Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   kolejny wypadek motocyklisty (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14636)

Dzieju 30.08.2012 17:47

kolejny wypadek motocyklisty
 
Własnie dostałem informację o kolejnym motocyklowym wypadku w miejscu gdzie uderzyła nasza Ania.Prawdopodobnie śmiertelny.
Podobno na tym zakręcie to już któryś z koleji wypadek motocyklowy.
Możliwe że są dodatkowe czynniki "pomagające" w tych zdarzeniach nie zawsze prędkość choć zapewne często.
Może ktoś mieszka /przebywa w pobliżu i mógłby podjechać na miejsce zabezpieczyć kask i zerknąć co się tam dzieje.
Oczywiście krzyż Ashanti przywrócimy na swoje miejsce.

betu 30.08.2012 18:24

Dosyc ciekawe-ze jest takie miejsce,i ci co maja wiedziec,wiedza ze jest niebezpieczne,ale dopoki nie rozbije sie na motorze syn elektryka-nikt nic nie robi zeby poprawic bezpieczenstwo.
Pytanie (pewnie retoryczne)-dlaczego?

Gawień 30.08.2012 18:24

jestem w stanie w ciągu godziny być na miejscu i zatroszczyć sie o krzyż

Dzieju 30.08.2012 18:33

Cytat:

Napisał Gawien (Post 255975)
jestem w stanie w ciągu godziny być na miejscu i zatroszczyć sie o krzyż

Dzięki , działaj. Daj znać co tam na miejscu .

Cytat:

Napisał betu (Post 255974)
Dosyc ciekawe-ze jest takie miejsce,i ci co maja wiedziec,wiedza ze jest niebezpieczne,ale dopoki nie rozbije sie na motorze syn elektryka-nikt nic nie robi zeby poprawic bezpieczenstwo.
Pytanie (pewnie retoryczne)-dlaczego?

Nieubłagana statystyka zakłada że poprawa bezpieczeństwa jest uruchamiana wtedy gdy ilość wypadków w określonym czasie przekroczy jakąś magiczną liczbę.
Oczywiście wyjątkiem są te zdarzenia które zostały zakwalifikowane z winy kierującego jako " nadmierna prędkość" lub " niedostosowanie prędkości do panujących warunków".

betu 30.08.2012 18:35

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 255977)
Oczywiście wyjątkiem są te zdarzenia które zostały zakwalifikowane z winy kierującego jako " nadmierna prędkość" lub " niedostosowanie prędkości do panujących warunków".

Racja racja-tylko kto tak to kwalifikuje?-pan policjant ktory przyjezdza po calym zdazeniu i patrzac na "maszyne" ktora potrafi rozwinac 300km/h-mowi:za szybko jechal.

Dzieju 30.08.2012 18:41

Cytat:

Napisał betu (Post 255978)
Racja racja-tylko kto tak to kwalifikuje?-pan policjant ktory przyjezdza po calym zdazeniu i patrzac na "maszyne" ktora potrafi rozwinac 300km/h-mowi:za szybko jechal.

Na miejscu określa policja której najcześciej nie chce się doszukiwać prawdziwej przyczyny :mad:
Resztę robi zapewne zarząd dróg.
Tak też powstają np ograniczenia prędkości.

betu 30.08.2012 18:48

Wybacz ze odchodze od tematu,ale irytuje mnie taki stan rzeczy-kiedys byl pomysl z czarnymi punktami (jest ich kilka niedaleko mnie)-bo sa miejsca niebezpieczne,a zarazem niewidoczne dla kierujacych.
Jakos nic nie slychac,ani nic sie nie dzieje w tym kierunku,w zadnym kierunku poprawienia bezpieczenstwa-dla kierujacych.Tylko mowia w radiu ze Inspekcja Transportu Drogowego dostanie znow nowe radary-bedzie mozna znow trzepac kierowcow-a TIR-y dalej daja 90 km/h po "zwyklych" drogach.
Niby jestesmy w Uni......:mur:

fassi 30.08.2012 19:10

Czarne miejsce to jest, bo tydzien temu... :(

http://wyszkow24.pl/kolejna-tragedia-motocyklisty/

czyli juz sa 2 kaski w jednym miejscu.

Uwazajcie na siebie

Gawień 30.08.2012 19:31

właśnie ruszyłem z miejsca wypadku, Krzyż stoi musiał być nie ruszony na szczęście ... idealnie na wysokości krzyża na asfalcie jest sporą plama... 10 metrów od krza drugie miejsce ze zniczami... zle to wygląda :(

Dzieju 30.08.2012 19:36

Cytat:

Napisał Gawien (Post 255994)
właśnie ruszyłem z miejsca wypadku, Krzyż stoi musiał być nie ruszony na szczęście ... idealnie na wysokości krzyża na asfalcie jest sporą plama... 10 metrów od krza drugie miejsce ze zniczami... zle to wygląda :(

Dzięki za wizję lokalną.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.