Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   BMW F650 GS - Opinie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=845)

hubert 11.06.2008 11:33

BMW F650 GS - Opinie
 
Siemanko :)

Szukamy dla Maćki nowego motocykla i w grę wchodzi Trampek albo BMW F650 GS (ale nie w wersji Dakar). Bardzo bym prosił wszystkich, którzy dysponują wiedzą na temat GS-a żeby się nią podzielili :D Czy to warto w ogóle kupować, co się w nich sypie itp itd

Dzięki z góry za wszelkie sugestie ...

Pastor 11.06.2008 11:52

Francy zapytaj. On wie wszystko o wszystkim a o tej "stonce" to najwięcej :haha2:

Franz 11.06.2008 12:00

Wybrałbym dla kobiety F650Gs
Nowocześniejszy design, niższy w siodle, wygodniejsze siedzenie.
Moc i przyspieszenia porównywalne. Kultura pracy trochę mniejsza, ale
b.dobra jak na jeden cylinder.
Motocykl pozbawiony chorób wieku młodzieńczego.
Serwis prosty. Wtrysk- bezobsługowy
Wymiana oleju co 10 tys- nieskomplikowana
Regulacja zaworów - płytkami ( serwis) .Wystarczy co 25tys km
Zużycie paliwa 4-5L
Słabe punkty- łożysko głowki ramy .Wymiana co 20-25tys
Linka sprzegła- u mnie wytrzymała 25tys
Linka gazu - 35 tys.
Silnik osiąga bezawaryjnie przebiegi powyzej 100tys
Cena silnika na ebay w dobrym stanie 350-500 euro
Wymiana filtra paliwa co 25tys ( koszt około 350zł!!!)
Przejechałem tym motocyklem 43tys bez zadnych przykrych historii.

Transalp . Nic do niego nie mam ale wygląd trąci myszką. Mojej kobicie kupiłbym beeme
- BMW tylko z nazwy bo nic z tej marki w niej nie ma i może dlatego sie nie psuje :)

Pastor to złośliwiec ( z humorem :vis:)
Franz to troche teoretyk a praktyki się dopiero uczy

hubert 11.06.2008 12:09

Dzięki Franz za bardzo obszerną odpowiedź :)

Niskość w siodle na pewno jest głównym atutem jeśli chodzi o GS-a.

Powiedz mi jeszcze jak kosztowna jest regulacja zaworów na płytkach bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia ??

Jak z ochroną przed wiatrem ? Czy można dokupić wyższą szybę bo oryginał wygląda dosyć symbolicznie ?

Którym rocznikiem jeździłeś ?? Wiesz kiedy były jakieś znaczące zmiany konstrukcyjne ?

Czy oprócz pomijając Twoje bezawaryjne doświadczenia słyszałeś jakieś mniej lub bardziej prawdziwe legendy co do awaryjności tego sprzętu ??

Thx :-)

Franz 11.06.2008 12:24

Zawory sprawdzałem w Libercu -Czechy . Przy 35 tyskm. Po kontroli okazało się ze nie wymaga ustawiania. Luzy fabryczne. kwoty nie pamietam.
Szybę mozna kupić akcesoryjną. Na ebay od czorta. Najblizej (najdrozej)Touratech Wrocław Holan.
Mój rocznik 2001 bez ABS.

Mój kolega - przejechane 30 tys F650Gs.
Usterki - pęknięta guma łącząca wtrysk z airboxem powietrza. To taki kawałek plastykowej rurki.
Złamanie - pęknięcie przewodu w wiazce elektrycznej przy przebiegu około 20 tys. Był to model 2000r
Wada chyba konstrukcyjna. Przy kręceniu kierownicą pracowała również
wiązka elektryczna. Objawiało się to tym że prąd był albo nie.
Ja przewód puściłem lużno - poprzecinałem tasiemki mocujące
Przy zginaniu kierownicą przewód nie pracował i usterka nigdy nie wystapiła.
Innych przypadłosci nie było.
Swój egzemplarz sprzedałem facetowi który miał już wersję F650GS Dakar.
Kupował dla swej duzej kobity.
Na swoim miał przejechane 76 tys. Pytałem o awaryjnośc.
Przy 70 tys spalił sprzęgło albo cuś. Reszta standard.

ramires 11.06.2008 12:37

pytaj data7 o dane dokladne tez jesli chodzi o małe GSy, ma teraz nieźle wyposażonego Dakarka i zrobił nim też pare kilkometrów.

