Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Ku przestrodze, uważajmy na siebie bardzo ale to bardzo! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21958)

Patiomkin 05.09.2014 12:01

Ku przestrodze, uważajmy na siebie bardzo ale to bardzo!
 

Zet Johny 05.09.2014 12:25

Paskudnie się na to patrzy. Przypomniała mi się akcja z maja tego roku. Fak.

Patiomkin 05.09.2014 12:42

ja poczułem fizyczny wstrząs, bezradność i przerażenie. Flashback oparty na własnym doświadczeniu .

rambo 05.09.2014 12:48

Śmierć bliskiej osoby to zawsze ogromne nieszczęście dla bliskich i rodziny :(

Obejrzałem ten film, znajomość angielskiego pozwoliła tyle o ile zrozumieć przekaz.
Dawid tuż przed skrzyżowaniem jechał niemal 160kmh, według mnie, po zegarach FJR widać jak rozpędza się po wyprzedzeniu ostatniego auta, od ok 140kmh do blisko 160kmh.
Kierowca auta na skrzyżowaniu miał marne szanse by uniknąć kolizji, choć wymusił w świetle prawa pierwszeństwo :mur:

tyran 05.09.2014 13:08

Zawsze po obejrzeniu takich wypadków, obiecuję sobie że będę wolniej jeździł.
Na takie lewoskręty nie ma mocnych. Szkoda chłopaka!

Patiomkin 05.09.2014 13:26

Cytat:

Napisał rambo (Post 394754)
Śmierć bliskiej osoby to zawsze ogromne nieszczęście dla bliskich i rodziny :(

Obejrzałem ten film, znajomość angielskiego pozwoliła tyle o ile zrozumieć przekaz.
Dawid tuż przed skrzyżowaniem jechał niemal 160kmh, według mnie, po zegarach FJR widać jak rozpędza się po wyprzedzeniu ostatniego auta, od ok 140kmh do blisko 160kmh.
Kierowca auta na skrzyżowaniu miał marne szanse by uniknąć kolizji, choć wymusił w świetle prawa pierwszeństwo :mur:


film jest ku przestrodze dotyka też a może głównie prędkości motocyklisty.
Od czasu kiedy miałem zdarzenie w którym omal nie straciłem nogi, specyficznie umieszczony gmol tuż przed łydka urwał przednie skręcone koło w samochodzie zawracającym na na podwójnej linii ciągłej, ze wzmożoną uwagą sledze takie przypadki i zapamiętuję okoliczności by lepiej przewidywać i minimalizować ryzyko. Kilka ciekawych porad jak to robić i na co zwracać uwagę prowadząc motocykl znalazłem w "Motocykliście Doskonałym". Przy czym wcale nie próbuję powiedzieć, że koniecznie trzeba powoli raczej to że warto wiedzieć gdzie można szybko

redrobo 05.09.2014 13:33

mocno sciska w karku jak sie widzi te chwile zderzenia - widac niestety, ze predkosc byla o wiele za duza dla drogi dwukierunkowej.

rambo 05.09.2014 14:13

Cytat:

Napisał Patiomkin (Post 394759)
film jest ku przestrodze dotyka też a może głównie prędkości motocyklisty.
Od czasu kiedy miałem zdarzenie w którym omal nie straciłem nogi, specyficznie umieszczony gmol tuż przed łydka urwał przednie skręcone koło w samochodzie zawracającym na na podwójnej linii ciągłej, ze wzmożoną uwagą sledze takie przypadki i zapamiętuję okoliczności by lepiej przewidywać i minimalizować ryzyko. Kilka ciekawych porad jak to robić i na co zwracać uwagę prowadząc motocykl znalazłem w "Motocykliście Doskonałym". Przy czym wcale nie próbuję powiedzieć, że koniecznie trzeba powoli raczej to że warto wiedzieć gdzie można szybko

po 11 latach w kurierce, w większości na motocyklu też mam swoje odruchy.
Nawet jak autem dojeżdżam do skrzyżowań to zwalniam intuicyjnie, niezależnie do tego że mam pierwszeństwo i zielone światło.
Nigdy nie miałem wypadku na motocyklu, nawet niegroźnej stłuczki. Oczywiście na OFF wywaliłem nie raz orła ;)
Po prostu ograniczenia prędkosci po coś są :Thumbs_Up: pomimo że w miejscu ich ustawienia na drodze da się jechać dwa razy a czasem i 3 razy szybciej niż można :at:

rambo 05.09.2014 14:22

Cytat:

Napisał Patiomkin (Post 394759)
warto wiedzieć gdzie można szybko

\
od tego są przepisy jednak.
Gdyby na drodze którą jedziesz każdy kierowca pojazdu miał swoją wiedzę w tym temacie, jedynie kontyuowanie jazdy czołgiem dalo by w zasadzie pewność przeżycia

szymon25 05.09.2014 14:54

Wolniej Panowie, wolniej...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.