Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Proszę o pomoc i poradę. Ważne przeczytaj. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6675)

Izi 01.06.2010 00:34

Proszę o pomoc i poradę. Ważne przeczytaj.
 
Witam Panie i Panów,

Jak już niektórzy wiedzą, a niektórzy inni dowiedzą się na dniach, bo na pewno się ujawnimy :) jak dopniemy wszystko :),
wyruszamy z kolegą Samborem i Kajmanem a kolejną wyprawę, do naszych ulubionych Stanów (byłych republik radzieckich) w Azji, ale to potem, potem.

Chciałbym się zwrócić do szanownego grona Africa Twin Forum - POLAND o pomoc i poradę, nawiązaliśmy kontakt z bratem Damianem, Polakiem który przebywa i pomaga dzieciom w Kirgizji, buduje dla nich ośrodki,w ogóle robi dużo dobrego,
oczywiście jak zawsze potrzebna jest kasa, ale tu nie o tym (no chyba że ktoś chce pomóc w ten sposób to niech pisze na priv)

pozwolę sobie zacytować fragment mail brata Damiana (chociaż wiem że jest to sprzeczne z regulaminem forum):

dziekuje za propozycje kupna prezentow dla dzieci. Bardzo nam to sie przyda. Kredki, flamstry, notaniki, koszulki bawelniane, jakis sprzet sportowy, czapki bejzbolowki itp.

I jeszcze pytanie czy mozna liczyc na kupno ogrzewacza przeplywowego o ktorym pisalem, bakteri do systemu oczyszczalni?

I jeszcze jako do motocyklistow chcialem sie zwrocic z posba o zakup jesli da sie cos takiego znalezc 4 pokrywke na felgi, tak zeby zakryc sruby. Kolo na zdjeciu: felga nr 16.

Szczesc Boze

brat Damian


i właśnie tu prośba do was forum, czy ktoś coś takiego ma, może podarować, chce podarować z dobrego serca lub inne szlachetne propozycje, jest producentem, sam nie wiem co jeszcze

podsumowując potrzebujemy:
- 4 szt. kołpaków na koło 16"
- bakterie do systemu oczyszczalni ( nie mam o tym zielonego pojęcia)
- ogrzewacza elektrycznego jednofazowego przepływowego firmy BIAWAR model Oskar OP-5S 5,5kW, co najmniej jednej sztuki, ale może być więcej :)
no i konkretnie już dla dzieciaków:
- kredki, flamastry, notatniki, koszulki, czapki, sprzęt sportowy itd, itp.


część rzeczy mamy, ewentualnie jeszcze kupimy, ale niech tego trochę będzie, bo zabrać mamy gdzie, a potrzeby są ogromne

jedyny problem to termin, bo startujemy 10-12 czerwca, czyli czasu cholernie mało, ale jak zawsze musi się udać :)

jak coś to piszcie tu, walcie na priv, dzwońcie, wysyłajcie do mnie na adres:

Robert Gałka
ul.Wrocławska 20
55-003 Czernica

głównie chodziło nam o rzeczy powyżej, ale paru ludzi prosiło to podaję,
widzę że odzew jest też w sprawie kasy to podaję dane do przelewów:

Kredyt Bank
nr konta 92150011551111500445620000
tytuł wpłaty: brat Damian


wszystkim którzy zechcą pomóc już teraz wielkie DZIĘKUJĘ BARDZO

a tu lista dobrych ludzi (jeżeli ktoś nie życzy sobie tu być, a chce pomóc, niech da znać, będę wpisywał Anonim)

-Zoltan
-Gawlicki Radosław
-Michoo
-Zbyszek_Africa
-Kolega Wojtek http://www.wojtektravel.pl/ dobry kompan wycieczek, który także w tamtym roku przy podobnej akcji pomógł nam jak nikt, zawsze na chłopa można liczyć
-Zombi
-Laska vel Michał Laskowski
-Fifty vel Krzysztof Posłuszny
-Podos vel Krzysztof Podosek
-Rumianek vel Renata klan BMW
-Wieczny
-Vooytas
-Wojtek77
-Bohdan Urbański
-firma Marfor tylko takie namiary były :)
-Anonim
-Anonim

Roomyanek 01.06.2010 01:31

Izi a z Wrocka to mogę Ci po prostu przywieźć?
(coś dla dzieciaków) - hmm, a One polskojezyczne są? bo może jakieś bajki dorzucić, niech jezyk szlifują) )

JuIo 01.06.2010 07:28

Ja postaram się o kołpaki, i może jakieś kredki skołuję.

randal 76 01.06.2010 07:40

łatwiej będzie jak zrobimy ściepe na te szpeje dla dzieciaków
nr konta znalazłem w mini kompresorach
pozdro...

