Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Nie pali zimna RD07 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7779)

zielorz 02.11.2010 11:31

Nie pali zimna RD07
 
Witam ;) To mój pierwszy post i już problem.

Africa nie odpala zimna, ssanie działa (jak odpali obroty na nim wzrastają i maleją zależnie od otwarcia), po rozgrzaniu chodzi równo, nie strzela, pali na dotyk. Zimna przy pierwszym dotknięciu startera złapie, zgaśnie zaraz i koniec. Filtr powietrza nowy. Z ciekawostek jakie zauważyłem to, że jak zatkam filtr powietrza na zimno to pali zdecydowanie łatwiej, tak jakby filtr powietrza miał za duża przepustowość lub był jakiś lipny, jednak jeśli go zaraz nie założę z powrotem również zgaśnie. Nie ma zrobionej jeszcze modyfikacji z RD07A. Podejrzewałem pompę paliwa, jednak po jej wymontowaniu i podaniu prądu "na sucho" śmiga bez problemu. Nie znam zasady jej włączania podczas pracy silnika, ale jeśli w trakcie pracy zakręcę paliwo poczekam trochę, zgaszę silnik, odkręcę paliwo znowu i przestawię przycisk na "run" czy "on" (ten czerwony po prawej stronie ;)) to pompa nie pompuje. Dodam, że styki w pompie są w raczej kiepskiej kondycji. Ma ktoś jakieś pomysły ? Chce wymienić jeszcze świece bo często jak już odpali to chwilę chodzi na jeden cylinder i dopiero za chwilę łapie drugi. Aha, po psiknięciu plakiem z prawej strony, nawet z odległości łapie od razu. Nie sprawdzałem jeszcze czy po psiknięciu, przy osłoniętym wlocie do filtra obroty wzrastają.

Pozdrawiam
zielorz

rambo 02.11.2010 12:06

Sprawdź świece, zmierz jaką mają przerwę, będziesz wiedział czy są do wymiany. Będzie jeden X w równaniu mniej. Zimna pali tylko na ssaniu

szparag 02.11.2010 12:17

Wykręć świece i zobacz jaki ma kolor. Moim zdaniem łapie lewe powietrze. Zacznij od świec. Jak są białe to sprawdzasz. śrubki do synchronizacji ( te w głowicach), króćce, składy, jak to nie pomoże, to gaźniki na stół czyszczenie i pełna regulacja. Często pomaga wywalenie tulejek z obejm gaźników lubi tamtędy podsysać lewe powietrze.
Gorzej jeśli świece są czarne, ale wątpię.
Napisz co i jak.

krzeszu 02.11.2010 12:19

U mnie powód był prozaiczny - akumulator. Kręcił prawie normalnie, ale nie paliła... Po wymianie odpala od strzała.

zielorz 02.11.2010 13:00

Świece wyglądają na nowe, jednak są czarne i jak wykręcam po próbie odpalenia są również mokre. Zauważyłem przed chwilą, że jak kręcę rozrusznikiem i przesuwam dźwignie ssania z pozycji otwartej do zamkniętej to przed zamknięciem lekko załapuje i za chwile przestaje. Jednak zaznaczam tylko załapuje. Czyżby za bogata mieszanka na ssaniu i się zalewa? Czy przy kręceniu rozrusznikiem na przewodach pompy powinno być napięcie ?

Pozdrawiam

PawelZDR 02.11.2010 13:11

Napięcie musi się pojawiać w momencie kręcenia.

zielorz 02.11.2010 13:14

To wieczorem sprawdzę czy przy kręceniu rozrusznikiem na pompę idą jakieś volty :P

szparag 02.11.2010 13:16

Pompę sobie podaruj, bo skoro go zalewa to paliwo dostaje.
Dziwne jest to, że po zatkaniu filtra pali, wygląda na to, że nałożyło się kilka rzeczy.
Sprawdź jeszcze stan kabli zapłonowych, akumulatora itp. Świece jak możesz to podmień na jakieś inne ale na 100% dobre, nowych raczej nie wkładaj, bo jak go zalewa to może je szlag trafić.
Czy świece wyglądają identycznie na dwóch cylindrach ?
Czy były jakieś objawy przed powstaniem tego problemu ??
W jaki sposób motocykl schodzi z obrotów Tzn czy po zamknięciu gazu schodzi od razu na wolne, czy przez chwilę trzyma podwyższone ?
czy było coś ostatnio robione w motocyklu, jakieś regulacje, wymiany filtrów itp. ?

PUFF 02.11.2010 13:19

Sprobuj na kablach rozruchowych odpalac z innego aku (np. samochodu). Jak zapali, to do wymiany masz akumulator. Jak nie - to szukamy dalej.

zielorz 02.11.2010 18:54

Z motocyklem jest w ogóle śmieszna sprawa bo jego silnik złożony jest z dwóch... poprzedni został utopiony w błocie i tak odstawiony. Pomagam z tym znajomemu bo sam generalnie bawię się w crossówki i ewentualnie wszelkie naprawy w swoich motocyklach, niestety tu brakło mi już pomysłów. Po odpaleniu i rozgrzaniu chodzi równo, nie strzela, schodzi z obrotów praktycznie bez oporów (w najniższym zakresie pojawia się drobne opóźnienie, ale nie podpiąłem jeszcze wakuometrów). Po odpaleniu i nagrzaniu, chodzi równo, nie strzela, nie prycha odpala od dotknięcia (dosłownie). Planuję 'sprawdzić" prace tego kto to wszystko składał, czyli zajrzę jeszcze do zaworów, posprawdzam od nowa króćce, gaźniki na stół po raz kolejny no i ten akumulator. Bak mam i tak na chwile obecną ściągniety to szybko pójdzie ;) Świece wyglądają raczej tak samo na obu cylindrach. Kompresja zaznaczam jest okej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.