Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Poszukiwania wykonawcy nowych panewek do XLV 750R (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8020)

winc74 08.12.2010 12:07

Poszukiwania wykonawcy nowych panewek do XLV 750R
 
Witam i pytam co by namierzyć kogoś co by zrobić szlif wału i dorobić nowe panewki do XLV 750R. Moto robiony od podstaw i ma być zrobiony igła (cena nie gra roli :haha2: )

kyller 08.12.2010 14:49

szlif i dorabiane panewki ?
zasadniczo to ja sie nie znam (na hondach) ale jakos cienko to widze ale igła to nie bedzie

cena gra role = szilfujesz wał dorabiasz panewki i modlisz sie zeby zrobiło 15-20 kkm
cena nie gra roli = idziesz do sklepu

winc74 08.12.2010 20:05

Cytat:

Napisał kyller (Post 148343)
szlif i dorabiane panewki ?
zasadniczo to ja sie nie znam (na hondach) ale jakos cienko to widze ale igła to nie bedzie

cena gra role = szilfujesz wał dorabiasz panewki i modlisz sie zeby zrobiło 15-20 kkm
cena nie gra roli = idziesz do sklepu

Co do cena nie gra roli to może przesadziłem , ale wiem że są firmy specjalizujące sie w tego rodzaju usługach. Prawdę powiedziawszy umówiłem sie na ten zabieg z Ramiresem bo ma jakichś znajomych w instytucie ale chłopina zapadł się pod ziemię.

Marcin.111 08.12.2010 20:26

A czemu chcesz robic te panewki?? Masz motocykl zatarty? Złapało na panewkach? Masz juz silnik rozebrany? Widziałeś wał? pomierzyłeś go ewentualnie jak cały jest. Ja miałem dawno temu VF500 sprowadzona z Włoch przez jednego magika z Niska... wiele osob pewnie go zna i pewnie nikt z dobrej strony z tego co słyszałem. Jak sie okazalo później we Włoszech w motocyklu skonczyl sie olej bo uszczelniacz padl na walku sprzegłowym. Silnik sie zatarł ale nasi magicy zalali go doktorem i jakos ożywili. Ja nowy, nieswiadomy nabywca (wtedy sie jeszcze nie znałem wcale na tym) po jakichs 100km mialem wielki wyciek oleju okazalo sie ze wyplulo silikon co byl nim simering naprawiony :) PO wymianie simeringu i zalaniu swierzego oleju silnik zapalil po 30 sekundach zgasl i juz byl na amen zablokowany. Okazalo sie ze panewki do wyzucenia ale wal byl nigdzie nie przetarty. Pomiar i zakup u Pana Hondy oryginalnych panewek za 350zl (tyle kosztowaly jakies 10 lat temu). Po zlozeniu silnik chodzil jak nowy jeszcze przez kilka lat dopóki znam jego historie.

Kazmir 08.12.2010 21:49

Ludzie mówią, że w japoni wałów się nie szlifuje. Tak jak piszą koledzy wyżej - pomiar ocena potem poszukiwania. O ile mi wiadomo Nowy011 ma dwie sztuka nieśmigane do rozebrania:haha2::D:haha2: bo już je składa piąty rok:dizzy:
Ostatnio oglądałem silniki to myszy wygryzły panewki, a wał się ostał bo mocniejszy..........:D

PUFF 08.12.2010 22:08

Jak nic nie znajdziesz w okolicy i jezeli odleglosc do Kielc Cie nie przeraza, to odezwij sie na priv.

matjas 09.12.2010 08:12

wały się szlifuje a potem utwardza. panewki też się dorabia i to musi działać jeśli jest zrobione dobrze.
firmy znane mi są dwie - jedna w wawie, druga w poznaniu. konieczne będzie wysłanie bloku z wałem.
koszt takiej operacji wg mej wiedzy to ok 600PLN od cylindra.

matjas

wieczny 09.12.2010 10:52

Poczytaj o dorabianych panewkach na forum.motocyklistow.pl . Było paru takich odważnych. Rekordzista (jeden!) zrobił 35kkm (Barnaby na CBX1000 o ile dobrze pamiętam). Reszta padała po tysiącu, góra dwóch.

No chyba, że robimy na handel...

banditos 09.12.2010 12:23

Matjas co to za poznanski adres?

matjas 10.12.2010 11:44

POSZUKAJ W GOOGLE :)
juz nie mam tego namiaru w tel. na ile moge pomoc to tel do wawy mam: 226100575

matjas


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.