Ceny części nie zabijają a czasem zakoczyć potrafią, w miare dobry rynek części używanych. Silnik to Rotax więc poza paroma zmianami w osprzęcie podejdą nawet elementy z Aprilli i paru innych

hubert 11.06.2008 12:54

Dzięki Franz :beer2:

Ramires, napiszę do data7 żeby dorzucił swoje parę groszy. A może Ty coś dorzucisz bo chyba zastanawiałeś się nad GS-em i zapewne jakąś wiedzę masz ? :D

ramires 11.06.2008 13:05

tak :) i wiedzę elektroniczą też ;)

zresztą, w ramach wolnego czasu, ktory u mnie ostatnio nie występuje, robię polską wersję f650.co.uk oraz ichniego FAQ. więc wiedzy będzie sporo po naszemu.
czasem coś można będzie się dowiedzieć na f650gs.pl ;)

Maćka 11.06.2008 13:06

Dzięki chłopaki :) jesteście wielcy w swym wsparciu :)
ta BM-ka bardzo mi się podoba... chyba jednak zostałam ukierunkowana he he he a miałam tyle wątpliwości :confused:

Czekam na więcej wieści jeśli macie... a co?? :-))

pozdro
Maćka

ramires 11.06.2008 13:49

bo to naprawde fajne moto, a tym bardziej kobitka sobie z nim poradzi bez trudu.
nie wczytalem sie za bardzo w poprzednie wypowiedzi, ale jeszcze jedna zaleta gs-a jest nisko osadzony środek ciężkości co dodatkowo powoduje, ze łatwiej jest

hubert 11.06.2008 13:52

Cytat:

Napisał ramires (Post 10921)
zaleta gs-a jest nisko osadzony środek ciężkości co dodatkowo powoduje, ze łatwiej jest

No tak przecież chociażby bak ma pod dupą jeźdźca ....

data7 11.06.2008 21:39

Jol jol:) potwierdzam wszystko co napisal Franz. Moj egzemplaz tez ma juz ponad 76.000, z czego moje jest 46.000. Bez wiekszych przygod :) Wlasnie jestem na etapie wymiany lozyska glowki ramy i regulacji zaworow i tu niespodzianka... luzy sa nadal fabryczne! :D poprzednio sprawdzalem przy 46.000... tez bez dotykania sie obylo. Swietny motocykl, zbiornik paliwa pod kanapa przenosi srodek ciezkosci praktycznie na wysokosc silnika. Akcesoriow jest od metra. Moj egzemplaz jest z 2001 roku, tez bez ABS. Wymienialem tez filtr paliwa w miedzy czasie, kosztowal 350zl ale wymiana co 25.000 wiec tragedii nie ma. Ekonomiczny, wygodny. No cud miod maszyna :) No i dostepnosc czesci zamiennych jest po prostu boska, 2-3 dni robocze i mam wszystko co mi potrzeba.
Przy okazji sprawdzenia zaworow wymieniam tez napinacz rozrzadu. Jakis sie mieciutki jak kaczuszka zrobil:) ale po takim przebiegu uwazam ze mial prawo.
Jak cos konkretnie chcesz wiedziec to pytaj, bo moge tak pisac i pisac :)
Bylem nim juz w 2 razy w Rumuni, na Litwie, w Chorwacji i jeszcze paru miejscach :) I to w dwie osoby. Daje rade!

hubert 11.06.2008 22:23

Thx Data7 :D

Powiedzcie mi jeszcze dwie rzeczy ...

1. Jak z ochroną przed wiatrem na GS-sie ? Bardzo wieje ?

2. Czy są jakieś szczególne rzeczy na które trzeba zwracać uwagę przy kupnie czy tylko standardowe jak przy każdym moto ?

