do ciasta 1litr nafty, szczotka.
Odkrecamy kolo, kladziemu łancuch w nafcie i jedziemy szczoteczką. 1 dwa razy w sezonie wystarczy. potem sprawdzamy czy wszystkie ogniwa luzno sie ruszaja, nie sa gdzies zapieczone czy przytarte. jesli tak nalezy go rozruszać - ineczej konczy sie to wypadnieciem ogniwa czy uszczelniacza - co konczy żywot łancucha.

Nie wiem co to za historie z tymi kołkami, i inne bzdety kosmiczne nikogo nie obrazając.
Luz lancucha podawany na wahaczu to okolo 4 cm (rd07a) i gwarantuje on ze PRZY PELNYM ZŁOZENIU AMORA luz bedzie dalej wystarczajacy zeby niczego nie uszkodzic. Zatem pomiary przy obciazeniu itd mijaja sie z celem.
Luz mierzymy na BOCZNEJ PODSTAWCE, na rownym plaskim terenie. Czyli nie na skosnym zjezdzie do garazu np. Pomiar przykladamy w polowie dlugosci lancucha.

Dla maniaków - pomiar wykonujemy w kilku miejscach łancucha i ze wzgledu na jego nierownomierne naciagniecie ksiazkowy luz ustawiamy w miejscu gdzie lancuch jest najciasniejszy.

Amen

PS: ide na Afripedie stworzyc jedynie słuszna wersje.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem