Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Ciekawy artykul pana Durczoka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8270)

siupol 29.12.2010 11:20

Ciekawy artykul pana Durczoka
 
Witam

Dobry artykul ktory bardzo milo mnie zaskoczyl.

Moze ktos z forum przeczyta chyba warto.
Mnie osobiscie pan Durczok bardzo milo zaskoczyl.

http://www.polskatimes.pl/komentarze...gach,id,t.html


Udanej lektury pozdrawiam Marek

Ola 29.12.2010 11:38

Mnie nie zaskoczył. Wiedziałam, że Mr. K jeździ na motocyklu i do tego ma olej w głowie. Fajnie napisane :Thumbs_Up:. Podoba mi się, Oby więcej z naszych "celebrytów" publikowało takie rzeczy. Taki rozsądny ton przydałby się w szeroko pojętych mediach. Dopiero w ten sposób jest szansa trafić do tzw. większości i jakoś wpłynąć na sposób postrzegania motocyklistów przez "zwyczajnych obywateli".

sambor1965 29.12.2010 11:43

Poznałem Kamila kilkanaście lat temu na jakichś dziennikarskich rajdach samochodowych. baaardzo fajny facet, bez żadnej palmy. Z samochodowej rodziny, papa chyba wciąż prowadzi salon suzuki na Śląsku. Poza tym poukładany i zdroworozsądkowy. Od tego czasu chyba się wiele nie zmienił.

Poncki 29.12.2010 12:09

Gdyby artykuł był wyważony to by nie generalizował wizerunku Tirowca i ekologa...
Efekt tego tekstu będzie taki, że będziemy się przerzucali odpowiedzialnością.
Motocykliści zrzucą winę na Tirowców, Tirowcy na puszkarzy, a puszkarze na motocyklistów.

-"brodaci ekolodzy wygrażający zielonym badylkiem w stronę warczących maszyn"

-"Zenek z Waldkiem zajęci komentowaniem przez CB damskich wdzięków i umiejętności nie byli łaskawi ominąć motocykla dostatecznie szeroko"

-" ktoś, kto za młodu, zamiast się uczyć, rzucał kamieniami w szkołę i przypadkiem znalazł zatrudnienie w Komendzie Głównej Policji"

W kontekście tych cytatów słowa:

"W artykule, którego sensu nie objęła chyba nawet autorka, znalazła się tak długa lista bzdur, że na ich prostowanie szkoda by było krótkiego i deszczowego sezonu."

brzmia dosyć cynicznie.

Warto przeczytać ale inaczej rozumiem pojecie obiektywizmu i dobrego dziennikarstwa.

Lepi 29.12.2010 12:20

Poncki, masz nosa.
Artykuł na pewno potrzebny. Potrzebny bo taka mamy chora sytuację inaczej nie byłby nawet zauważony.
Nie podoba mi się to co Poncki już wypunktował.
Ale ogólnie :Thumbs_Up:

siupol 29.12.2010 12:26

Fakt ze artykuł dosc mocno napisany.
Ale moze tak trzeba.
Choc slowa -" ktoś, kto za młodu, zamiast się uczyć, rzucał kamieniami w szkołę i przypadkiem znalazł zatrudnienie w Komendzie Głównej Policji" w kontekście akcji "idzie
wiosna, będą warzywa" maja pewna słuszność

Poncki 29.12.2010 12:36

Cytat:

Napisał siupol (Post 151215)
Fakt ze artykuł dosc mocno napisany.
Ale moze tak trzeba.

Idąc tym tropem możemy usprawiedliwiać kampanię "Idzie wiosna, będą warzywa".

Ola 29.12.2010 12:41

Cytat:

Napisał Poncki (Post 151211)
Warto przeczytać ale inaczej rozumiem pojecie obiektywizmu i dobrego dziennikarstwa.

Moim zdaniem to nie jest i chyba nie miał być obiektywny artykuł. Autor zajął jakies stanowisko i odniósł się do sytuacji z punktu widzenia tego stanowiska - wiadomo jakiego. Jest przejaskrawiony, owszem, ale to chyba zabieg celowy. Dlaczego miałby nie być w tym wypadku. Przecież to nie "wiadomości", czy suche przedstawienie faktów. Tylko coś z cyklu "moim zdaniem, felietonu bardziej.

Nie uważam, że artykuł jest obiektywny. I nie uważam też, że powinien taki być. Mocny język wzmacnia przekaz. A przekaz mi się podoba. Nie chodzi mi o szukanie winnego. Po prostu wspierających wszystkich poza samymi motocyklistami jest całkiem dużo... a tych którzy ujęliby temat z tej drugiej, motocyklowej strony jakoś nie widac i nie słychać. A w ten sposób będzie można ich usłyszeć.

Niezlaeznie od opinii każdego, warto przeczytać ;).

Czarna Mamba 29.12.2010 12:44

Cytat:

Napisał Poncki (Post 151211)
Gdyby artykuł był wyważony to by nie generalizował wizerunku Tirowca i ekologa...
Efekt tego tekstu będzie taki, że będziemy się przerzucali odpowiedzialnością.
Motocykliści zrzucą winę na Tirowców, Tirowcy na puszkarzy, a puszkarze na motocyklistów.

Warto przeczytać ale inaczej rozumiem pojecie obiektywizmu i dobrego dziennikarstwa.

Zgadzam się:Thumbs_Up: Emocje, własne uprzedzenia i upodobania trzeba odłożyć na bok. Liczą się fakty, statystyki, liczby, które zazwyczaj w tej sprawie są inne niż nasze poglądy.

puntek 29.12.2010 13:10

Cytat:

Napisał Ola (Post 151219)
Moim zdaniem to nie jest i chyba nie miał być obiektywny artykuł. Autor zajął jakies stanowisko i odniósł się do sytuacji z punktu widzenia tego stanowiska - wiadomo jakiego. ....

Nie uważam, że artykuł jest obiektywny. I nie uważam też, że powinien taki być. Mocny język wzmacnia przekaz. A przekaz mi się podoba...

... a tych którzy ujęliby temat z tej drugiej, motocyklowej strony jakoś nie widac i nie słychać. A w ten sposób będzie można ich usłyszeć.

Niezależnie od opinii każdego, warto przeczytać ;).

O każdym uzytkowniku drogi można by napisać że jest oszołomem... (PH, TIR, TAXI,kapelusznicy) w każdym środowisku zdarzają sie oszołomy..,
Ale faktem jest, że zdecydowanie mniej pozytywnie opisuje się motocyklistów.
A fakty ...
może ktoś ma dane ?

prosty przykład
przyczyna wypadku - nadmierna szybkość

wydarzenie - 50 km/h na drodze tak dziurawej, że i 20 km/h jest prędkością światła - przyczyna wypadku - taka sama - faktycznie przyczyna tkwi jednak w infrastrukturze drogowej i braku umiejętnego przewidywania - nie zaś w samej prędkości ...

więc nie wierzę danym i statystykom, zresztą gdzie są te rzetelne?


artykuł mi się podoba :) :bow:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.