data7 12.06.2008 09:07

Zwykly GS ma marna ochorne przed wiatrem, ale na allegro chodza szyby od Dakara. Mega szalu nie ma, ale mi nie przeszkadza :)
A na co patrzec, hm... przejechac sie i sprawdzic czy nie gasnie sam, np po rozpedzeniu sie na niskim biegu i hamowaniu silnikiem. Jesli gasnie, to moze byc objaw filtra paliwa przytkanego, albo powazniejszych problemow. Chociaz te powazniejsze problemy to raczej tylko w modelach z USA sie zdazaly i to z lat poczatkowych - 2001-2002. Poza tym to tak jak przy kazdym motocyklu. Silnik, pomimo ze singiel, nie ma prawa klekotac. Tzn delikatnie moze, jesli to duzy przebieg. ale 40-50.000 powinien tylko szumiec.
Odpalanie wyglada tak, ze trzeba przytrzymac troche dluzej przycisk startera az sie silnik rozkreci. A przy gaszeniu czesto slychac glosne stukniecie. To bendix odbija i tak ma kazdy F650gs, wiec sie nie przestrasz :) Czesto tez po zgaszeniu motocykla zegary wydaja rozne bzyki, cykania itp. To tez jest normalne w kazdym egzemplazu. Komputer sobie cos tam z zegarami robi :) Pisze o tym, bo ja omalo nie dostalem zawalu od tego odbijania bendixa i zegarow. Balem sie , ze silnik padniety i problem z elektryka jakis :) Ale to na szczescie taki urok tego motocykla. Przy naprawde ostrym odkreceniu gazu moze czasem puscic czarna chmure (ale bez przesady z iloscia). To jest wina wtrysku ktory moze nie wyrobic z podaniem czegos tam. Tez sie z tym spoktalem w niejednym wtryskowym moto i pytalem kolegi ktory pracuje przy wtryskach w WV.
Zadne owiewki w tym moto nie telepia sie, wiec jak sie przejedziesz i cos bedzie stukac, to wiedz, ze nie powinno. Na jalowych obrotach ma miec 1600, jak sie nagrzeje. Odpala sie go bez dodania gazu, bo potem moze sie dziwnie zachowywac :)
Nie przychodzi mi nic wiecej do glowy, bo dopiero sie obudzilem, ale jak przyjdzie to napisze. Pytaj tez, na wszystko odpowiem :)

hubert 12.06.2008 09:24

Dzięki serdeczne :) Wiem już chyba wszystko, jak przyjdą mi do głowy jeszcze jakieś pytania to się odezwę :Thumbs_Up:

Franz 12.06.2008 09:24

Jeśli już się zdecydujesz kup lepiej w Niemczech.
Bywa ,że na allegro jest duzo taniej niz na mobile czy motoscout.
Pytanie dlaczego? ( przebieg, wypadek)

Jestem raczej zwolennikiem kupowania na ebay od 1 euro bez ceny minimalnej
Ceny zdecydowanie niższe a sztukę mozna kupic dobrą
http://cgi.ebay.de/BMW-F-650-GS-ABS_...QQcmdZViewItem


Istnieją przypadki losowe gdzie włsciciel motocykla potrzebuje gotówkę na już i nie ma czasu bujać się ze sprzętem mo motoscoutach czy mobile

hubert 12.06.2008 09:34

No Franz, muszę Ci powiedzieć że wygląda na ładną sztukę. Ciekawe do jakiego poziomu dojdzie cena ? I czy to trochę nie strach kupować tak w ciemno bez oglądania ?

Franz 12.06.2008 09:40

Popatrz na ceny i roczniki mobile i motoscout. Będzie przynajmniej 500 euro mniej.
Strach jest. Taki sam jak u nas jeśli jedziesz z Zakopca na wybrzeże i widzisz złom.
Wyprawa na darmo. Jeśli kupiłeś na ebay a stan odbiega od opisu nie musisz brać.
nic za to nie grozi. sprzedajacy się nawet nie wychyli żeby wystawić ocene (-)

Kupno przywiezienie 2tys jakbyś nie miał czym

hubert 12.06.2008 09:44

W sumie racja .....

A jak wygląda sprawa techniczna z kupnem moto w Niemczech ? Chodzi o to żeby przyjechać na kołach a nie ciągnąć lawetą ... czy to jest możliwe ?

Franz 12.06.2008 09:51

Brak kalkulacji. Tablice ( koszt) , załatwiane tablic, chodzenie po urzędach
- czas. przy sprzedaży sprzedajacy musi wyrejestrować.
Masz samochód+ hak+ przyczepka - brak( wypożyczalnia).
Jedziesz i przywozisz. Na kołach błąd.

