Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   nazbierało się - OC? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40997)

matjas 13.09.2021 22:45

nazbierało się - OC?
 
No dobra. Pokarało - jest parę sztuk do ubezpieczenia co roku. Nie wszystko ma żółte blachy.
Wiadomo, niestety dymają nas w rzyć aż chlupie i nie da się ubezpieczyć kierowcy. Umiem jechać jednym rowerem i prowadzić obok drugi ale choćbym się obs... to nie umiem tego zrobić z motocyklem. Ergo to, że są na mnie zarejestrowane ORAZ UBEZPIECZONE Xsztuki jest jawnym dymaniem matjasa w kiszkę bo jeździć mogę jedynie na jednej jedynej.

Co teraz bracia i siostry /swoją drogą to to również jest niesprawiedliwe - dlaczego zawsze najpierw BRACIA!? :D/ słyszałem kiedyś o PZMOT - ktoś coś może podpowiedzieć?

Finalnie - czy możemy się dać tak dymać?
Przecież to jest odpowiednie miejsce na rewolucję.
Obecna sytuacja jest wynikiem niczego innego jak zamachu na nasze kieszenie przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

BTW - czy czytaliście o proponowanej zmianie CZCIONKI polskich tablic rejestracyjnych w związku z pozornie odległą kwestią możliwości jazdy z tablicą z innego województwa i przerejestrowaniem li tylko kierowcy/właściciela w CEPIKu?
Jakże dziwnym wydaje się fakt, że mamy zcentralizowaną produkcję tablic gdzie w niemcowie każdy urząd ma swoją tłocznię. :mur:

Myślę, że to ciekawy temat pod dyskusję a może początek oddolnego ruchu, który GDZIEŚ KIEDYŚ MUSI powstać.

m

Novy 13.09.2021 23:03

Kiedyś w de było tak, że jeśli byłeś posiadaczem X sztuk motocykli to płaciłeś JEDNO ubezpieczenie na największy motocykl i tylko zmieniałeś/przekręcałeś tablicę na motocykiel, którym aktualnie chciałeś się przejechać.
Według mnie piękne rozwiązanie, lecz jak widać też komuś przeszkadzało i już to nie istnieje.
Istnieją jeszcze tablice sezonowe.

Kiedyś w Polsce też można było czasowo wyrejestrować motocykl, ale też się skończyło.

matjas 13.09.2021 23:08

Novy - misiu kolczasty... Nie pisz mi o tym co było kiedyś bo mnie to nie interesuje.
Zajmuje mnie to co jest teraz i co mnie wkur.... a jeszcze bardziej interere mnie to co będzie za dwa lata kiedy mi dowalą podatek od kilku motocykli bo jestem świnia i powinienem mieć rower. Elektryczny.

Na temat proszę.

Novy 13.09.2021 23:17

Skoro piszesz, że ma być rewolta i ruch oddolny to najpierw trzeba sobie przypomnieć jak było dobrze, żeby uzmysłowić sobie jak jest i jak będzie źle :D

Kiedyś ludzie szukali cioć czy wujków w małych miejscowościach o niskiej wypadkowości, żeby uniknąć wysokich opłat to i teraz coś wymyślą :)

Może taniej będzie rejestrować pojazdy za granicą?

matjas 13.09.2021 23:21

Wiesz o co mi chodzi.
Może nie pamiętasz jak to było 25lat wstecz - OC za samochód to była kwestia naprawdę za drobne + zjeba.ny podatek drogowy, który nie wniósł NIC póki nie weszliśmy do unii bo zmiany w infrastrukturze i jej stanie były w zasadzie niezauważalne. Dolny Śląsk to było DNO.
OC za moto to w ogóle było pomijalne. To były grosze.
I to jest moja pamięć o tych czasach jako MŁODEGO wówczas kierowcy bez jakiegoś stałego, dobrego dochodu.

Teraz jak ktoś nie ma jakichkolwiek zniżek to nic tylko spadek, dobra wypłata albo... 125ccm na budowę historii ubezpieczenia.

Jak ktoś ma parę pojazdów? Tu wracam do meritum.

Onufry22 14.09.2021 00:18

Najprościej sprzedać kilka sztuk i opłacić za uzyskaną kasę ubezpieczenie:)

ArtiZet 14.09.2021 00:22

Podobno w Swiss ubezpieczenie jest na kierownika A nie na Moto i jak jeździ różnymi moto to sobie przekłada blachy między motocyklami....to.mi się wydaje uczciwe rozwiązanie

matjas 14.09.2021 00:22

Cytat:

Napisał Onufry22 (Post 748218)
Najprościej sprzedać kilka sztuk i opłacić za uzyskaną kasę ubezpieczenie:)

gupi gupek :D

nie ma opcji takiej :D

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 748222)
Podobno w Swiss ubezpieczenie jest na kierownika A nie na Moto i jak jeździ różnymi moto to sobie przekłada blachy między motocyklami....to.mi się wydaje uczciwe rozwiązanie

że gdzie???? mnie się wydaje, że to bardziej jest PODOBNO.
to nie jest tak, ze rozwiązania w tym temacie podlegają krajowym reguacjom i jakieś tam Swiss g..no ma do gadania???

pytam konkretnie.

ArtiZet 14.09.2021 00:30

W Szwajcarii ��

matjas 14.09.2021 00:51

oessu... dla Twojej infomrancji mieszkam na planecie PL
to tak aby ukrócić obrażanie się do minimum :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.