Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Młynek do zlewu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40154)

7Greg 28.04.2021 19:59

Młynek do zlewu
 
No właśnie, temat z tych dziwnych, ale jak wiadomo forum zna się na wszystkim ;)

Moja pani zażyczyła sobie młynek do zlewu. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Czy kupuje się pierwszy lepszy jak krzesło z ikei, czy też są lepsze, gorsze, mające różne funkcje, jakieś systemy czy zastosowane materiały.

Ktoś coś?

matjas 28.04.2021 20:01

ja nie wiem jaki... ale fun fact jest, że mega wzrost populacji szczurów w USA kojarzy się z wynalezieniem młynka do zlewu :D

ArtiZet 28.04.2021 20:28

Gdybym miał miejsce pod zlewem to bym zrobił...niestety mam tam kosze na segregacje śmieci i miejsca brak.
Trzymanie na parapecie pojemnika na odpadki organiczne typu obierki, kości czy resztki mies i otwieranie co chwilę okna są prawie tak samo wk..jące jak odklejanie naklejek z jabłek z Biedronki ;)

P.S. Franke kupisz w każdej Castoramie.

7Greg 28.04.2021 20:30

Czyli kierować sie producentami zlewów?

ArtiZet 28.04.2021 20:33

Nie...tam chyba jest standardowa szerokosc otworu jak w zlewach ??...choć w sumie tego nie sprawdzilem alw sa wymiary w necie na pewno.
Podałem Franke bo akurat taki ostatnio oglądałem w necie kolejny raz drapiąc sie w głowe czy uda mi sie to zmieścic z koszami na śmieci ...ale niestety on chyba miał 53cm wysokości wiec pupa.

pattryk 28.04.2021 22:13

Otwór w zlewie jest znormalizowany, kupiłem pół roku temu na all. najtańszy Teka TR550 (ta sama fabryka co Franke) - działa, nie mam zastrzeżeń.
Co ważniejsze, mierzyłem jego wysokość, co by mi nie wadził z dolną szufladą.

Montaż godzinkę jak masz prąd niedaleko zlewu.

bukowski 28.04.2021 22:45

Ja mam od lat, ostatnio namowilem moja rodzicielkę i jest entuzjazm klasy "gdzie byłeś całe moje życie".

W skrocie: młynek pasuje pod każdy standardowy zlew. Ma swój własny kolnierz z sitkiem, którym zastępuje się to, co masz w zlewie (znaczy to srebrne od góry plus wszystkie bebechy od spodu).
Do montażu potrzebujesz prad 230 V oraz otwornice, żeby wywiercic w blacie lub zlewie otwór pod włącznik.

Na co zwrócić uwagę? Głównie na markę oraz moc. To się nie psuje ani nieszczególnie zużywa. Ja wybrałem tekę. W 2016 kupiłem model t34 (0,75 KM), mamie miesiąc temu wybrałem teka tr750 (też 0,75 KM, lepszy od. mojego, bo mniej miejsca zajmuje, znaczy krótszy jest).

Z praktyki lepiej zamontować młynek nie pod główna komorę zlewu, tylko boczna. Bo młynek ma trochę wolniejszy spływ, jeśli go nie włączasz. No i szybciej się wtedy wyrabia guma zasłaniająca otwór, a jak się. wyrobi to przy mieleniu kości czy pestek potrafi coś wylecieć.

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 731829)
Nie...tam chyba jest standardowa szerokosc otworu jak w zlewach ??...choć w sumie tego nie sprawdzilem alw sa wymiary w necie na pewno.
Podałem Franke bo akurat taki ostatnio oglądałem w necie kolejny raz drapiąc sie w głowe czy uda mi sie to zmieścic z koszami na śmieci ...ale niestety on chyba miał 53cm wysokości wiec pupa.

Artek, ta teka 750 jest naprawdę krótka i u mamy spokojnie mieszczą się standardowe wózki z wiaderkami z ikea do segregowania.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Tygrys 74 28.04.2021 22:49

Teka dobra firma u znajomka wymieniłem po 12 latach bo już się noże stępiły i długo mielił meblarze chyba po złości robią te szuflady z koszami pod zalewem z drzwiczkami zmieścił się w szafce 40 młynek bojler 5l kosz na śmieci i jeszcze detergenty luzem. Przy używaniu trzeba pamiętać żeby nie mielił na sucho zatka się syfon.

ArtiZet 28.04.2021 22:52

Cytat:

Napisał bukowski (Post 731847)
Artek, ta teka 750 jest naprawdę krótka i u mamy spokojnie mieszczą się standardowe wózki z wiaderkami z ikea do segregowania.

Ooo to sprawdze to...a wyłącznik jest manualny i musi być dziura w blacie czy dziala jakoś pod wpływem nacisku np. ??
Bo mam blat z takiej lawy wulkanicznej co cieżko nawiercić ;)

U mnie od dna zlewu (Franke z kompozytu chyba ktory jest dość głęboki) do koszy jest tylko 21cm...
O ile kosze to mniejszy problem o tyle plecy szuflady są na tej samej wysokości co kosze bo przy niższych "placach" strasznie chybotliwy był front szuflady pod zlewem.

Tygrys 74 28.04.2021 23:22

Wyłącznik jest na powietrze- pompka -mokre ręce średnicy ok 3 cm ale nie musi być w blacie może być z przodu mebli ale żadna gospodyni na to chyba nie pójdzie. Teraz jest dostępne wszystko do cięcia we wszystkim.

Przerobić - poprawić szufladę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.