EGON 12.06.2008 10:22

kupuj trampka... :hello: beemiarze coś za mocno się przechwalają... :D:D:D a na trampka Ci baba złego słowa nie powie jak zacznie nim jeździć :oldman: i ma gaźniki... nie jakiś tam dupny wtrysk :p:umowa:;)

pborus 12.06.2008 10:27

gs - zapalniczka ;)
 
1 Załącznik(ów)
Zdarzyło mi się podróżować po RPA (Johannesburg-Kapsztad, zahaczając o Kalahari) na wypożyczonym GSie (2osoby) i bardzo fajnie sie jechało, dopóki nie zapaliła się sakwa od rozgranej osłony wydechu :eek:.
Akurat trafił się odcinek autostrady i przy 140 km/h pęd powietrza dławił ogień. Dopiero energiczne gestykulacje czterech czarnych pasażerów samochodu uprzytomniły mi że coś jest nie tak (na początku myślałem, że chcą mnie okraść ;)). Po zwolnieniu do 50km/h ogień prawie na pół metra. Udało się ugasić kurtką (gaśnicy nikt tam nie miał). To był pierwszy dzień i wszystkie moje ubrania poszły z dymem, rzeczy z drugiej sakwy (mojej narzeczonej) przepakowaliśmy do kupionego w sklepie wędkarskim coolera (pomarańczowe na zdjęciu) i dalej w drogę :)
Po drodze spotkałem kilka osób na takim samym GSie i jedna z nich opowiedziała mi podobną historię, kiedy jadąc we dwójkę pasażerka zdjęła kurtkę, tak że ta się opierała na osłonie wydechu. Skonczyło się również małym pożarem!

Franz 12.06.2008 10:30

Cytat:

Napisał EGON (Post 11089)
kupuj trampka... :hello: beemiarze coś za mocno się przechwalają... :D:D:D a na trampka Ci baba złego słowa nie powie jak zacznie nim jeździć :oldman: i ma gaźniki... nie jakiś tam dupny wtrysk :p:umowa:;)


Trampek to trabant. Oplastykowana mydelniczka o przestarzałym wyglądzie. Do fajnej babki pasuje jak napisał Pastor " jak tirówce trojaczki"

Jeśli by był złym motocyklem to nie chwaliłbym go tutaj. Dla kobitki lepszy wtrysk jak gaźniki.Bezobsługowy. Ten wtrysk w przeciwieństwie do dużych boxerów jest bezawaryjny.
Wiem że trochę prowokujesz ale Maćka może tego nie zrozumieć..

JareG 12.06.2008 10:35

Cytat:

Napisał Franz (Post 11091)
(..) Jeśli by był złym motocyklem to nie chwaliłbym go tutaj. Dla kobitki lepszy wtrysk jak gaźniki.Bezobsługowy. Ten wtrysk w przeciwieństwie do dużych boxerów jest bezawaryjny.

Moja kolezanka jezdzi na szosowej wersji malego GSa, tej z paskiem napedowym. Bardzo ladny motocykiel, i pasuje bdb do kobiety. Na dodatek mialem okazje przeparkowac go, pojechalem po piasku, pod gore nieco.. i mimo ze wazy cos w okolicy 200kg (czyli tyle ile moj maly Intruder), to mialem wrazenie jakby wazyl ze 100ke = bardzo dobrze sie nim manewrowalo :Thumbs_Up:
Szkoda tylko, ze jeden garnek jest na stanie a nie dwa w V..

Adagiio 12.06.2008 11:01

Kup Aprilie Pegaso , zapalcisz połowę mniej jak za GS-a , jazda taka sama , chyba ze zależy Ci na plakietce na baku . Nie słuchaj gderania że aprilia to italjanskie gówno , takie oponie wyrażają wyłącznie Ci którzy nigdy nie mieli do czynienia z tym moto a opowieści o nim słyszeli od szwagra ! Aha i nie piszcie panowie pierdol typu ze GS lepszy od Trampka bo…….. , na pewno różnią sie miedzy sobą , ale stwierdzenie że jest lepszy jest dosadnie przesadzonym , lub pokierowane sympatią do danej marki a to już nie obiektywne w ocenie wypowiedzi !
W każdym razie powodzenia w wyborze :)

hubert 12.06.2008 11:03

Cytat:

Napisał Franz (Post 11091)
Trampek to trabant. Oplastykowana mydelniczka o przestarzałym wyglądzie. Do fajnej babki pasuje jak napisał Pastor " jak tirówce trojaczki"

Eee no Franz do takich porównań bym się nie posuwał :D Trampek to bardzo fajny sprzęt ale na jego niekorzyść przemawia wyżej umieszczone siodło i wyżej położony środek ciężkości co na początku kariery motocyklowej ma spore znaczenie :)

Cholera Panowie żeby mi tu tylko nie było żadnej wojny o wyższość Trampka nad BMW !!!

