Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Karta Mastercard (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6737)

Bies13 08.06.2010 20:42

Karta Mastercard
 
Cześć,
krótkie pytanie, bo czasu też niedużo:
mam kartę " walutową" Mastercard w " ojro". Jadę do Skandynawii: Szwecja, Norwegia, Finlandia. Jak wszyscy z pewnością wiecie tam nie ma Euro.;)
Tyle tytułem wstępu. A teraz problem:
czy lepiej zabrać ze sobą walizkę pieniędzy , czy też lepiej płacić za wszystko w/ wym kartą?
Na mój chłopski rozum ta druga wersja jest lepsza, ale mogę się mylić.
Nie chodzi o wybieranie kasy z bankomatu.
Dzięki za odpowiedzi.:bow:
Konrad

maryś 08.06.2010 21:11

Bies13, nie wiem jak jest w skandynawi, ale na południowym wschodzie europy płaciłem zwykłą VISA - złotówkową i nie było żadnych problemów, również wybieranie kasy ze ściany odbywało się bez problemu.

Dubel 08.06.2010 21:18

To zalezy w jakim banku ją masz i jakie on ma warunki
niektóre banki mają spore opłaty za przewalutowania. Jezeli chodzi o samo płacenie kartą to mozna nią płacić wszedzie nawet w najmniejszym sklepie gdzies na końcu świata
Pozdro

Babel 08.06.2010 21:35

Ja ta vise w mbanku - rewelka wypłaty z bankomatów w Europie bez prowizji.
Wiekszośc bankomatów, stacji benzynowych w zeszłym roku w Chorwacji i Austrii bez problemu (chyba tylko jeden nie chciał dać kasy - ale to jakis dziwny bank chorwacki) - wychodziło taniej jakbym kupował walutę w kantorze.
Oczywiście jakaś kaskę warto mieć z sobą ale bez przesady.
Załóż szybko sobie u nich konto i masz z głowy temat

yonec 08.06.2010 22:00

ja napiszę nie na temat :P bo odnośnie VISY w PLN, a do tego o wypłatach z bankomatu - nie czytam ze zrozumieniem...wiem ;)
Na ostatnim wypadzie moto na Bałkany z kartą PKO stwierdziłem, że koszty przewalutowania są tak niskie że nie opłaca się brać ze sobą dużo kasiory - płaciłem na stacjach a kasę wypłacałem w Bośni i Albanii - koszt wypłaty z bankomatu to ok 10zł :mad:
Po kolejnym wypadzie (już samolotowo do Szwecji) i przymusie wypłacenia 3 razy ze ściany :mur: zdecydowałem że muszę otworzyć konto z bezpłatnymi bankomatami na świecie - tak oto mam taniutkie w prowadzeniu (0zł lub 5zł / miecha) konto dbNET w Deutche Banku z bezpłatnymi wypłatami ze wszystkich bankomatów (2mln) na świecie - na razie testowane tylko w PL niestety - mam nadzieję że przewalutowanie nie zabija ;) Jako dodatkową kartę w portfelu polecam.

Andrzej_Gdynia 08.06.2010 22:06

To ja tylko dodam - często Ci się zdarzy stacja benzynowa na kartę bezobsługowa - master card przyjmują (chociaż najchętniej Visa), z drugiej strony w Norwegi znaleść bankomat - to problem, ja miałem Maestro - zapomnij, ani stacje, ani sklepy, a bankomatów na lekarstwo. W takiej sytuacji lepsza walizka kasy...

Dubel 08.06.2010 22:12

Cytat:

Napisał Andrzej_Gdynia (Post 118692)
To ja tylko dodam - często Ci się zdarzy stacja benzynowa na kartę bezobsługowa - master card przyjmują (chociaż najchętniej Visa), z drugiej strony w Norwegi znaleść bankomat - to problem, ja miałem Maestro - zapomnij, ani stacje, ani sklepy, a bankomatów na lekarstwo. W takiej sytuacji lepsza walizka kasy...

Ojj bez przesady ;)
Bankomaty są w kardym wiekszym miescie przy bankach i często tez bywa że przy poczcie. Po za tym istnieje możliwość wypłaty gotówki w kasie sklepowej jest to tu normalne i powszechnie używane:) Ale co do kart Maestro potwierdzam w 100%
Pozdro

viadroman 08.06.2010 22:15

Zerknijcie na ten link w sprawie kart:
http://www.comperia.pl/karta-kredyto...ra-wybrac.html

w miarę świeże i przydatne informacje

JareG 09.06.2010 08:20

Cytat:

Napisał Babel (Post 118680)
Ja ta vise w mbanku - rewelka wypłaty z bankomatów w Europie bez prowizji.(..)

Babel, to byla VISA czy VISA Electron..? Bo mBank ma i takie, i takie karty kredytowe. Chyba, ze masz na mysli debetowa - wtedy to chyba VISA Electron na dzis jest..

Babel 09.06.2010 08:47

Cytat:

Napisał JareG (Post 118740)
Babel, to byla VISA czy VISA Electron..? Bo mBank ma i takie, i takie karty kredytowe. Chyba, ze masz na mysli debetowa - wtedy to chyba VISA Electron na dzis jest..

Tak debetowa karta Visa Electron - sorki nie dodałem


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.