Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Guma na trasie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1315)

bartol 11.08.2008 23:00

co do spray-u to mimo sceptycznego podejścia do tego typu wynalzków - kurede sprawdził mi się - miałem dziruwę w przednim kółku (fakt że mała była) wtrysnołem spraya, takiego z CPN-u i ponad miesiac pojeździłem, powietrze z kółka nie schodziło, ale po ostatnich leśnych przygodach z gwózdkiem mega - spray raczej by nie dał rady - zaopatrzyłem sie w komplet łyżek, ochraniaczy na felgi oraz stosownych łatek + klej. O komplecie kluczy do zdejmowania koła nie wspomne.
Vooytas świadkiem ( zreszta sam w tym brał czynny udział) wymiana dętki w środku lasu, to wcale nie taki wielki wyczyn jest

klanol 12.08.2008 07:29

chyba warto w dłuższą trase zabrać i to i to. łatki wiela miejsca nie zajmą. a poza tym mam takie pytanie - jaki macie patent na wymianę dętki w przednim kole? nie mam centralki i sporo jeżdżę sam. to może być problem gdzieś na zadupiu jak się nie ma nikogo do pomocy.

wlodar 12.08.2008 12:01

Cytat:

Napisał Vooytas (Post 19226)
Ja wczoraj złapałem kapcia specyficznego: odpadła tulejka od wentyla, odkleiła się i tyle ją widziałem. Ani łatki ani spray nie załatwi sprawy:(
Niestety dędki też nie miałem i kapa...

Czyli jest jak mówiłem... spraye i inne pierdoły to jak łysemu grzebień:)
jak już coś robić to porządnie.
dętki, łyżki, łatki i klej i...
po kłopocie!:oldman:

firefighter80 12.08.2008 18:35

koniecznie trzeba mieć gume na zapas. Z prostego powodu: Jak utnie nam wentyl to ani spray ani łatki nie załatwią sprawy. wtedy tylko wymiana wchodzi w grę.
Złoty środek to mieć dętki, łatki,łyżki, spray.
-dętki (j/w)
-łatki żeby połatać w wolnej chwili dętkę którą zmieniliśmy na nową (od tej chwili ona
stała się naszym zapasem)
-spray, tak jak napisał wasilczuk, jak leje i zimno, a dziura mała, to walimy i mamy
nadzieje że zadziała. Ja bym używał w ostatecznośći (guma do śmieci po takim
zabiegu)
I trzeba pamiętać żeby mieć przed wyjadzem "świeże" dętki w kołach. Ja miałem swego czasu łataną w przednim kole, łata puściła w górach hercegowiny. I wiecie co dalej: miałem łatki, łyżki, i dupę w krzakach. Konia z rzędem temu kto da łatę na łatę i będzie działać. Sprawę załatwiłaby nowa dętka, ale takiej oczywiście nie miałem.

moje zdanie: dętki, łatki, łyżki, mała pompka rowerowa ze sobą (ew. jescze spray)

klanol 12.08.2008 21:09

no dobra ale jak te cholerne przednie koło zdjąć w pojedynkę w polu???

Marcin SF 12.08.2008 21:23

ha trzeba cosik pod przednie lagi położyć albo wprowadzić afryczkę do rowu i położyć na boczku. Jak się zaczepi gmolami o trawę to koło będzie w powietrzu. Problem, żeby potem z tego rowu wyjechać :D

Kazmir 12.08.2008 23:11

Kup samochodowy jest go więcej i większe ciśnienie - stacje benzynowe marka nie ma znaczenia tak mi się wydaje. Kiedyś mi pomógł jak uciekło powietrze w XL 600 (bezdętkowe opony)

EGON 15.08.2008 20:59

Cytat:

Napisał klanol (Post 19369)
no dobra ale jak te cholerne przednie koło zdjąć w pojedynkę w polu???

jak masz centralke to prosta sprawa... ładujesz na centrale, coś pod płyte zeby przód w górze był i heja... :D nooo...... a jak nie masz centralki to kup od Wasilczuka :hello:
jak nie chcesz kupować to trzeba alu kufry mieć, zdejmujesz kufer, stawiasz moto na bocznej, rwiesz afre na siebie i jak styka miejsca to podkładasz kufer i odchylasz afre :D:D:D proste :hello:
.... a jak nie chcesz kupować centralki i nie masz kufrów to do rowu łajze i tak jak SF gadał robisz.... :umowa:

:hello: :d :hello:

wojtalski 17.08.2008 11:14

Cytat:

Napisał klanol (Post 19369)
no dobra ale jak te cholerne przednie koło zdjąć w pojedynkę w polu???

http://lh3.ggpht.com/wojtalski/Rvmah...jpg?imgmax=576

wlodar 17.08.2008 12:34

Cytat:

Napisał firefighter80 (Post 19336)
moje zdanie: dętki, łatki, łyżki, mała pompka rowerowa ze sobą (ew. jescze spray)

też taką pompkę wożę, ale nikomu nie życzę dymać tylnego koła w pojedynkę... jajo idzie znieść i nadgarstek napier..... bardziej niż od czegokolwiek... :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.