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 11098)
Kup Aprilie Pegaso , zapalcisz połowę mniej jak za GS-a , jazda taka sama , chyba ze zależy Ci na plakietce na baku .

Adagiio, czy są jakieś różnice konstrukcyjne między Pegaso a Gs-em ? Jak wygląda sytuacja z dostępnością części ?

Rozumiem że silnik to ten sam rotax ?
-------------------------------------
OK , już wiem .. Aprilia odpada bo ma wyżej kanapę i bak ma w miejscu baku a więc wyżej środek ciężkości czyli brak atutów BMW ...

Franz 12.06.2008 11:43

Aprilla nie ma wtrysku i inna głowica- pięciozaworowa,bmw czterozawor.
W złym miejscu umieszczony zbiorniczek wyrównujący płynu chłodniczego-podatny na uszkodzenia, większa waga. Optycznie za bardzo mi się nie podobała choć nie jest to brzydki motocykl.Kwestia gustu a o gustach jak wiadomo sie nie dyskutuje.
Nie jest prawdą ,ze cena o połowe tańsza. Aprillę bardziej porównałbym do modelu
F650 bez końcówki GS. Mniej więcej ten sam poziom techniki . Silniki niby te same ale inne. Silnik już ładnie ciągnie od 2500obr/min gdzie przy Aprilli i F650 szarpie łancuchem jeszcze przy 3000obr
Pozatym są jeszce inne podzespoły- konfekcja w Bmw lepsza. Możliwość motocykla
z Abs co dla kobiety jest istotne

650Gs vide Transalp nie daje odczuć ,że ma " mientką ramę"

Maćka 12.06.2008 12:26

Ojej, chłopaki... jak jest mi miło, że poświęcacie temu tematowi tak wiele swojego czasu :p Wasze rady sa dla mnie bardzo cenne, mam nadzieje że będę Wam mogła osobiście podziękować przy okazji jakiegoś Afrykowego spotkania no i pochwalić się moją motocyklową zdobyczą :p

ahhhh... słodkie to doprawdy z Waszej strony :p

dziękuję Wam bardzo
Maćka

EGON 13.06.2008 00:36

Cytat:

Napisał hubert (Post 11102)
OK , już wiem .. Aprilia odpada bo ma wyżej kanapę i bak ma w miejscu baku a więc wyżej środek ciężkości czyli brak atutów BMW ...

........coś się uczepił tego środka ciężkości??:umowa:........ :D
mam ważne pytanie:oldman:.......... czy dziewczynka próbowała sie trampoliną przejechać?? jeśli nie to niech to zrobi... wtedy znikną te pierdoły o środkach i pomysły z kupowaniem skrzydlatego klekota :D:D:D

ps. lubię BMW :hello: ... serio :D

data7 13.06.2008 08:39

Hehe, nie oszukujmy sie maly GS w zwyklej wersji zostal zrobiony z mysla o kobietach i osobach zaczynajacych swoja przygode z moto. Poza tym Hubert napisal juz, ze kanapa jest wyzej wiec odpada Trampek.

Pozdro

Maćka 13.06.2008 09:46

Dziewczynka nie próbowała przejechać się trampoliną tylko na niej siedziała... :p
Wysokość środka cięzkości jest dla mnie bardzo istotny... Hubert chciał ponownie wsadzić mnie na cebulkę ale na tym już nie chcę jeździć, dlatego kompromisem bedzie chyba ten GS... jutro się okaże jak się na tym czuję.. w sumie to nie dom, szybciej można zmienić he he...

pozdo
Maćka

hubert 13.06.2008 10:02

Cytat:

Napisał EGON (Post 11221)
........coś się uczepił tego środka ciężkości??:umowa:........ :D

Oj Egon Egon a Ty coś się tak uparł z tym Trampkiem. Dziewczyna chce zacząć delikatnie jeździć off czyli jakieś szutrówki, polne drogi więc po co ma martwić o to że jak stanie w jakiejś dziurze to nóżkami do gruntu nie dostanie i się przewróci. Jak pojeździ trochę i poczuje się pewnie to przesiądzie się wtedy nawet na Afri ...

