Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Michelin AC-10 vs Motoz Tractinator Enduro (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3449)

Poncki 01.06.2009 16:18

Michelin AC-10 vs Motoz Tractinator Enduro
 
Szukałem, nie znalazłem.
Dlatego pytam, co wybrać.

Potrzebuję opon w teren (piach i błoto) ale dochodzą do tego spokojne dojazdy asfaltami. Nie chcę, żeby guma się momentalnie wyząbkowała.

Moje typy to:

-Michaś Ac-10
-Motoz Tractinator Enduro
-Metzeler unicross

Nie wiem jak Metzeler ale pozostałe są w podobnej cenie. Droższych raczej nie biorę pod uwagę.
Moje pytanie brzmi: co wybrać i w jakiej konfiguracji. Komplet, czy mieszane przód/tył.
Zależy mi na opiniach praktyków.

ramires 01.06.2009 16:52

Michelin AC10 (80/100 21) ma niższy profil, bardziej miękką kostkę i rzadka jest w porównaniu do Deserta.

Motoz Desert (90/100 21) bardziej zbliżony do "zalecanego" 90/90 21 profilu, twarsza guma, baza jest na kauczuku a nie butylu co przekłada się na jej żywotność oraz zmniejszoną śliskość.

Na błoto zdecydowanie lepsza będzie AC10, jednak na Motozie mocno sobie też można pozwalać.
Stożkowy kształt bieżnika powoduje bardzo dobre samooczyszczanie Motoz-a a więc cały czas zabawa na przejazdach. AC10 jest stosunkowo miękkim kapciem, bardzo popularny w DRZ400 i LC4 (przynajmniej taka klientela jest i wracają dość często po te oponki). AC10 jest minimalnie droższy od Motoz-a, ale tutaj mamy do czynienia z marką Michelin i pewnie dlatego.
Motoz jest mało znany, ale po wszelakich testach zdobywa nowe grono "testerów" jak i powracających użytkowników.
Na błoto Motoz Enduro byłby lepszy, mniejsze przebiegi za to osiąga bo kostka jest sporo rzadsza od Deserta. Desert na piachu pokazuje do czego jest stworzony.

Mijamoto do tablicy! Właśnie ma ją na przodzie założoną :)
U mnie jeszcze Unicross jest założony i na drugim kole Kenda MillVille K771F

Na tył chyba mimo wszystko wygra Mitas E-09 (i 130 i 140).
Warty uwagi jest droższy Michelin T63, daje spoooooro większą pewność na mokrym niż mitas. (130 to jest).
Unicrossa bardzo trudno namierzyć. Szkoda, że Motoz nie ma 17" rozmiarów :( już bym wiedział wówczas na czym mam ganiać ...

Poncki 01.06.2009 17:10

Cytat:

Napisał ramires (Post 60761)

Mijamoto do tablicy! Właśnie ma ją na przodzie założoną :)

Ramires zapisałeś całą tablice:oldman:

A jak wygląda porównanie T63 i Unicrossa?
I ile może kosztować Unicross jak już się pojawi?

ramires 01.06.2009 17:30

tył koło 300-320zl
przod od 180-220zl
to sa ceny unicross-a

T63 jest w profilu 130 a unicross to 140, ma agresywniejszą, lekko stożkową kostkę.
Minusem Unicrossa są niskie, bardzo niskie indeksy prędkości na poziomie M (130 km/h)
T63 do 180 km/h (indeks S)

Poncki 02.06.2009 10:09

Cytat:

Napisał ramires (Post 60766)
tył koło 300-320zl
przod od 180-220zl
to sa ceny unicross-a

T63 jest w profilu 130 a unicross to 140, ma agresywniejszą, lekko stożkową kostkę.
Minusem Unicrossa są niskie, bardzo niskie indeksy prędkości na poziomie M (130 km/h)
T63 do 180 km/h (indeks S)

Z indeksami nie ma problema, jest :Thumbs_Up:

Jak wybiera unicross na przodzie?

