Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.07.2008, 15:36   #19
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,457
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 1 godz 6 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Potwierdzam : nowy oryginalny zestaw i 18 dołek na dzień dobry! wkurzyło mnie to, bo każdy centymetr koła do tyłu to gorsze wchodzenie w winkle i uczucie zapadania się motocykla. Póki co - jazda i po 2500 km łańcuch bez zmian, ale myślę i nie daje mi spokoju: co z tą regulacją? Po skróceniu nowego łańcucha o 1 ogniwo - nie wejdzie, kombinacja wielkością zembatek? Skąd te różnice w ustawieniu początkowym naciągu ?
Hmm, jeszcze trochę to pomyślę że Afryka była składana ręcznie i dlatego każda jest inna skąd takie różnice.
Kolega ma nowiznę z 2002 i napęd zaczął z ok 11 , a tu inni z 18 czy 20
wychodzi że dużo ludzi ma mniejsze zębatki bo jak inaczej to wyjaśnić takie anomalie?
.................................................. .................................................. ....
Dejvid
O zmianach przełożeń było już bardzo wiele postów , praktycznie wyniki prób potwierdziły że zmniejszanie tylnej bardziej pogarsza a tylko pozornie pomaga....i to bardziej wizualnie( 200-300obr mniej) .
Ale przy kompletnym ładunku i do tego szybszej jeździe wręcz zwiększa zużycie i obniża V-max ,
bardziej obciąża przeniesienie napędu itd..... Prawa fizyki są nieubłagane i jak Wisły kijem się nie da zawrócić to i ich zmienić też się nie daje.
No ale o tym jak widać każdy musi się osobiście przekonać
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 14.07.2008 o 15:39
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem