Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Zdurniałem i zaszalałem. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7043)

diverek 23.07.2010 10:25

Zdurniałem i zaszalałem.
 
Jako że poranna burza spędziła mnie przedwcześnie z wyrka. Doczołgałem się do kompa i go odpaliłem. Potem miast wejść na forum, zagłębiłem się w program pocztowy. A tam przywitał mnie list od allegro z subskrybowanymi aukcjami. I jako że moja Brunetka nie ma motocykla. A po przymiarkach na cudzych Transalpach, jej nogi baletnicy;) sięgają pietami do Matki Ziemi. Więc wśród tych subskrypcji są i Transalpy. I jako że kryzys, przeglądanie ofert kończy się na tych tańszych. I dzisiaj pojawił się Trampek za 3 tysie. Oczywiście od osoby niepalącej, garażowany, w idealnym stanie i jeżdżony tylko do kościoła a potem natychmiast myty i wprowadzany do garażu. No i oczywiście prawie nóweczka bo z '88.

No to go kupiłem. Bez oblookania osobistego lub też zaufanej osoby. bez rozmowy telefonicznej nawet. No bo nie miałem sumienia budzić właściciela o 6 nad ranem. Usprawiedliwieniem takiej postawy może być jedynie stan niedorozwoju umysłowego lub poważnej niepoczytalności związanej z godzinami porannymi. Może powinienem najpier zaznac kąpieli w lodowatej wodzie w celu otrzeźwienia. Ale widziałem gorsze przypadki na tym forum :D

Co tam niniejszym o cywilizowanej porze, czyli o 9 zadzwoniłem do pana Stasia - obecnego posiadacza i wyruszam pociągiem do Warszawy po owego Trampka. Niestety sam bo Brunecia musi pstrykać foty.

Acha i na koniec link do rzeczonej aukcji. http://allegro.pl/show_item.php?item=1160850135 No to sami widzicie że opis jest kompletny, rzeczowy i że wszystko jest jasne i klarowne.

Brunetka 23.07.2010 10:32

A na to BRUNETKA

NIUSIOWATO !!!!!!!!!!!!!!!!!!

MaRP 23.07.2010 10:35

Cytat:

Napisał diverek (Post 124778)
No i oczywiście prawie nóweczka bo z '88

Nie prawie, ale nóweczka z 1989 :)

Babel 23.07.2010 10:36

Nie wygląda najgorzej - czarny silnik więc na pewno oliwę będzie brał - taki ich urok - więc sprawdź stan oleju bo do domu masz parę km.

Ale powiem szczerze takiej decyzji bym nie podjął...ale może tak lepiej ;).
Zawsze jak cos będzie nie tak możesz powiedzieć że towar nie był zgodny z opisem aukcji i się wycofać

Mirek Swirek 23.07.2010 10:43

Brawo, widac zes gosc z jajami:Thumbs_Up: Jest ryzyko, jest zabawa :dizzy: Z pewnoscia bolaczki jakies beda, ale co tam...
Nudne jest zycie na 100% pewnosci. Ja rowniez kupilem kiedys moto w ciemno i nie zalowalem. Niech sluzy wiernie. Pozdro.

diverek 23.07.2010 10:57

Cytat:

Napisał Babel (Post 124781)
Nie wygląda najgorzej - czarny silnik więc na pewno oliwę będzie brał - taki ich urok - więc sprawdź stan oleju bo do domu masz parę km.

Ale powiem szczerze takiej decyzji bym nie podjął...ale może tak lepiej ;).
Zawsze jak cos będzie nie tak możesz powiedzieć że towar nie był zgodny z opisem aukcji i się wycofać