Maćka 13.06.2008 11:22

Oj tak tak... Maćka chce Afri :haha2:
najchętniej już teraz ale kiepska ze mnie jeszcze kierownica :p
ale mam zamiar się uczyć, uczyć, uczyć..... :drif:

Jarek 13.06.2008 13:50

a co, Maćka- cebula sie nie naprawiła?
a tak btw - mam koleżankę, która ujeżdża właśnie małego geesa- jest b.zdowolona, a jest Twojego Maćka, wzrostu..:)

Maćka 13.06.2008 14:11

No widzisz Jareczku, nie naprawił się...
a wręcz bardziej się popsuł :mad: jak się spotkamy to opowiem...

nooo... bo mój wzrost to jedyny słuszny jak dla kobitki he he he...:p

mam nadzieje, że mi się spodoba... jak narazie wizualnie ok a to już bardzo duzo jak dla kobiety, prawda?? :haha2:
pozostałe zalety zobaczę jutro w komisie... nie omieszkam zdać relację :)

Maćka

hubert 13.06.2008 14:16

Nie się sam popsuł tylko pewien pacan z serwisu uśmiercił Cebulę :mur:

Cytat:

Napisał Maćka (Post 11289)
mam nadzieje, że mi się spodoba... jak narazie wizualnie ok a to już bardzo duzo jak dla kobiety, prawda?? :haha2:

Kobieta zmienną jest :) Pokazywałem Ci GS-a zanim kupiłaś Cebulę i wtedy twierdziłaś że brzydki jest :haha2:

EGON 13.06.2008 14:33

Cytat:

Napisał hubert (Post 11291)
Kobieta zmienną jest :) Pokazywałem Ci GS-a zanim kupiłaś Cebulę i wtedy twierdziłaś że brzydki jest :haha2:

... a może zrezygnować z motura i kupić komplet garnków indukcyjnych?? :D:D:D cenowo tak samo wyjdzie :D

... a tak poważnie... to kałfen biemdablju... gust to gust a o nim sie nie dyskutuje :d

Franz 13.06.2008 14:34

Weiterhin sind angebaut worden:
Original BMW-Dakar-Scheibe, Dakar-Schnabel,
TT-Bremshebel-Verstärkung, TT-Spoiler auf den BMW-Handprotektoren, (TT= Touratech)
TT-Kettenschutz und ABS-Sensor-Abdeckung, Spritzschutzverlängerung aus ALU,
Wunderlich Abdeckung für Fussbremszylinder,
TT-Topcaseträger mit Kappa-Topcase 35 Liter,
Ab Werk ist das Mopped ausgestattet mit:
ABS, Griffheizung, Hauptständer, Handprotektoren,
tiefem Fahrwerk und tiefer Sitzbank.

Maćka Tego potrzebujesz . Obniżone siedzenie i Abs i Topcase i...
Może nie osiagnąć ceny minimalnej i wtedy jest do wzięcia za za 3200 eu
co daje 11tys+transport+rejestracja 600zł
ja jestem dodatkiem gratis :umowa:
http://cgi.ebay.de/F-650-GS-mit-Wilb...QQcmdZViewItem

Regulowany Wilbers jak trochę urośniesz :)

jedziemy?

hubert 13.06.2008 14:37

Cytat:

Napisał EGON (Post 11292)
... a może zrezygnować z motura i kupić komplet garnków indukcyjnych?? :D:D:D cenowo tak samo wyjdzie :D

Oj uważaj Egon bo zaraz Maćka Ci przywali jakimś garnkiem :haha2:

Franz, dzięki za namiar. Dodałem do obserwowanych aukcji :) Na razie jedziemy jutro rzucić na coś okiem w Polsce rzut beretem od Warszawy ...

Aha jeszcze jedno pytanko. Widzę że ten GS z linka ma amor Wilbersa ... to standard w BMW ?

Franz 13.06.2008 14:42

Nie, dodatek za 600 euro
Przy 38tys robiony przegląd na 40 tys.
Nowe świece, linka gazu, nowy filtr powietrza olej i filtr oleju,przednia i tylna opona+ nowe dętki.Łancuch zmieniony przy 38tys.Obniżone siedzenie- dla Maćki.
Siedzenie na wysokosci 750 mm. Po wbudowaniu wilbersa 770mm
Szyba turystyczna od dakara i Osłony dłoni. Osłony touratecha zacisku hamulc tył+ abs sensora + osłona łancucha.Topcase 35l kappa.
ABs, grzne manetki i centralka. Przecież dodatków masz za klocka i przygotowany do jazdy.
Kupując u nas .... raczej się to wykręca bo kasy się nie odzyska.
Ja przy sprzefdaży ogołociłem prawie z wszystkich dodatków. Na allegro wziąłem 2500zł a przy sprzedaży chciałem tysiąc. Dla kupującego było to za dużo.
Pewnie wyposaży sobie na allegro...