Robert Gałka
Kredyt Bank
numer konta: 92 1500 1155 1111 5004 4562 0000


izi może tak być?

chomik 01.06.2010 08:01

Mogę załatwić z firmy, zeszyty, książki dla dzieci, papier itp., ale potrzebne mi coś więcej niż brat Damian (konkretnie gdzie) no i kto to zabierze z Poznania bo mogę dać sporo ?

Izi 01.06.2010 08:15

Chłopaki wielkie dzięki za odzew,
Chomiku po szczegóły zadzwoń do Sambora
tu parę danych jak potrzebujesz:

dwojciec@jezuici.pl

tel/fax:++996-3722-22153
mobile: ++996-555-179395

ул. Пушкина 20/2
720901 Джалал-Абад
Кыргызстан


ul. Pushkina 20/2
720901 Dzalal-Abad
Kyrgyzstan

ale mają jeszcze ośrodek w Osh a teraz aktualnie budują nad Isyk Kulem i generalnie o ten nam chodzi, ja

Izi 01.06.2010 08:18

Cytat:

Napisał Roomyanek (Post 117765)
Izi a z Wrocka to mogę Ci po prostu przywieźć?
(coś dla dzieciaków) - hmm, a One polskojezyczne są? bo może jakieś bajki dorzucić, niech jezyk szlifują) )

oczywiście że przywieź jak coś dzwoń 605883204 to się umówimy, niech szlifują język to za rok im kartkówkę zrobimy :)

peter 01.06.2010 08:41

Izi, Misiu drogi - nie żebym marudził, ale jak Wy się z tym całym majdanem zabierzecie?
nie trzeba jakiegoś transportu montować?
przecież Wy jeszcze swój bagaż musicie gdzieś zmieścić?

a z całą resztą to się pomyśli
i się pewnie przywiezie albo cuś ;)

graphia 01.06.2010 09:52

Izi.... ja mogę podrzucić coś na konto ale muszę mieć oficjalny numer konta i inne dane do przelewu.....

zbyszek_africa 01.06.2010 10:33

Izi, cel szczytny, to się znajdzie trochę darów..
Proszki do prania, art. higieniczne, zabawki, bajki, pluszaki, kredki, flamastry itp....
Będziecie jechali przez Rzeszów?? Zadzwoń, naszykuje trochę tego, handluje tym i czasami sponsoruje domy dziecka.
Może zrzutkę na krowę zrobimy:) potrzebna im??
Myśmy dla rodziny w Tadżykistanie taki prezent ufundowali:D Krowa tam kosztuje ok.700zł.
Dzwoń, tel. w użytkownikach.
pozdr.

sambor1965 01.06.2010 11:09

Jak sie zabierzemy? No jak zwykle. Czyli jedziemy busem, w srodku bedzie kilka motocykli, ale jakies przestrzenie jeszcze sa. Pracuje wlasnie nad tym Gali z Poronina ;)
Dzieki za deklaracje, po prostu dostalem maila ze brat Damian potrzebuje pomocy przy organizacji tego domu. Nie znam go, nigdy nie widzialem, ale jak juz jedziemy to warto pomoc. W ubieglym roku zawiezlismy do Kurgan Tube kilkadziesiat kilogramow zabawek, do Sarhadu jakies resztki juz, ale widzielismy jaka wielka radosc im to sprawia. Inna rzecz ze z zabawkami w islamie to troche trzeba ostroznie. Taki piesek czy swinka moga byc smiertelna obraza, podobnie jak cukierki Krówki w Indiach...

Izi 01.06.2010 13:56

Cytat:

Napisał graphia (Post 117796)
Izi.... ja mogę podrzucić coś na konto ale muszę mieć oficjalny numer konta i inne dane do przelewu.....

poszło na priv-a

Izi 01.06.2010 14:00

Cytat:

Napisał randal 76 (Post 117778)
łatwiej będzie jak zrobimy ściepe na te szpeje dla dzieciaków
nr konta znalazłem w mini kompresorach
pozdro...

