Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Miałem wypadek - co dalej? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3475)

chinol 16.06.2009 08:13

proponuje zatrzymać wszytkie paragony po zakupie ciuchów,kask, kufrów itp na tej podstawie zwrócą nam pełną kwotę zniszczonych części i akcesoriów.

można również postarać się o auto zastępcze, jeśli nasz pojazd jest unieruchomiony na skutek wypadku. rachunek dołączamy do wniosku o odszkodowanie -koszty pokrywa oc sprawcy.

szkodę należy zgłaszać tego samego dnia jeśli to możliwe ponieważ TU maja określony czas na zgłoszenie szkody, jak przeciągniemy może być ciężko z wypłata odszkodowania.

Daddy 16.06.2009 22:07

1. Odbierz z policji kopię protokołu oględziny wypadku (tak wypadku - gdy wezwano karetkę to wypadek)


Nieprawda, wypadek jest wtedy gdy poszkodowany spędzi w szpitalu minimum 5 lub 7 dni (dokładnie nie pamiętam) a tak to kolizja. Takie sprostowanie:)

jorge 21.06.2009 14:56

Sorry Panowi
 
Panowie Ale chyba to miała być instrukcja nie dyskusja. Dyskusja co do wątku jest niżej na forum. Co do opisu paragonów - pisałem w punktach, co do auta zastępczego - zgadza się ale należy dokładnie sprawdzić zasady - nie raz występują dodatkowe opłaty, które mogą zaskoczyć, co do zgłoszenia - to również ustawa to definiuje - 3 lata od wypadku... co do definicji wypadku - w ustawie jest zdefniowane, ale policja przy wezwaniu karetki z reguły ocenia to jako wypadek (prawdopodobieństwo uszczerbku na zdrowiu wystarczy) - po czasie te stanowisko podlega weryfikacji.

amnonim 22.06.2009 11:09

pismo z PZU
 
1 Załącznik(ów)
Witam,
pare dni temu dostałem pismo z PZU, które zamieszczam w załączniku. Piszę dopiero teraz, bo na urlopie byłem :) Zamazałem dane osobowe pracownika PZU, co by ich w sieci nie umieszczać. Dowiedziałem się również, kto jest ubezpieczycielem sprawcy - Hestia.
Postępowanie wygląda teraz następująco (informacje z infolinii PZU):
1. Powinienem pojawić się w oddziale PZU i złożyć wniosek o przekazanie dokumentacji do Hestii.
2. Powinienem wysłać do Hestii odwołanie od tej dokumentacji, a dokładniej od wyceny wartości pojazdu bezpośrednio przed zdarzeniem.
Podobno mam 3 lata, by wysłać takie odwołanie, ale wiadomo, że zrobię to szybciej ;)
3. Powinienem cierpliwie czekać na odpowiedź od Hestii.

Dziś zamierzam zgłosić się do jakiegoś bibura zajmującego się odzyskiwaniem odszkodowań. Podzwonie, popytam, jak już się czegoś dowiem, to napiszę.

Babel 22.06.2009 11:30

Wartośc pojazdu przed zdarzeniem - 7tys - chyba ich pogięło - to moja rd03 by wyceli na 3 tys :dizzy:

puszek 22.06.2009 12:59

Specjalna platforma... mam pomysł na biznes... jesli tam sa takie ceny to krezusem zostane bardzo szybko... Wie ktos gdzie to jest?:)

Babel 22.06.2009 14:12

Cytat:

Napisał puszek (Post 63677)
Specjalna platforma... mam pomysł na biznes... jesli tam sa takie ceny to krezusem zostane bardzo szybko... Wie ktos gdzie to jest?:)

Też o tym pomyślałem ;)

jorge 22.06.2009 16:11

Cytat:

Napisał amnonim (Post 63645)
Witam,
pare dni temu dostałem pismo z PZU, które zamieszczam w załączniku. Piszę dopiero teraz, bo na urlopie byłem :) Zamazałem dane osobowe pracownika PZU, co by ich w sieci nie umieszczać. Dowiedziałem się również, kto jest ubezpieczycielem sprawcy - Hestia.
Postępowanie wygląda teraz następująco (informacje z infolinii PZU):
1. Powinienem pojawić się w oddziale PZU i złożyć wniosek o przekazanie dokumentacji do Hestii.
2. Powinienem wysłać do Hestii odwołanie od tej dokumentacji, a dokładniej od wyceny wartości pojazdu bezpośrednio przed zdarzeniem.
Podobno mam 3 lata, by wysłać takie odwołanie, ale wiadomo, że zrobię to szybciej ;)
3. Powinienem cierpliwie czekać na odpowiedź od Hestii.

Dziś zamierzam zgłosić się do jakiegoś bibura zajmującego się odzyskiwaniem odszkodowań. Podzwonie, popytam, jak już się czegoś dowiem, to napiszę.


Ad 1 idź do PZU i nie prześlą te papiery, a lepiej niech dadzą Ci kopie
Ad 2 to ju jest kompletne szaleństwo !!!!!! od czego masz się odwołąć ????? PZU nie było ubezpieczycielem sprawcy, ani Twoim - więc na cholerę wyceniali - to ma zrobić Hestia i od jej wyceny się odwołuj ...
Ad. 3 - niezależnie od PZU zgłoś się do Hestii - poinformuj o mylnym zgłoszeniu do PZU, ale z góry poinformuj, że nie zgadzasz się z inch wyceną.
4. Poproś o wycenę całości szkód.

pozdro

jorge 22.06.2009 16:15

Cytat:

Napisał hjs (Post 63715)
Ad 1 idź do PZU i nie prześlą te papiery, a lepiej niech dadzą Ci kopie
Ad 2 to ju jest kompletne szaleństwo !!!!!! od czego masz się odwołąć ????? PZU nie było ubezpieczycielem sprawcy, ani Twoim - więc na cholerę wyceniali - to ma zrobić Hestia i od jej wyceny się odwołuj ...
Ad. 3 - niezależnie od PZU zgłoś się do Hestii - poinformuj o mylnym zgłoszeniu do PZU, ale z góry poinformuj, że nie zgadzasz się z inch wyceną.
4. Poproś o wycenę całości szkód.

pozdro


GENERALNIE BIERZ KASĘ Z PZU - HAHAHHAA I Z HESTII (nie do końca jest to zgodne z prawem)

Dzieju 29.06.2009 08:23

no niezły biznes kręcą na tych "niby wygranych licytacjach"


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.