Przeczytaj jeśli kapujesz.Dodatków za tysiac euro
Wegen Umstieg auf die neue 65oer GS verkaufen wir unser Kälbchen.
Fairerweise zuerst das bisschen Negative:
Aufgrund der kurzen Beine gab es leider den ein oder anderen Umfaller, ansonsten ist es Unfallfrei.
Da beim Batteriewechsel der Entlüftungsschlauch nicht richtig verlegt wurde, hat der Motor
Säurespritzer abbekommen,
Das Positive für jeden der sofort Aufsitzen und durchstarten möchte:
An dem Fahrzeug wurde im April bei ca. 38.500 km der 40.ooer Kundendienst gemacht.
Dabei wurden erneuert: Zündkerze, Gaszug, Luftfilter, Öl und Ölfilter, Vorder- und Hinterreifen.(Metzeler Tourance inkl. neuen Schläuchen)
Der Kettensatz wurde bei 38.ooo km erneuert,
Die Gabelfedern und der Stoßdämpfer wurden in diesem Zuge auf Wilbers (Fahrergewicht 80 kg) umgebaut.
Sitzhöhe ab Werk ca. 750mm, durch den Wilbers-Einbau ca. 770mm ( bei Probefahrt testen)
Weiterhin sind angebaut worden:
Original BMW-Dakar-Scheibe, Dakar-Schnabel,
TT-Bremshebel-Verstärkung, TT-Spoiler auf den BMW-Handprotektoren, (TT= Touratech)
TT-Kettenschutz und ABS-Sensor-Abdeckung, Spritzschutzverlängerung aus ALU,
Wunderlich Abdeckung für Fussbremszylinder,
TT-Topcaseträger mit Kappa-Topcase 35 Liter,
Ab Werk ist das Mopped ausgestattet mit:
ABS, Griffheizung, Hauptständer, Handprotektoren,
tiefem Fahrwerk und tiefer Sitzbank.

Das Mopped ist angemeldet und kann Probe gefahren werden.
Verkauf von Privat als Gebrauchtfahrzeug

Franz 14.06.2008 08:20

Motek Nie osiągnął ceny minimalnej do kupienia nie więcej niż za 3 tys euro

Maćka 14.06.2008 15:23

Franz jesteś kochany ;) bardzo dziękuję za pomoc...

moto choć żółte to jednak całkiem ładne, chyba inaczej go sobie wyobrażałam
jeśli można ściągnąć coś takiego samemu to ja chętnie się tam przejadę aha i biorę ten dodatek he he he :p

jestem naprawde bardzo wzruszona Waszą pomocą, kurcze w kupie to jednak jest siła :haha2:nawet sobie nie wyobrażacie jakie to jest cholernie miłe... banan na twarzy się pojawił i chyba nie zejdzie do końca dnia, dziękuję :p

Jeśli coś się Wam rzuci na oczy czy w oczy to poproszę o info :p cały czas mam w zanadrzu pół literka tego samogonu :haha2:

pozdro chopaki
Maćka

ATomek 15.06.2008 01:04

To może i ja stanę w kolejce po kieliszeczek dorzucając co wiem:
Przez trzy lata jazdy F650 gs zrobiłem ponad 50 000 (kupiłem z przebiegiem 3 tys) i jedyną usterką była naderwana linka sprzęgła (49tys) i wybite łożyska główki ramy(52 tys) Ropuch znowu się wścieknie jak napiszę o spalaniu 3,4 przy jeżdzie mieszanej i max spalaniu4,5 ... bardzo elastyczny silnik, dobry ABS, super grzane manetki, antypoślizgowa szeroka kanapka..
Uważam, że dla kobitki godny polecenia
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru

Maćka 16.06.2008 10:37

Chłopaki, jak kupię fajne moto to obiecuję że na następny zjazd stawiam gorzałkę aby dobrze oblać każdą część jego wyposażenia he he :p

Jak narazie to czatuję w internecie i bardzo Was proszę abyście również mieli tzw oko jakby coś się pojawiło :-)....

