Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Moto koleją? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4412)

petrosbike 16.10.2009 03:29

Moto koleją?
 
Załóżmy taki scenariusz : ja lubie dłuższą jazdę motorem tak np 500 km na wakacje w suwalskie, bieszczady itp. a moja zona bardzo cierpi w czasie takiej jazdy. Sam nie lubie jeździć, żony samej nie zostawie ani jej nie wyśle samej koleją. Co pozostaje? hmmm Czy da sie w polskich warunkach zapakowac moto na wagon (pocztowy, towarowy itp.) i samemu wsiąść do tego samego pociągu i wysiąść gdzieś np. w Komańczy czy Augustowie? Oczywiście nie mówie o moto w skrzyni tylko na stopce i ew. pasami dopięte do jakiegoś haka, haków w wagonie?
Co Wy forumowicze na to?

zombi 16.10.2009 08:28

Zapytaj na kolei, na mój gust - wątpię.

chomik 16.10.2009 08:29

Są wagony rowerowe, ale, że moto to towar niebezpieczny w sensie przewozu, to pewnie nie będzie takie proste....

HBRT 16.10.2009 08:40

a nie latwiej zone wyslac koleja - calkiem serio :)

zombi 16.10.2009 09:15

Cytat:

Napisał HBRT (Post 79648)
a nie latwiej zone wyslac koleja - calkiem serio :)

Mogła by zabrać kufry ze sobą :D :at:

chomik 16.10.2009 09:27

Cytat:

Napisał zombi (Post 79660)
Mogła by zabrać kufry ze sobą :D :at:

I pomylić pociągi.... :D

Bies13 16.10.2009 09:57

Kilka ładnych lat temu chciałem przeprowadzić podobną operację, tyle, że tzw " zaprzęgiem", czyli moto z wózkiem bocznym. W PKP zażądano ode mnie tyle kasy, że lepiej było kupić na miejscu docelowym nowe moto.
Pogalopowałem do przewoźników " kołowych". Stawka wynosiła 1 zł za 1 km. Też nie za tanio. W " Świecie Motocykli" kiedyś ogłaszał się gościu spod W-wy z ceną 0,80 zł za 1 km. Dobre dla kolegów z Warszawki i okolic.
Wróciłem do PKP, a konkretnie do Dyrekcji Okręgowej w Gdyni pod którą " podlegam", gdyż mój kolega jadący do Krakowa samochodem skorzystał z tzw " auto- kuszetki". Patent sprawdzony na całym świecie: pakujesz autko na platformę, na której jedzie z Tobą np do Krakowa, a Ty wygodnie w " ludzkiej" kuszetce. Rano wypakunek na stacji docelowej i jazda.
Dotarłem do samego Pana Dyrektora. Miałem ze sobą fotkę zaprzęgu z wymiarami typu długość, szerokość, waga, rozstaw osi, szerokość kolein, wysokość w najniższym i w najwyższym punkcie itd. Mówiąc króko: cały zaprzęg ma wymiary "Malucha". Nie pomogło tłumaczenie, że bez problemów wjadę w szyny na lawecie, że moto się nie wywróci w trakcie jazdy, bo ma trzecie, boczne koło itd. Wszystkie moje argumenty zostały zbite stwierdzeniem ( poniekąd logicznym), że jest to " AUTO - KUSZETKA", a nie " MOTO- KUSZETKA". Poza tym PKP ubezpiecza samochody, a nie motocykle znajdujące się na lawecie. Może coś się zmieniło, może jest to możliwe w innym zakątku naszego śmiesznego kraiku...:dizzy::vis::mad::mur:

Niedaleko, bo u Niemiaszków ADAC wraz z DB zamieszcza w prasie motocyklowej reklamy takich właśnie przejazdów" MOTO- KUSZETKĄ" nie tylko po całej Niemcowni, ale również do Austrii i Szwajcarii.
Sorki, że się rozgadałem, ale do dzisiaj na samą myśl o tym wszystkim szlag mnie trafia.

7Greg 16.10.2009 10:21

Zastanów się czy taki transport 1zł/km nie jest zły. Za darmo żadna kolej Cię nie zabierze.
Jak weźmiesz dużego busa, co ma 3 miejsca z przodu, to zapakujecie siebie, moto i kufry.
Z Łęczycy w Bieszczady masz 400km. Nie sądzę, aby bilety na pociąg + miejsca dla Was były dużo tańsze.

chomik 16.10.2009 10:24

A może taniej babę zmienić.... rozwód 600 zł :D

HBRT 16.10.2009 10:27

Te tanie transporty sa prawie zawsze liczone w obie strony, probowalem to przerabiac w firmie ale nie zdecydowalem sie wspierac szarej strefy (..."bo wie Pan, faktur to ja nie wystawiam"...). Byl nawet chetny, ktorego 80gr zadowalalo...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.