Aż tak źle nie będzie... chyba. Z panem Stasiem pogadaliśmy z pół godzinki. Nawet poszedl podczas rozmowy do garażu i odpalił od strzała. On przez 7 lat posiadania motocykla zrobił nim aż... niecałe 2500 km. Przy pierwszej i jedynej glebie w piachu połamał boczny plastik i od tej pory piaski toleruje jedynie w piaskownicach i na plaży. Opony są niemal nowe zużyciem ale b. stare wiekiem (ok 2001 roku). Napęd kompletny ma kilka kkm. Jakieś klejenia plastików są. Wylatujący kluczyk ze stacyjki jest. Zużycia oleju nie zna bo nie może skoro przejechał aż tyle (albo silnik olej żłopie a to reszta to sympatyczna bajka:)). Po wymianie filtrów oleju, gum na gaźniku, nowe akku itd. Ile w tym bajki a ile prawdy okaże się jutro i podczas pierwszych kilku tysięcy kilometrów. Na razi zaczynam pakować się i po kilkunastu ładnych latach przerwy wsiądę do pociągu.

puntek 23.07.2010 11:04

nie zapomnij przeglądu zrobić przed wyjechaniem do dom ...
oliwę weź na dolewkę - wymienisz w domu
opony po przyjeździe wywal - nowe mitaski ( takie chyba jest na nim to kasa na poziomie 360 PLN albo i mniej (jak cos na priv:))

i święte - nie katuj go w drodze - niech się trampina przegrzeje delikatnie, niech gumy się spokojnie dostroją ... żadnych prób po 180 :D
pobawisz się w dom z grzebaniem

Brunetka fajne moto :)



Cytat:

Napisał diverek (Post 124783)
Aż tak źle nie będzie... chyba. Z panem Stasiem pogadaliśmy z pół godzinki. Nawet poszedl podczas rozmowy do garażu i odpalił od strzała. On przez 7 lat posiadania motocykla zrobił nim aż... niecałe 2500 km. Przy pierwszej i jedynej glebie w piachu połamał boczny plastik i od tej pory piaski toleruje jedynie w piaskownicach i na plaży. Opony są niemal nowe zużyciem ale b. stare wiekiem (ok 2001 roku). Napęd kompletny ma kilka kkm. Jakieś klejenia plastików są. Wylatujący kluczyk ze stacyjki jest. Zużycia oleju nie zna bo nie może skoro przejechał aż tyle (albo silnik olej żłopie a to reszta to sympatyczna bajka:)). Po wymianie filtrów oleju, gum na gaźniku, nowe akku itd. Ile w tym bajki a ile prawdy okaże się jutro i podczas pierwszych kilku tysięcy kilometrów. Na razi zaczynam pakować się i po kilkunastu ładnych latach przerwy wsiądę do pociągu.


Brunetka 23.07.2010 11:14

Puntek - no ja myślę że będzie się dobrze sprawować :) Nie ma wyjścia :)
Najchętniej pojechała bym z Diverkiem, ale jutro mam ślub i muszę robić zdjęcia :( Diverek powiedział że się poświęci dla swojej najukochańszej żoneczki i pojedzie żebym jutro mogła już sobie pojeździć... :lc8:

puntek 23.07.2010 11:15

wiesz zamiast sprzątać w domu też bym chciał się tak poświęcać :)
Cytat:

Napisał Brunetka (Post 124788)
Puntek - no ja myślę że będzie się dobrze sprawować :) Nie ma wyjścia :)
Najchętniej pojechała bym z Diverkiem, ale jutro mam ślub i muszę robić zdjęcia :( Diverek powiedział że się poświęci dla swojej najukochańszej żoneczki i pojedzie żebym jutro mogła już sobie pojeździć... :lc8:


diverek 23.07.2010 11:18

Cytat:

Napisał puntek (Post 124785)
nie zapomnij przeglądu zrobić przed wyjechaniem do dom ...
oliwę weź na dolewkę - wymienisz w domu
opony po przyjeździe wywal - nowe mitaski ( takie chyba jest na nim to kasa na poziomie 360 PLN albo i mniej (jak cos na priv:))

i święte - nie katuj go w drodze - niech się trampina przegrzeje delikatnie, niech gumy się spokojnie dostroją ... żadnych prób po 180 :D
pobawisz się w dom z grzebaniem

Święte słowa. Opony ocenię na miejscu. Ale raczej na pewno kupie nowe. Oliwę będę regularnie sprawdzać na trasie. W razie W mam listę pomocowa w telefonie :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.