Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Anakee vs Sirac (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4211)

klanol 14.09.2009 21:01

Anakee vs Sirac
 
:confused:
no właśnie, na przyszły sezon będę zmieniał kapeć na przodzie. pytanie do tych co jeździli i mają porównanie. dla mnie jazda w większości afalt i leśne szutry, teraz mam anakee i trochę słabo mi idzie nawet w lekkim piasku. ale ja to dupa z enduro jestem jak ćwierć :p czy sirac daje większą stabilność na szutropiachu i czy na asfalcie jest równie dobry jak anak :O ?

randal 76 14.09.2009 21:08

kup siuraka nie będziesz żałował !

sambor1965 14.09.2009 21:34

polecam siraca...

graphia 15.09.2009 10:18

Sirac ok. Anakee to autostradówka....

hubert 15.09.2009 11:08

Cytat:

Napisał graphia (Post 75046)
Anakee to autostradówka....

Całkowicie się nie zgadzam z tym stwierdzeniem. Być może Siraki są lepsze w terenie (nie jeździłem bo nie ma 140-stki) ale robienie z Anakee autostradówki jest przegięciem. W suchym terenie jeździ mi się na nich bardzo fajnie. Nie mam problemów z przyczepnością. Czasami bawię się na szutrach czy gruntówkach uślizgując tylne koło w zakrętach odkręcając ostro gaz, Afryka idzie bokiem ale odpuszczenie gazu powoduje momentalne złapanie przyczepności ...

Cytat:

Napisał klanol (Post 74964)
:confused:
teraz mam anakee i trochę słabo mi idzie nawet w lekkim piasku.

Bo trzeba odkręcać Panie :) Widzisz kawałek głębszego piachu to redukcja i ogień. Z małą prędkością Afryka i na TKC tańczy w piachu.

Babel 15.09.2009 14:28

Cytat:

Napisał hubert (Post 75063)
Bo trzeba odkręcać Panie :) Widzisz kawałek głębszego piachu to redukcja i ogień. Z małą prędkością Afryka i na TKC tańczy w piachu.

Pamiętam jak założyłem TKC i T63 do Afryki i pojechałem na pojeżdżawę do Felkowskiego. Myślałem że będę mistrzu ale parę gleb mnie wyleczyło z tej mysli...
Opony mają znaczenie, ale przede wszystkim gaz i technika - ostatnio w terenie ledwo za Dandym nadążałem choć on był na łysych szosówkach a ja na kostakach... ale Dandy to mistrzunio :)

Sorki za offtopik :)

Dzieju 15.09.2009 16:51

opony i umiejetności to jak by nie patrzeć drugorzędne sprawy...
na pierwszym miejscu stoi obawa o sprzęt potem o siebie.....
jeśli tych obaw ktoś nie posiada to rzeczywiście opony i umiejętności są pierwsze.
Zgodnie z zasadą: daj mi swoje moto to pokażę że dam rade lepiej niż na
swoim :)

pałeł 15.09.2009 17:33

kuc co tańsze :) i tak nie zauważysz różnicy :)
a skoro nie widać to poco przepłacać:)

hubert 15.09.2009 19:30

Cytat:

Napisał pałeł (Post 75101)
kuc co tańsze :) i tak nie zauważysz różnicy :)
a skoro nie widać to poco przepłacać:)

W terenie owszem ale na asfalcie czuć różnicę :)

hubert 15.09.2009 19:35

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 75099)
opony i umiejetności to jak by nie patrzeć drugorzędne sprawy...
na pierwszym miejscu stoi obawa o sprzęt potem o siebie.....
jeśli tych obaw ktoś nie posiada to rzeczywiście opony i umiejętności są pierwsze.
Zgodnie z zasadą: daj mi swoje moto to pokażę że dam rade lepiej niż na
swoim :)

Dzieju ale kto zalicza najwięcej gleb na jakiejś trasce off ? Ten kto przez piasek jedzie pyr pyr pyr i wystawia nogi na boki. Nie są to co prawda tak spektakularne gleby jak np spotkanie Andrzeja z drzewem ale są :) Oczywiście nikt tu nie mówi o grzaniu 70 km/h po piasku wąską dróżką ... widzisz głeboki piach to trochę przed nim zwalniasz a potem dajesz w palnik. Obawa o siebie też moim zdaniem nic nie tłumaczy bo nie raz leżałem w terenie i według mnie zawsze było zabawnie a nie strasznie ...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.