Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Guma na trasie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1315)

STRUś 08.08.2008 19:49

Guma na trasie
 
Jak sobie poradzić beż zdejmowania opony !? Ktoś próbował użyć tego "naprawiacza w spraju", jeśli tak to jakiej firmy ? Wybieram się w dłużą trasę i tak się zastanawiam co bym zrobił bez powietrza !

Baster 08.08.2008 22:16

Przy kołach szprychowych chyba nic z tego...

sober 08.08.2008 22:51

Ja użyłem naprawiacza w sprayu i zadziałał. Gumę złapałem w sobotę wieczorem w Estonii a w niedziele wieczorem musiałem być w polszy więc nie było wyjścia. Zadziałało zrobiłem 950km tego dnia i wszystko ok. Jak zajechałem na miejsce stał 3 dni i uszła atmosfera więc dętka na śmietnik i nówka wsadzona. Moim zdaniem to działa jak guma jest w ruchu. Tak czy inaczej kupiłem drugą sztukę na kolejnego kapcia.

wlodar 09.08.2008 09:50

pany...
a nie prościej, niż kombinować z jakimiś tam spreyami, poprostu... łyżeczki, łatusie, dęteczka i jechane:) nawet z małą rowerowa pompką załatwiliśmy ostatnio tył w 40min. Ale machanie tym mikro wynalazkiem to masakra była:vis:
Swoja drogą trza wreszcie zainwestować parę złotych w taki śmieszny kompresorek.

Vooytas 09.08.2008 13:22

Spray sobie raczej nie poradzi z większymi dziurami, jak np po przyszczypnięciu dętki.

daniel_87 09.08.2008 13:27

a ma ktos jakis link do filmiku instruktażowego jak zdejmowac takiego kapcia jak w afri?

swierzak jestem i z metzelerkiem w mz sie barowalem godzine

dj.1 09.08.2008 15:50

spray nadaje doskonale sie na przebicia po gwozdziach itd na wieksze ciecia 1cm i wiecej nic nie da. zdal egzamin spray firmy Motul.

Bartekkk 11.08.2008 21:26

Z miesiąc temu z Plakiem jechaliśmy się przewietrzyć, no i niestety złapał kiche. Miał spray , ja po tym co przeczytałem na forum byłem raczej sceptycznie nastawiony, ale wtrysneliśmy spreya no i kółko bez dopopompowywania wytrzymało z 120km asfaltem i z 20km lasem i dalej jeszcze by ujechał. Także warto wrzucić do kufra, mit totalnej bezskuteczności został w moim mniemaniu skutecznie obalony. Dodam że dziura była pogwożdziowa, przy wiekszej raczej sie nie sprawdzi, no i dętka po oczyszczeniu nadaje sie do zaklejenia.

Vooytas 11.08.2008 21:45

Ja wczoraj złapałem kapcia specyficznego: odpadła tulejka od wentyla, odkleiła się i tyle ją widziałem. Ani łatki ani spray nie załatwi sprawy:(
Niestety dędki też nie miałem i kapa...

wasilczuk 11.08.2008 22:48

jeden z podlaskich farmerów stosuje piankę motula- według niego najlepsza.
ja jestem zwolennikiem klasycznej metody czyli klejenia.
zalety szpreja to:
-szybko i czyste burżuazyjne dłonie;
- w nocy, deszczu na zadupiu psik i jadymo.
wady:
- czesto nie da sie okreslic wielkosci dziury i nawet najlepszy szprej nic nie da a nawet wiecej zaszkodzi bo spartoli dętkę- wtedy już zupełna sraka.
wiem że fachowce te co jeżdzą dalej niż na zakupy uważają tylko łyzki i klejenie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.