Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   szlif czy kupować nominał (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14512)

NaczelnyFilozof 14.08.2012 20:36

szlif czy kupować nominał
 
http://nf.e-net24.pl/temp/szlif.jpg

Jak widać na zdjęciu. Jedynie po bokach widać przyproacowanie cylindra.
Tłoki luźne straszliwie.
Mają od 81.6 do 81,3 w różnych miejscach pomiarowych.
Nominał ma mieć 82.

Nie wiem czy jest sens szlifować na 82.4 (1szlif) czy tylko kupić nominalne cylindry.

Ma ktoś super pomysł jak zmierzyć srednice cylindra bez średnicówki? Bo bo z tłokami poszło łatwo przy użyciu suwmiarki.

RAVkopytko 14.08.2012 20:57

Cytat:

Napisał NaczelnyFilozof (Post 253947)
Ma ktoś super pomysł jak zmierzyć srednice cylindra bez średnicówki?

nie ma takiej opcji
pozdrawiam
we wrześniu się widzimy na Rogaczu :D

Kazmir 14.08.2012 20:57

Kod:

Ma ktoś super pomysł jak zmierzyć srednice cylindra bez średnicówki?
Chyba żartujesz?!

NaczelnyFilozof 14.08.2012 21:14

[/CODE]Chyba żartujesz?![/QUOTE]

Dlatego się pytam. Są twierdzenia pitagorasa i inne takie ale ja z matematyki zawsze byłem kulawy :)

fassi 14.08.2012 21:29

Filozof, co tam z reaktorem? Wybuchnal sie byl?

kiedys jak jeszcze siedzialem w silnikach i dlubalem to mierzylem nierownosc (wybrzuszenie ) scianki za pomoca takiego idealnego plaskownika z nierdzewki, dlugosci 20cm i jego dluzsza krawedz byla naostrzona pod katem 60 stopni jednostronnie. Przykladalem go pionowo w cylindrze, a jak wiadomo to dolna i gorna krawedz jest najmniej zuzyta w cylindrze (bo tam tlok zawraca). No i po przylozeniu wpychalem w ta szczeline tego no szczelinomierza i tak na oko ocenialem zuzycie. Pomagalem sobie tez latarka, aby widziec lepiej szczeline. Srednicy moze nie zmierzylem, ale scianki i jej nierownosci pomierzylem.

A tak na profesjonalnie to jedz do jakiegos zakladu naprawy silnikow i tam Pan Zenek za piwko pomierzy wsio jak chcesz, jednoczesnie stwierdzajac: ojojoj, to bez szlifu Panie nie pojedzie :D

powodzenia w remocie

PUFF 15.08.2012 16:00

Cytat:

Napisał NaczelnyFilozof (Post 253947)
[URL]
Ma ktoś super pomysł jak zmierzyć srednice cylindra bez średnicówki? Bo bo z tłokami poszło łatwo przy użyciu suwmiarki.

Suwmiarka, to mzna wietlo zmierzyc.
Tutaj musisz miec "troszke" dokladniejszy przyrzad.
Obrobka jest z dokladnoscia do 0,02 mm.

RAFWRO 15.08.2012 18:22

Filozof, szlif, to nic złego. Znajdź tylko kumatego szlifierza, który ma dobre (niewyhuśtane) maszyny i kuma sprawę tolerancji na styku tłok- cylinder. Ja bym zrobił szlif, kupił nowe pierścienie, sworznie i tłoki. Przy okazji zdjętej głowicy zrobił jej SPA. Zrób dobrze i w rozsądnych pieniądzach i ciesz się podróżą.
Oryginał nowych cylindrów wyjdzie pewnie drożej niż szlif, a i tak zostaje cała - wymieniona reszta zakupów. Dopilnuj sztuki przy docieraniu i będzie git.
Niech się mądrzejsi wypowiedzą, bo może czegoś nie widzę, a sam wyciągnę lekcję na przyszłość
R

KORNIK 15.08.2012 19:15

Zanim zamówisz tłoka to pomierz dobrze cylinder żeby się nie okazało że zamówisz nie tą selekcje tłoka co trzeba.

PUFF 15.08.2012 19:55

Najlepiej, jak bedziesz miec zdjety cylinder, to podjedz z nim do mechanika. Powie Ci dokladnie na ktory szlif to wyjdzie i doradzi gdzie ewentualnie kupic pierscienie.

Jakbys mial z tym problemy, pisz na priv, cos wymyslimy, zeby bylo tanio i dobrze.
Jakby co, bede prawdopodobnie w Twoich okolicach w ostatnim tygodniu sierpnia.

Kazmir 15.08.2012 20:45

2 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał NaczelnyFilozof (Post 253954)
[/CODE]Chyba żartujesz?!

Kod:

Dlatego się pytam. Są twierdzenia pitagorasa i inne takie ale ja z matematyki zawsze byłem kulawy
Zamiast oglądać brazylijskie seriale to muszę szukać :mur::haha2:

Jak jesteś ambitny to masz:

Oprócz średnicy pomiar średnicówką pokazuje o wiele więcej ciekawych stanów zużycia garnuszka! Tylko trza tą średnicówką podziałać w kilku płaszczyznach.;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.