Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Wtyczka reglera (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1081)

MaRP 07.07.2008 08:06

Wtyczka reglera
 
Dla wszystkich, którzy naiwnie sądzą, że jak na zewnątrz wygląda dobrze to można nie zaglądać...

MaRP 10.07.2008 08:34

4 Załącznik(ów)
Ponieważ wtyczka była do wywalenia, a poszukiwania nowej, sensownej zakończyły się niepowodzeniem, postanowiłem połączyć przewody bezpośrednio, jednak zostawiając możliwość rozpięcia wszystkiego w razie "w", czyli zostawiając konektorki na przewodach. Poszczególne połączenia zabezpieczyłem koszulkami termokurczliwymi, wszystko wsadzając w pojemnik po filmach małoobrazkowych.

Załącznik 584

Załącznik 585

Załącznik 586

Załącznik 587

7Greg 10.07.2008 08:54

Opis profi.:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

rambo 10.07.2008 09:54

:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up: bravo.

najgorzej że u mnie też tak bylo.

fajny opis :oldman:

Ropuch 10.07.2008 10:03

Jesli ktorys z Was pamieta jeszcze Guzzyboya, to jego zdaniem najlepiej te 3 zółte przewody polutowac na stale i tak nigdy tego nie zdejmujemy :)
Powodem sa złe prundy (brak płynnego przepluwu) mega grzanie sie i pozniej topnienie !!! Masz szczescie ze Ci sie nic nie zjaralo !!!! Pilnowac polaczenia, czyscic regler z blota, czyscic styki jakimis srodkami, nie kombinowac z dodatkami i ingerencja w elektryke a posluzy dlugo !!!
Y

Dzieju 16.07.2008 18:22

Mam wczorajsze wieści od jednego z warszawskich Afrykańców, otóż podczas jazdy z powodu przegrzania regulatora, nadtopienia instalacji afryka stanęła w płomieniach w okolicy regulatora.
Kierowca z samochodu użyczył gaśnicy to i straty nie były wielkie.
Dodam że AT była z 96r , a regulator grzał się mocno.
Nie posiadał żadnego odbiornika prądu, całkowicie fabryczna sztuka.
Bliźniacza AT ( ten sam rok i kolor innego kolegi) ma tak mocno grzejący sie regulator że gdy go dotknąłem nie dałem rady dłużej wytrzymać jak 3 sek.
Proponuję jednak zająć się tematem tym którym mocno grzeje, co by nie stopić instalacji.

Lewar 16.07.2008 20:10

I niech mi wolno będzie dorzucić uwagę, żeby nie bawić się w żadne złącza konektorowe.
Skoro nie wytrzymała fabryczna złączka to konektorki tym bardziej ch.... strzeli.
Moim zdaniem kostkę wywalić, przewody odizolować na długości co nalmniej 2cm i porządnie oczyscić, zabielić lutownicą i skręcić w porządnej kostce ( takiej od żyrandola ) robiąc zakładkę co najmniej 2 cm tak aby powierzchnia styku była jak największa i mocno skręcić śrubkami.

Dzieju 17.07.2008 00:20

istotnie ceramiczna się nie stopi, pozostaje jednak kwestia dokładności i powierzchni roboczej styku.
W tej sytuacji jednak połączenie kostkowe a tym samym konektorowe( bo to siedzi w kostkach) daje większe powierzchnie styku.
Tak sobie myślę że należało by się zająć przyczyną przegrzewania a później minimalizowaniem skutków ubocznych.
Co z tego że pozmieniamy kostki itp jak nadal na regulatorze będzie można smażyć naleśniki .

Mroq 17.07.2008 09:46

no to Marp w porę wykryłeś co w kostce siedzi, mnie poszedł regler i konsekwecją był pożar - dym z grzanych manetek, poszedł tyż moduł ,obrotomierz, wszystkie żarówki i nieco kabli, rzecz się działa w trasie niestety, powrót na lawecie i koszty!!!!!

wieczny 17.07.2008 12:24

Nie słyszałem o XTZ która stanęła w płomieniach przez trefny regler. Ciekawe...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.