Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   jak zabezpieczyć lakier po szlifie? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4601)

amnonim 13.11.2009 14:44

jak zabezpieczyć lakier po szlifie?
 
4 Załącznik(ów)
Witam,
na Puławskiej zaliczyłem wczoraj małego szlifa. Nic się nikomu nie stało, ale ucierpiał prawy boczek :( Poniżej zdjęcia uszkodzenia - w zasadzie nic się nie stało, trochę pękło, trochę się zdrapało... Nie znam się na lakierowaniu, i sobie tego nie przelakieruję. Chciałbym jednak jakoś to zabezpieczyć, co by się nie kruszyło bardziej. Co do pęknięć, to się je jakoś "spawa" czy "zgrzewa" - może wie ktoś, gdzie to w wawie zrobię? Co do ubytków lakieru, czy ma ktoś pomysł, jak to zabezpieczyć? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

czosnek 13.11.2009 15:13

Wybacz, ze przy takiej okazji ale pokaż pan ta swą repsolową afri w całości. Wielcem jej ciekaw.

chomik 13.11.2009 15:16

Cytat:

Napisał czosnek (Post 83866)
Wybacz, ze przy takiej okazji ale pokaż pan ta swą repsolową afri w całości. Wielcem jej ciekaw.

I ja :D
Plastiki się spawa, załatwi Ci to każdy spawacz "samochodowy" a co do lakieru zawsze możesz okleić taśmą przeca i tak w końcu musisz pomalować cały element...

podos 13.11.2009 15:32

no, zabezpiecza sie lakier na metalu, ale na plastiku to po co?
Pokaż no ją :)

amnonim 13.11.2009 15:35

1 Załącznik(ów)
Witam,
fota robiona w dzisiejszy przepiękny, słoneczny dzień ;) przedstawia drugą, nieporysowaną stronę...

malować boczka to mi się już nie chce, chciałbym to jakoś zabezpieczyć i jeździć...

baggins 13.11.2009 16:11

Po moim mechaniku zaprzyjaźnionym powtórzę, że nawet bezbarwnym lakierem do paznokci jest sens, żeby się element nie utleniał po prostu.
Dobrze, że Tobie nic.
P.S. Kurcze już słyszę w domu, że to nie pora roku na motor i wogle. :rolleyes:

amnonim 13.11.2009 16:16

Cytat:

Napisał baggins (Post 83882)
Po moim mechaniku zaprzyjaźnionym powtórzę, że nawet bezbarwnym lakierem do paznokci jest sens, żeby się element nie utleniał po prostu.
Dobrze, że Tobie nic.
P.S. Kurcze już słyszę w domu, że to nie pora roku na motor i wogle. :rolleyes:

Eeee... nie ma złej pogody - można się tylko źle ubrać!
Zeszłą zimę przejeździłem na XT-ku i dawało radę. Tyle że tamten sprzęt sporo lżejszy. Na zimę trza coś lżejszego, to mniej boli, jak się spada ;) Jak śniegi spadną, to ja się na rower przesiadam...

Artuditu 13.11.2009 18:00

Podjedź do NOT4TOYS na Belwederskiej. tam niech Ci Jacek da jakiś pomarańcz w miarę podobny. Trochę szpachli, papierek ścierny i będzie jak nowa. A pęknięcie można zespawać u Pana Kazia w podkowie leśnej bodajże. Ostach często go odwiedza. Kierunkowskaz chyba będę miał dla Ciebie.
A tak w ogóle to zadzwonię wieczorem. Łatwiej będzie.

rambo 13.11.2009 18:22

Cytat:

Napisał amnonim (Post 83883)
Eeee... nie ma złej pogody - można się tylko źle ubrać!
Zeszłą zimę przejeździłem na XT-ku i dawało radę. Tyle że tamten sprzęt sporo lżejszy. Na zimę trza coś lżejszego, to mniej boli, jak się spada ;) Jak śniegi spadną, to ja się na rower przesiadam...

Ty to masz chopie szczęście, gdzie Ty masz oczy :D
zmień gmole na początek chroniące zamiast płyty pod silnik to plastiki :Thumbs_Up:
Plastiki robił Bedi na światowej i ponoć OK

dery 13.11.2009 18:40

ee, takie male pekniecia to ja bym super-glue zlapal.
u mnie juz 2 lata trzyma, pomimo wielu gleb po drodze :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.