Będę dźwięczna :p

pozdro
Maćka

maciejwr 16.06.2008 20:23

mialem malego GSa od nowosci z salonu w Polsce, zrobilem nim ok. 8 kkm zanim.... mi go ukradli :( (jakby co to 2005 r. błękitnosrebrny z pomaranczowym siedzeniem)

wymienilem tylko uszczelke w zbiorniczku plynu hamulcowego - pocila sie jakos

plusy to elastyczny i trwaly silnik, rzeczywiscie wygodne siedzenie i bardzo male spalanie - nigdy nie wziela 5l, elastyczny i trwaly silnik

"minusy" to paskudne zegary - brzydkie i tandetne oraz wibracje (jak to w singlu) -
mojej zonie przeszkadzaly i wybrala cbf 500 - tylko ze to moto na asfalt

moim zdaniem trudno tez jest go sprzedac (oczywiscie kwestia ceny) - chcialem zamienic na inny wiekszy, ale zaden dealer nie chcial wziac w rozliczeniu - moze to byc plusem dla ew. kupujacego :)

pzdr
eMWu

Franz 26.06.2008 14:19

4 Załącznik(ów)
Poszukiwania skończone
Nowy pojazd Maćki. Rok 2000 ,przebieg 24 tys.
Besonderheiten
ABS, Heizbare Griffe, Katalysator, Elektrostarter, Kofferhalter,
Beschreibung
Gepflegtes Fahrzeug, ABS, Heizgriffe, Sturzbügel, Kofferhalter, tiefer, Unfallfrei, Lenkkopflager muss getauscht werden

Maćka 26.06.2008 15:38

Franz stanął na wysokosci zadania, podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie... ja tylko mówiłam który bardziej mi się podoba... :p który mi do koloru oczu pasuje he he he.... miał się troszkę ze mną "chłopina", mam nadzieję, że nie były to traumatyczne przeżycia he he he :haha2:wszakże "baba" zmienną jest, Wy widzę że coś niecoś o tym wiecie Panowie :p

Chciałam oficjalnie podziękować Franzowi za pomoc... nie wiem czy podejmie się w przyszłości podobnej akcji ale jeśli to zrobi, to mogę tylko powiedzieć, że chętnie skorzystam :p Franz - dziękuję :bow: :p nie będę pisała że jesteś wielki bo sobie coś jeszcze tszoda pomyśli he he he....

Do zobaczenia w takim razie na zlocie... kwestię trunku podtrzymuję ;)

Marcin SF 25.08.2009 15:36

trochę temat odkopię.
Mam pytanie odnośnie GS 650 Jaką one wykazują wrażliwość na gorszej jakości paliwo. Jak się kupi w jakiejś dziurze w d***e to wtryski nie ześwirują?

Franz 25.08.2009 15:49

w 650 gs- nie zeświruje
1200 gs /800 gs mogą przejść w tryb awaryjny
Była jednak relacja z wyjazdu 1200 gs do Mongolii i wrócił.
Silnik tylko dzwonił jak gwoździe w pustym wiadrze :)

W 650 Gs oczywiście musisz zmienić wydech z katalizatorem na bez katalizatora
W tym modelu bardzo proste zadanie. Czujnik jest tylko jeden w kolanku ,ktory zostaje i jeden w airboxie powietrza ,który też zostaje.
Jadąc na całkowite zadupie wziąłbym filtr paliwa.
Ten w małym gieesie jest podwójnie specjalny a cena jest poczwórna.
Koszt około 360zł. Oprócz filtrowania paliwa podtrzymuje nadcisnienie w ukłacie paliwowym( ma wbudowany zaworek ciśnieniowy) niezbędne do działania pompy wtryskowej
Jakby się zapchał nie można zastąpić innym zwykłym filtrem
Snajduje się pod imitacją niby zbiornika a blisko siodła .

Lepi 25.08.2009 16:24

Cytat:

Napisał Franz (Post 71426)
Była jednak relacja z wyjazdu 1200 gs do Mongolii i wrócił.
Silnik tylko dzwonił jak gwoździe w pustym wiadrze :)

W 650 Gs oczywiście musisz zmienić wydech z katalizatorem na bez katalizatora

No widziałem w Mongolii kilka dużych GS'ów, nie wszystkie wróciły o własnych siłach a pozostałem miały powymieniane graty.
Ale chciałem zapytać, czemu koniecznie trzeba zmienić wydech na bezkatalizatorowy? Ja tego nie zrobiłem i wielu kateemiarzy też nie. A jeździmy za czarna dupę. Jakaś specjalność w GS w tym względzie?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.