Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   DCT+wymuszone hamowanie=problem? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45891)

maryanos 29.04.2024 10:31

DCT+wymuszone hamowanie=problem?
 
Mam pytanie do użytkowników maszyn z DCT lub ogólniej bez klamki sprzęgła. Zdarza Wam się niekiedy przy wymuszonym hamowaniu odkręcić manetkę gazu? W maszynie ze sprzęgłem nie miałem tego problemu bo odruchowo zawsze wysprzęglałem i co najwyżej silnik zawył. Przy DCT robi się niebezpiecznie bo motocykl zamiast hamować rwie do przodu. Kilka razy już się spociłem z tego powodu.

nabrU 29.04.2024 10:47

Hmm, jeżdżę DCT od 2014 roku i jak rozumiem mówisz o hamowaniu klamką ręcznego i niby mimochodem dodawaniu gazu.

Moze się to zdarzyć, ale to pewnie zależy jak masz ułożoną rękę. Ja mam dwa palce (wskazujący i środkowy) cały czas na klamce hamulca. Reszta palców obejmuje manetkę gazu. I nie pamiętam abym miał sytuację jaką opisujesz.

maryanos 29.04.2024 12:30

Cytat:

Napisał nabrU (Post 851690)
Hmm, jeżdżę DCT od 2014 roku i jak rozumiem mówisz o hamowaniu klamką ręcznego i niby mimochodem dodawaniu gazu.

Tak. Dokładnie o to chodzi. Również jeżdżę z dwoma palcami na klamce lecz jeśli jestem zmuszony nagle zahamować to odruchowo sięgam czterema placami do klamki i wtedy właśnie zdarza mi się odkręcić lekko manetkę gazu.

redrobo 29.04.2024 15:09

Pomijajac fakt, ze wypadaloby sie jednak nauczyc 2 palcami hamowac to moze masz za wysko ustawione te klamki, i do akcji przestawiasz cala dlon i palce do gory zeby ja zlapac?

luk2asz 29.04.2024 16:33

Cytat:

Napisał redrobo (Post 851705)
Pomijajac fakt, ze wypadaloby sie jednak nauczyc 2 palcami hamowac to moze masz za wysko ustawione te klamki, i do akcji przestawiasz cala dlon i palce do gory zeby ja zlapac?

Obstawiam ustawienie klamki.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

rafput 29.04.2024 18:06

Jak żyję i jeżdżę od lat DCT, nigdy nie hamowałem ręcznym...nawet mi to do głowy nie przyszło.

luk2asz 29.04.2024 19:05

Cytat:

Napisał rafput (Post 851710)
Jak żyję i jeżdżę od lat DCT, nigdy nie hamowałem ręcznym...nawet mi to do głowy nie przyszło.

Ale tu mowa o hamowaniu ręcznymi ale przednim

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

maryanos 29.04.2024 20:07

Cytat:

Napisał redrobo (Post 851705)
Pomijajac fakt, ze wypadaloby sie jednak nauczyc 2 palcami hamowac to moze masz za wysko ustawione te klamki, i do akcji przestawiasz cala dlon i palce do gory zeby ja zlapac?

Prawie zawsze hamuję dwoma palcami za wyjątkiem właśnie tych wymuszonych sytuacji, kiedy muszę z większą siłą nacisnąć na klamkę. Zwykle ma to miejsce kiedy jadę z plecakiem i kuframi. Skuteczność hamowania spada i trzeba użyć więcej siły.
Dzięki za uwagę z wysokością klamki. Nie przyszło mi to do głowy bo obecna pozycja jest bardzo wygodna ale może obniżenie wymusi obrót dłoni w takich odruchowych sytuacjach. Szczerze mówiąc już poważnie zacząłem się zastanawiać nad zmianą na manuala.

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 851709)
Obstawiam ustawienie klamki.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Dzięki. Potestuję choć nie wpadłem na to bo obecna wysokość klamki była bardzo wygodna.

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 851715)
Ale tu mowa o hamowaniu ręcznymi ale przednim

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Oczywiście. Mowa o hamulcu, który jest przy manetce gazu. :)

Galar 29.04.2024 21:29

Wygięty w dół nadgarstek, źle ustawione dłonie na kierownicy. To powoduje przeprost w łokciach i próbę hamowania nie dwoma palcami, tylko poprzez dociągnięcie klamki ruchem nadgarstka do siebie. Co powoduje dodawanie gazu.

radiolog 30.04.2024 07:38

A i innej beczki, w DCT pod górkę jest jak w automacie, czy staczamy się w dół jak w manuału , jeżeli nie naciskamy hamulca ? Chyba że AT z dct ma hill Assistance


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.