Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Protest przeciwko dyskryminacji motocyklistów? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9605)

consigliero 03.06.2011 11:01

Protest przeciwko dyskryminacji motocyklistów?
 
Podjąłem prywatną walkę z korporacją
ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 5a
00-446 Warszawa
Polska
fax 22 310 60 02

Ze względu na nierówne traktowanie uczestników ruchu drogowego, nie chodzi mi o to że motocyklem nie mogę przyjechać do centrum handlowego , osobiście już nigdy nic nie kupię w centrum zarządzanym przez tą firmę , tylko że zostały ograniczone moje prawa w dojeździe do kas biletowych na dworcu Głównym w Krakowie .Wcześniej była taka możliwość i teraz została zabrana. Tłumaczenie pracownika biura obsługi parkingu że jest on nieprzystosowany do ruchu motocyklowego uważam za naciągane i dlatego wysłałem pismo do dyrekcji korporacji
Marek Wawrzeniec Kraków 3.06.2011
XXXXXXXXXXX
XXXXX
ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 5a
00-446 Warszawa
Polska
fax 22 310 60 02
dot. Galeria Krakowska
Pan Tomasz XXX

Z przeprowadzonej osobistej rozmowy z Panem Tomaszem XXX, przed okienkiem biura parkingu , uzyskałem od pana informację że parking nie jest przystosowany do ruchu motocyklowego i że jest to teren prywatny. W związku z tym proszę o wyjaśnienie , dlaczego aby się dowiedzieć o tym fakcie muszę podjechać motocyklem pod sam szlaban parkingu i wtedy chcąc być w zgodzie z przepisami ruchu drogowego powinienem Wam zablokować wjazd na parking , ponieważ nie mogę się cofnąć ani jechać do przodu a po lewej stronie mam ciągłą linię. Zmusił mnie pan abym zadał sobie trud do zrobienia zdjęć wjazdów na górną płytę i przy żadnym nie znalazłem znaku mówiącego o braku możliwości jazdy motocyklem ani też potwierdzenia informacji że jest to teren prywatny. W dniu wczorajszym 2.06.2011 około godziny 10.15 przyjechałem kupić bilet kolejowy w kasach dworca, niestety część parkingu, która była dojazdem do dworca kolejowego, została zaanektowana przez Wasz parking. Nieczęsto udaje się komuś wyprowadzić mnie z równowagi, ale ciąg zdarzeń od kontaktu z pracownikiem ochrony, przemaszerowanie w kurtce motocyklowej do waszego biura oraz zejście do dworcowej kasy biletowej spełniło swoje zadanie . Jako motocyklista czuję się dyskryminowany przez waszą firmę i liczę na szybką odpowiedź. Poczuwam się też w obowiązku skierować tą skargę do Rzecznika Praw Konsumentów lub Praw Obywatelskich, ale to po konsultacji z moim prawnikiem .
Z autostradami i ich opłatami walczę w ten sposób , że z nich nie korzystam i tutaj pewnie będzie podobnie, ale pracownik biura chyba nie zna powiedzenia " jeden niezadowolony klient zrobi więcej niż dziesięciu zadowolonych"
Jak ktoś poczuje się podobnie zdyskryminowany jak i ja to zapraszam do protestu.
PozdrawiaM

sambor1965 03.06.2011 11:06

Chcesz powiedziec ze motocyklem nie mozna teraz podjechac na dach pod perony???

consigliero 03.06.2011 11:09

Dokładnie

sambor1965 03.06.2011 12:17

Jestem przeciwny pisaniu takich listow, uwazam ze nic nie dadza. Jestem natomiast za umowieniem sie w 20 motocykli i podjechaniem pod te perony. Mozemy zaprosic kolegow dziennikarzy.

consigliero 03.06.2011 12:20

Ja napisałem , co nie znaczy że nie jestem za zablokowaniem wjazdu na ten parking , czemu dałem wyraz w pisemku. Możemy to zrobić w niedzielę w godzinach popołudniowych , albo poczekać na dzień z wyprzedażą , tylko do tego czasu mogą postawić np znaki ograniczające , a do niedzieli chyba nie zdążą
PozdrawiaM

Marcin-BB 03.06.2011 12:24

Cytat:

Napisał consigliero (Post 181152)
Ja napisałem , co nie znaczy że nie jestem za zablokowaniem wjazdu na ten parking , czemu dałem wyraz w pisemku. Możemy to zrobić w niedzielę w godzinach popołudniowych
PozdrawiaM

A czemu nie do południa- akurat będę z kolegami w kilka motocykli w Krakowie- moglibyśmy dołączyć??:)

Antek 03.06.2011 12:25

Cytat:

Napisał consigliero (Post 181135)
Poczuwam się też w obowiązku skierować tą skargę do Rzecznika Praw Konsumentów lub Praw Obywatelskich, ale to po konsultacji z moim prawnikiem.

W takiej sytuacji warto gdzieś mimochodem nadmienić, że nie stać Cię na tanich prawników. Przynajmniej ja tak mówię; o tym że na drogich też mnie nie stać pomijam:D.

Inicjatywę całkowicie popieram, chociaż sądzę, że rozwiązanie Sambora będzie lepsze.

sambor1965 03.06.2011 12:27

W niedziele zaden pismak sie nie ruszy ;)
Zeby to mialo sens nalezy wybrac inny czas.

miroslaw123 03.06.2011 12:30

O rzesz orzeszku...Myślę, że do ewentualnego protestu się dołączę! Dam też sygnał na forum TA w lokalnym wątku krakowskim!

consigliero 03.06.2011 12:38

Jeszcze jestem na miejscu mogłoby to być nawet dzisiaj , a do południa w niedzielę nie zdążę wrócić . Co nie przeszkadza aby podjechać kupić bilet kolejowy próbując zaparkować na górnej płycie przy zejściach na perony
Tak to wyglądało do niedawna http://goo.gl/maps/QubB , a teraz część przy tych wejściach na perony na wspólny wjazd z wjazdem na parking , gdzie powieszono regulamin i znak zakazu wjazdu motocyklem , zaznaczam na wszystkich dojazdach nie ma żadnej tego typu informacji , trzeba podjechać pod szlaban
PozdrawiaM


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.