Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Riga (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7566)

yuris76 06.10.2010 22:40

Riga
 
Na dniach wybieramy się do Riga i jest jedno pytanko. Kto wie jakie dokumenty są potrzebne do przekroczenia granicy Polsko-Litewskiej i Litewsko-Łotewskiej? Może jeszcze jakieś sugestie??:bow:

zibiano 06.10.2010 22:47

hej !
dowod osobisty lub paszport (nie pamietam - wiec ten drugi bezpieczniej)
zielona karta na pojazd

sugestie : fajnego pobytu ! :)

siwy 06.10.2010 22:58

Zielona karta niepotrzebna w UE, wjeżdżasz na dowód lub paszport. Żadnych kolejek ani problemów.

Dzieju 07.10.2010 08:11

Cytat:

Napisał siwy (Post 136271)
Zielona karta niepotrzebna w UE, wjeżdżasz na dowód lub paszport. Żadnych kolejek ani problemów.

Zawsze przekraczając naszą granice trzeba mieć paszport. Dowód jest dokumentem ważnym tylko na terenie Polski. Spróbujcie załatwić jakąkolwiek sprawę w innym państwie czy to w urzędzie czy innej instytucji na dowód.
Co do ubezpieczenia to osobiście wolę mieć przy sobie wiecej niż za mało i zieloną kartę mam zawsze przy sobie przekraczając granice.
Nie mam zamiaru potem w razie np kolizji mieć dodatkowych problemów z racji braku dokumentów.

diverek 07.10.2010 08:37

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 136300)
Zawsze przekraczając naszą granice trzeba mieć paszport. Dowód jest dokumentem ważnym tylko na terenie Polski. Spróbujcie załatwić jakąkolwiek sprawę w innym państwie czy to w urzędzie czy innej instytucji na dowód.

Dzieju to już nie te czasy. W Unii naprawdę wystarczy dowód osobisty i karta ubezpieczenia zdrowotnego. Oczywiście oprócz dokumentów od pojazdu. Kiedyś z racji wykonywanego zawodu przemierzałem Europę wzdłuż i wszerz. Nie często, ale zdarzało mi się na obczyźnie, załatwić w kilku instytucjach sprawy, mając tylko dowód osobisty. Nikt nigdy w Unii o paszport mnie nawet nikt nie zapytał. Poza krajami unijnymi, owszem masz rację. Paszport jest niezbędny i zielona karta. Ale jeśli chłopaki zechcieliby zboczyć np do Królewca, to rzeczywiście paszporty byłyby niezbędne bo to już nieunijna Rosja.

A jadąc do Rygi, nie zapomnijcie wziąć kasy, karty kredytowej, aparatu fotograficznego z zapasem pustych kart pamięci. Zahaczcie po drodze o Wilno i Druskienniki. Warto.

hans 07.10.2010 11:41

dowód osobisty only

Artuditu 07.10.2010 11:55

Potwierdzam. W Amsterdamie miałem otwierać firmę. Problem z moim dowodem był gdyż... był złamany i sklejony taśmą:D
Wróciłem zatem do Polski wyrobić nowy i...zostałem.
Jednak wszystkie sprawy urzędowe związane z moimi planami wymagały posiadania jedynie dowodu(nie paszportu).

deny1237 07.10.2010 13:24

Diverek tylko pamietaj o tym że jesli chłopakom doradzasz wjechanie do Rosji to tam potrzebują jeszcze wizy bo jak sam powiedziałeś to juz Rosja.............

diverek 07.10.2010 13:33

Cytat:

Napisał deny1237 (Post 136378)
Diverek tylko pamietaj o tym że jesli chłopakom doradzasz wjechanie do Rosji to tam potrzebują jeszcze wizy bo jak sam powiedziałeś to juz Rosja.............

Ja im nie doradzam. Pisze tylko, gdzie ewentualnie musieliby użyć paszportu, jadąc szerszymi zakosami w kierunku Łotwy.:D

A jak już temat wizy do Rosji jest poruszany i jeśli rzeczywiście chcieliby skoknąć (oni czy ktoś inny w przyszłości) przez Królewiec, to formalności nie da się w miarę bezstresowo załatwić na granicy? I jakie są tego koszty?

deny1237 07.10.2010 17:55

nie wiem jak z wizami Rosyjskimi na granicy , bo myśmy mieli wizy juz w paszportach robione w Warszawie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.