Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Tiger czy DL? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18778)

kris2k 02.08.2013 20:56

Tiger czy DL?
 
No właśnie. Zastanawiam się powoli nad przesiadką na coś bardziej w stylu turystycznego enduro, i chciałbym zasięgnąć Waszych opinii. Zapewne są tu ludzie którzy posiadają te motocykle, podzielcie się proszę swoimi uwagami, spostrzeżeniami. Co lepsze? Mniej awaryjne? Jakie plusy i minusy? Słabe punkty?
Dodam może tylko że nie szukam moto w ciężki teren, głównie będzie przeznaczony i tak na czarne, ale chciałbym mieć możliwość zjechania boczne, choćby szutrowe drogi.
Awaryjność, koszty eksploatacji, spalanie to dość ważne dla mnie kwestie.
Suche dane znam.
Za wszelkie rady i sugestie z góry dzięki.
Tigera miałem na myśli oczywiście model 955, DL-a 650.

jochen 02.08.2013 23:34

Jeśli chcesz śmigać głównie po czarnym i ważna jest ekonomia, to raczej V-Strom. Ładniejszy i bardziej rasowy jest Tiger, ale dla opisanych przez Ciebie zastosowań lepiej się sprawdzi DL. Konstrukcyjnie bardzo udany i nieawaryjny.

jacoo 02.08.2013 23:48

Mama DL'a po Ta i sobię chwalę....łównie ze względu na właściwości na czarnym.
Tajgerem nie jeździłem wiec trochę o kant dupy rozbic moja opinię, ale.......


DL....zajebisty na prowadzenie po asphalcie...i ekonomia na "+" i ...a ile masz wzrostu?
bo kąt ugięcia kolan ....na zdecydowany"-"

ament.moge dać się karnąc w kraku DL'em .

zibiano 02.08.2013 23:56

dl 650

kris2k 03.08.2013 00:05

Wzrost 178cm.

No właśnie, o DL u same pozytywne opinie słyszałem, natomiast o Tigerze mało info od użytkowników. Tiger kusi bardzo bo i cena zakupu niższa, i wygląd fajniejszy, i mocy więcej. Pewnie DL byłby pewniejszą inwestycją, bo popularny, łatwy w serwisie i części w brud, no ale dylemat pozostaje.

Grehory 03.08.2013 01:46

v-strom

ex1 03.08.2013 19:10

DL. jeżeli tiger to 1050 :D

koszi 04.08.2013 09:44

Jezeli Tiger to 800XC ;D a na serio to nie wiem czy w DLu braku mocy bys nie odczuwal...chociaz ja porownywalem DLa do 800 po jezdzie na tym drugim stad takie wrazenie. Chyba bralbym 955

ArtiZet 04.08.2013 10:21

Miałem małego DL-a; na asfalt super- niskie spalanie,wygodna pozycja, szyba po zastosowaniu deflektora dobrze chroni;
co do cen części i dostepności to co się normalnie eksploatacyjnie wymienia i w jednym i drugim jest ogólnie dostepne kosztuje b. podobnie ;)
Jesli chcesz jeździć off to zapomnij- chyba, że twardy szuter, bo każde wiechanie w miekkki piach to gleba :D tak jakoś dziwnie środek ciężkosci jest połozony, że od razu się zakopuje.
No i wtedy łamią się obowiazkowo przednie kierunki i inne plastki (czasem) a na pewno rysuja boczki.

Tigera ma lub miał, (bo chciał sprzedać) Blazimir z tego forum- jak cos to do niego; z tego co mówił to okrutnie był z niego zadowolony :)

PUFF 04.08.2013 10:24

Blaza cos moze powiedziec. Z tego co kojarze, ujezdza juz drugiego Tigera.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.