I tak już z ciekawości: które oponki będą lepsze w teren 130 czy 140 przy założeniu, że guma ta sama? Jest odczuwalna różnica?

ramires 02.06.2009 10:17

Lepiej 130 w teren, większe i stabilniejsze wgryzanie jest w podłoże. Jeśli kostka nie jest śliśka to można bardziej ją domknąć, kolejną zaletą jest to, że opona nie robi się z czasem kwadratowa - urok węższej felgi w RD04 (2,75").

@Podos - masz w ryj

Mijamoto 02.06.2009 23:30

Zmuszony jestem wystawić tej oponie pozytywną opinię. Mam ją na przodzie od ponad 3000 km (przebieg asfaltowy, dojazdy). Zachowuje się poprawnie w błocie i bardzo dobrze na wszelkich podłożach piaszczystych (polskie namiastki pustyni), które przednie koło pokonuje pewnie, radząc sobie łatwo z koleinami powstałymi po innych pojazdach.
Jest to opona wytrzymała na ścieranie się na asfalcie. Po wspomnianym wyżej przebiegu zużycie w stopniu znikomym (C 02 z tyłu zużyta w 60 %). Jej zaletą może być dobre prowadzenie, jeżeli coś takiego istnieje przy okazji kostek na asfalcie:). Przy prędkości 150 km/h nie rzuca po pasie ruchu. Motocykl jedzie prosto.

Eta wsio. Dodaję, że przedstawiona opinia jest jedynie moimi osobistymi odczuciami co do wspomnianej "gumy" wynikającymi z porównań z innymi:
T 63, Trelleborg. Acha!! I niedługo jadę do takiego jednego typa na objazd takiej znanej pustyni w polsce co o niej kiedyś pani z geografii opowiadała i jak myślicie co zrobię? Wsadzę tylko z tyłu nową C 02 i dzida tym klocem za tymi DRZ-tami.

Babel 03.06.2009 06:28

Cytat:

Napisał Mijamoto (Post 61039)
Zmuszony jestem wystawić tej oponie pozytywną opinię. .

No to już wiem teraz co wrzuce na przód :) jak sie skonczy TKC (tak w zasadzie o tym Motozie myślałem )- tył już czeka C02

Poncki 03.06.2009 10:47

W takim razie nie mam już wątpliwości co do przodu.
A jeśli chodzi o tył zastanawiam się nad C-02 i unicrosem.
Unicros ma duży profil.
Czy są jeszcze jakieś porównywalne oponki w okolicach 300 zł.

MTBiker 17.05.2010 15:03

Cytat:

Napisał ramires (Post 60761)
Motoz Desert (90/100 21) bardziej zbliżony do "zalecanego" 90/90 21 profilu, twarsza guma, baza jest na kauczuku a nie butylu co przekłada się na jej żywotność oraz zmniejszoną śliskość.

Na błoto Motoz Enduro byłby lepszy, mniejsze przebiegi za to osiąga bo kostka jest sporo rzadsza od Deserta. Desert na piachu pokazuje do czego jest stworzony.

Ramires masz jakies dosiadczenia z tylnia opona MOTOZ desert?
Zastanawiam sie nad nowym kompletem gum wyjazdowo-terenowych.

Pirellki MT21 w karpatach dawaly rade ale chcialbym cos bardziej terenowego na szalenstwa na docelowym miejscu.
Mefo Stonemaster szybko dosc zeszly i o ile w gorach na kamieniach bylo niezle to czysczenie z blota umiarkowane.
Mitasy C02 (drugie juz skasowane) przezywaja u mnie po ok 3500km i na mokrym asfalcie powoduja szybsze bicie serca.
Czego mozna sie spodziewac po MOTOZ? Moze ktos juz ja testowal na sobie??

Pzdr
Luc

MTBIKER@VIMEO


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.