Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Na co zwrócić uwagę przy zakupie Królowej? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6435)

jackhammer 04.05.2010 19:36

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Królowej?
 
Witam

To mój pierwszy post na forum. Jestem na etapie kupna Afryczki. Mogę na nią przeznaczyć około 12 tyś zł. Szukam modelu w rocznikach 93-96. Chciałbym się doradzić, na co zwrócić szczególną uwagę przy jej zakupie? Obejrzałem już kilka modeli w Polsce, jednak nadal nie mogę się zdecydować. W jednej stuka sprzęgło, w innej są mocno otarte owiewki i przejechane po rączce od kierownicy (nie wiadomo jak mocno dostała), w innej były dość mocne drgania przy wyższych obrotach w czasie jazdy.
Także proszę o pomoc, co dokładnie sprawdzić, "w którą dziurę zajrzeć" w motocyklu, żeby nie kupić bubla :)

A może ktoś z forumowiczów sprzedaje akurat Afrykę?

Pozdrawiam
Maciek

Dubel 04.05.2010 19:42

Witaj kolego
Temat był juz wałkowany naprawde wiele razy i opcja szukaj na pewno okaże się pomocna.
I miło by było gdybyś jeszcze odwiedził Powitalnie http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?t=69 i napisał pare zdań o sobie.
Pozdro

Misza 04.05.2010 19:48

Sprzęgło... nie przejmowałbym się.

Jeśli nie stukają żadne biegi, jeśli wałek zdawczy jest ok. Jeśli przedni cylinder nie jest naderwany :), nie dymi na żaden kolor, wszystkie elementy wyposażenia działają i wyglądają na serwisowane to co najwyżej wtopisz 2500zł na remont góry silnika :). Pozdro :)

Uriel 04.05.2010 20:23

Ja kupiłem moją w zaślepieniu. Miałem spisane na papierku co sprawdzić ale jak się na niej przejechałem to kupiłem.

Potem okazało się że ostro szlifowała, nie miała łożyska praktycznie z tyłu i amor był zarzygany. Ale i tak jestem zadowolony. Tak jak Misza napisał - wsadziłem 3000 i jest ok.

Tak że ja polecam popatrzeć na amortyzator czy nie cieknie (jak umyty to też podejrzane). Bo to potencjalnie spore koszta mogą być.

Artuditu 04.05.2010 21:20

jakby ktoś chciał zatuszować dzwona to rączki też by zmienił.

jorge 04.05.2010 21:34

Cytat:

Napisał Uriel (Post 113272)
. Tak jak Misza napisał - wsadziłem 3000 i jest ok.

Ja kupiłem przed pierwszym dużym serwisem - części i robocizna (brak czasu, umiejętności) i też się zbliżyłem do tego wydatku. Kupujesz zrobioną lub do zrobienia - jak masz gdzie, czym i umiesz.


Powitalnie przerób, następnie jedź do Franza lub tomekv4 - pooglądaj, pomacaj, pośliń się, (kup) - i każda następna wyglądająca inaczej jest podejrzana, wtedy weź speca polecanego w Afripedii :D, do zakupu. Albo kup od forumowicza ze stażem - np. Zbyszek sprzedaje.

Uriel 04.05.2010 21:35

Cytat:

Napisał Artuditu (Post 113285)
jakby ktoś chciał zatuszować dzwona to rączki też by zmienił.

Taaaa, w mojej była zmieniona jedna ale młody i głupi byłem i nie zapaliło mi się czerwone światełko z tyłu głowy.


Na pewno zwróć uwagę czy silnik chodzi dobrze na słuch - nie powinno być metalicznego tarcia ani stukania. Sprawdz czy pali na zimno (dotknij czy aby nie był grzany zanim przyjechałeś). Z tym że Afryka jak postoi to czasem trzeba pokręcić, więc tu nie ma zasady.

Mocne drgania koło 5krpm to chyba standard (albo z moją jest coś nie teges). Nawet jeśli leżała to nie musi znaczyć że jest źle. Sprawdz czy jest prosta - np. rozpędź się do jakiś 80 na równym i puść kierownicę. Jeśli przy bezwietrznej pogodzie zacznie znosić to jest trafiona.

A tak zupełnie na serio to jak znajdziesz afrykę która ci się spodoba to weź ją do mechanika. Nie kupuj 'bo jest 3 innych klientów a jeden to już jedzie z kasą'.

Idealnie będzie zabrać ją na przegląd do ASO. Umów się ze sprzedawcą że jak będzie ok to ty pokrywasz te parę stówek jak będzie trafiona to on. Możecie spisać umowę przedwstępną z tym zapisem.

Jak koleś zacznie kręcić, że w Hondzie drogo i się nie znają i nie ma czasu na takie zabawy to zabieraj kasę i spier... byle dalej.

Albo zapostuj na forum i pewnie ktoś stąd za kase lub browar podjedzie i obejrzy.

Szaman 04.05.2010 22:03

"rozpędź się do jakiś 80 na równym i puść kierownicę" - z tym puszczaniem to tak trochę nie jest mit?? To że zacznie ciągnąć na którąś stronę może świadczyć o stanie opon, ciśnieniu, łożyska w główce?? tak tylko pytam mądrzejszych...

Uriel 04.05.2010 22:35

Cytat:

Napisał Szaman (Post 113304)
"rozpędź się do jakiś 80 na równym i puść kierownicę" - z tym puszczaniem to tak trochę nie jest mit?? To że zacznie ciągnąć na którąś stronę może świadczyć o stanie opon, ciśnieniu, łożyska w główce?? tak tylko pytam mądrzejszych...

Głowy nie dam, tak mi jeden mechanik powiedział żebym zrobił. To co mówisz ma sens. Ja akurat wiedziałem że opony i reszta jest ok.

podos 04.05.2010 22:37

Jezdzenie to najlepsza metoda zeby sie niezdrowo podniecić. Nie nalezy w ogóle jezdzić -lepiej ten czas poswiecic na pożądne ogladanie i zdjecie owiewek.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.