Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Pokrętło kranika (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4471)

tr33 26.10.2009 13:39

Pokrętło kranika
 
Hmmm...chyba dobre miejsce na zadanie tego pytania:)
Pokrętło kranika paliwa w moim motorku odmówiło dalszej współpracy. Szukam nowego. Ale tak się zastanawiam po cichu: czy bez niego się nie obędę? Po pierwsze jest tam śrubka, którą przekręcam za pomocą śróbokręta, no ale to rozumiem jak motor dłużej stoi. A jeśli go użytkuję, to jest konieczność zakręcania go codziennie, czy nawet po każdej jeździe? Proszę osoby doświadczone w tej kwestii o opinię. Ps. Jak znajdę pokrętło, to je kupię, ale póki co chciałbym wiedzieć. Dziękuję za info! :D

dery 26.10.2009 14:07

ja swoim pokretlem krecilem tylko jak zdejmowalem bak/pompe.

w codziennym uzytkowaniu o ile nie wyjezdzisz benzyny do rezerwy to sie nie przydaje - moje jest ulamane od kilku miesiecy.

kupil bym nowe ale w hondzie chcieli 80pln.

jedynym problemem jaki widze jest sytuacja gdy jedziesz i wydaje Ci sie ze jeszcze masz troche beznyny przed rezerwa, nagle moto zdycha a Ty chcialbys nie zatrzymujac sie przekrecic kranik w pozycje RES i jeszcze odpalic z rozbiegu.

bez pokretla musisz sie zatrzymac zeby wsadzic tam lape, no chyba zeby jezdzic caly czas na RES.

tr33 26.10.2009 14:44

Cytat:

Napisał dery (Post 81119)
no chyba zeby jezdzic caly czas na RES.

A wlasnie - a gdyby tak jezdzic caly czas na RES? Jesli przyjme, ze musze tankowac co 250km i bede sie tego trzymal, nie powinno byc wiekszych trudnosci. Chyba, ze o czyms nie wiem...
Ps. We Wroclawiu na Rakowej pokretlo kosztuje 77zl.

wasilczuk 26.10.2009 14:49

mi się udało wyjeździć zbiornik paliwa przed 250 km.

rambo 26.10.2009 15:09

Wasil, jak tego dokonałeś..?? :D

JarekAT 26.10.2009 15:37

A stare już tak sfatygowane??
Ja swoje zreanimowałem poprzez dotoczenie tulejki na zewnętrzną średnicę na ciasno i dodatkowo wkleiłem jeszcze ową tulejkę.

wasilczuk 26.10.2009 15:44

jak to jak.
normalnie po rolniczemu.
jeżeli już nie chcecie kupować to można w miejsce małej śrubki dać długą śrubę albo pręt gwintowany i zakontrować nakrętką a na drugim końcu dać jakiś motylek.
tak tylko teoryzuję ale powinno działać

Dzieju 26.10.2009 16:22

prostota i skuteczność górą

petrosbike 26.10.2009 20:03

MNie sie juz zdarzyło kilkakrotnie w czasie jazdy wyjechac benzyne do rezerwy i na biegu przekręcac kranik na RES. Potwierdzam ze sie przydaje. Nie żałowałbym tych 80 zł. Co oryginał to oryginał. Nie lubię rzeźbionych motocykli no chyba że OCC.

czosnek 26.10.2009 23:29

Ja od kupna jeżdżę z kranikiem złamanym u podstawy i jakoś zupełnie to w niczym nie przeszkadza. Inna sprawa, że nie mam wielkiej łapy więc w miarę łatwo tam sięgam. Wg mnie 80 zeta za kawałek plastiku to jakieś nieporozumienie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.