Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Proszę o pomoc i poradę. Ważne przeczytaj. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6675)

Zoltan 01.06.2010 23:50

To i ja też się dołożę (uzgodnioną metodą)

Skoro Podos boi się założyć mocniejszych bezpieczników, albo zdrutować te słabe :dizzy: i chce się pozbyć ogrzewacza, to może faktycznie na szybkobieżną, długodystansową krasulę starczy :D

zombi 02.06.2010 01:01

Osobiście podnoszą mnie na duchu takie akcje. Na co dzień wielu z nas tapla się w różnym szambie. A tu proszę, chce nam się, zupełnie bez interesownie.
Ot tak, ktoś potrzebuje pomocy - proszę.

PS. Sambor myślę, że nikomu nie przyszło do głowy, że to jakiś wałek. Ale doceniam twoją troskę o jasność w temacie pieniędzy.
Pozdrawiam i miłej wycieczki.

podos 02.06.2010 10:05

Cytat:

Napisał Zoltan (Post 117935)
To i ja też się dołożę (uzgodnioną metodą)

Skoro Podos boi się założyć mocniejszych bezpieczników, albo zdrutować te słabe :dizzy: i chce się pozbyć ogrzewacza, to może faktycznie na szybkobieżną, długodystansową krasulę starczy :D

Zoltan, to nowoczesne budownictwo, świece i drutowanie to już nie te czasy. Przydział wiekszej mocy kosztował 400zł. A samowolne przeróbki nawet drozej. Nie opłacało się. Myję rece w zimnej wodzie. A 4 stówki wydalem na coś innego.

Franz 02.06.2010 12:19

5,5 kilowatowy 1-fazowy ogrzewacz potrzebuje 25 amperowego bezpiecznika.Na głównym minimum 32a . Włączenie imbryka elektrycznego jednocześnie z myciem rąk spowoduje " wyrzucenie tego 32A na głównym
Może nie przydać się i temu komu chcecie podarować.
Polecam bezpieczne 3,5KW

Chyba ,że Sambor wyśle meila pytając jakie zabezpieczenie główne ( może zaistnieć, że jest jeden bezpiecznik na cały budynek :Sarcastic:)
Jeśli mają 32A i daj Bóg 3 fazy to styka .Można dać ten ogrzewacz 5,5 KW

Izi 02.06.2010 12:26

Franc nie martw się i nie mądrzy w wyliczanie amperów, tam się wszystko watuje gwoździem i chodzi :):):) nie byłeś, nie widziałeś ???
a tak poważniej to potrzebują dokładnie 5,5kW, to chyba mają do tego instalację, generalnie to próbuję się aktualnie wywiedzieć czy jakiś trójfazowy nie nada im się, a tam już moce są przeokrutne

Franz 02.06.2010 13:08

Cytat:

Napisał Izi (Post 117996)
Franc nie martw się i nie mądrzy w wyliczanie amperów, tam się wszystko watuje gwoździem i chodzi :):):) nie byłeś, nie widziałeś ???
a tak poważniej to potrzebują dokładnie 5,5kW, to chyba mają do tego instalację, generalnie to próbuję się aktualnie wywiedzieć czy jakiś trójfazowy nie nada im się, a tam już moce są przeokrutne

Jak potrzebują 5,5 kW to chowam wymądrzanie do kieszeni :p
Wbrew pozorom trójfazowy może mieć mniejszy przekrój przewodów
i słabszy bezpiecznik.Wszak moc rozkładamy na trzy fazy.
Najmniejszy trójfazowy jaki znam to 12 KW.
Mądrość wynika ze sprzedawania tych ogrzewaczy i często ludzie
najpierw kupią a później ... leży to jak u Podoska :D
Zawsze pytam kupującego jakie mają zabezpieczenie główne
i jest na ogół :confused: zdziwienie czego to znów chcę :dizzy:

podos 02.06.2010 15:16

Dokładnie tak było Franz:) Promocja była w Makro to wzialem.

puszek 02.06.2010 15:30

Podos a nie masz czasem na stanie podnośnika 12 tonowego... Mieszkasz blisko Makro....

Izi 03.06.2010 05:27

DOBRYM LUDZIOM DZIĘKUJĘ za wszystko

powoli zaczyna wszystko spływać i widzę że jak zawsze damy radę :):):)
w pierwszym poście uzupełniam sukcesywnie listę darczyńców, teraz będę bez netu do niedzieli, tak że nie denerwować się uzupełnię w niedzielę, kontakt ze mną tylko sms-em lub telefon

p.s. cytat z maila, chodzi oczywiście o kołpaki do auta "I jeszcze jako do motocyklistow chcialem sie zwrocic z posba o zakup jesli da sie cos takiego znalezc 4 pokrywke na felgi, tak zeby zakryc sruby. Kolo na zdjeciu: felga nr 16."
który zamieściłem to to celowo żeby uświadomić tym co tam nigdy nie byli, z jakimi problemami się tam człowiek spotyka i jak taka mała rzecz dla nas,wchodzę do np.Tesco wybrzydzam/przebieram wydaję kilka złoty i mam, potrafi być nie do osiągnięcia gdzieś indziej, oczywiście JuIo dziękuję za kołpaki

Vooytas 03.06.2010 07:31

Mam nadzieje że nie za późno. Przelew poszedł.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.