Robert Gałka
Kredyt Bank
numer konta: 92 1500 1155 1111 5004 4562 0000


izi może tak być?

może tak być jak tylko dzieciakom pomoże :) dzięki za pomoc, bo trochę nie ogarniam wszystkiego chyba, jak czegoś jeszcze brakuje lub coś potrzeba to piszcie uzupełnię

sambor1965 01.06.2010 14:23

No ostroznie z tymi przelewami, bo jeszcze ktos pomysli ze zbieramy kase na wyjazd w tym roku...
Ustalmy ze z wplat kupimy ten ogrzewacz. Niezaleznie od liczby wplat z Izim dokladamy reszte i przkeazanie ogrzewacza udokumentujemy na fotach. A bratu D mowimy ze to od naszego forum ;)

sambor1965 01.06.2010 14:26

A tak zebyscie nie mysleli ze brat Damian to jakas popierdółka to wrzuce Wam jego stronę

http://www.jezuici.pl/tienszan/


I pare słów o nim
Urodzony w 1968 w Lublinie, uczęszczał do liceum Zamoyskiego. Należał do związanego z "Solidarnością" Niezależnego Ruchu Harcerskiego, potem do podziemnego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza". W 1987 wstąpił do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Gdyni. Zakończył filozofię w Krakowie na Wydziale Filozoficznym TJ w Krakowie (specjalizacja "kultura, estetyka, mass-media, kino"). Od 1991 pracowal w TVP w Warszawie w Redakcji Programów Katolickich, jako dziennikarz i producent. 1994-1996 zakrystianin w Parafii Andrzeja Boboli w Szczecinie.

W 1996 wyjechał na Syberię, gdzie organizuje Studio Telewizyjne "Kana" w Nowosybirsku i później staje się jego dyrektorem. Równocześnie jest korespondentem TVP i Radia Watykańskiego. Pomaga w organizacji szkolenia dziennikarzy z Europy Wschodniej w nowopowstałym "European Center for Communication and Culture" w Falenicy pod Warszawą. W 1999 rozpoczyna studia podyplomowe w "Wyższej Szkole Scenarzystów i Reżyserów" w Moskwie w "master klasie" kina dokumentalnego kierowanej przez Leonida Abramowicza Guriewicza. W tym samym roku składa śluby wieczyste. Studia kończy w 2004 filmem dyplomowym "Wybacz mi Siergiej", który uzyskał liczne nagrody na wielu międzynarodowych festiwalach http://www.forgivemesergei.com. W tym samym roku wyjeżdża do Kirgizji, gdzie pomaga w pracy charytatywnej Kościoła Katolickiego (więzienia, domy inwalidów) i prowadzi Klub Filmowy przy Ambasadzie Watykanu w Biszkeku. W 2006 wyjeżdża na Południe Kirgizji, by pomóc przy zakładaniu nowych parafii w Dżalalabadzie i Oszu. Przewodnik wysokogórski - organizowal wyprawy w Altaj, Sajany, Tuwę, Chakasję, Bajkał, Zabajkale, Kamczatkę i Tienszan

polnybandzior 01.06.2010 21:11

moge kilka ylotzch wplacic na konto, zawsze cos. tylko na jakie ????
Nie mam duzo ale mzsle ze sie przyda

Uriel 01.06.2010 21:25

Sambor, podaj tu i w pierwszym poście numer konta, taki "oficjalny" i z jakim tytułem wpłat dokonywać.

A jak wyjdzie więcej niż podgrzewacz to kupcie tę krowę ;-)

podos 01.06.2010 21:29

Ogrzewacz przepływowy 5,5 masz u mnie. Mi wywala korki, nie przyda się.

Izi 01.06.2010 23:23

Cytat:

Napisał Uriel (Post 117883)
Sambor, podaj tu i w pierwszym poście numer konta, taki "oficjalny" i z jakim tytułem wpłat dokonywać.

A jak wyjdzie więcej niż podgrzewacz to kupcie tę krowę ;-)

Już uzupełnione.
Wszystkie dane podane w pierwszym poście,

krowa może być ale musi nadążyć za busem :)
a tak bardziej na poważnie to potrzeb mają tyle że my to kropla w morzu, ale ziarnko do ziarnka i będzie pan zadowolony,
trza coś w życiu robić aby nie zwariować, jeżeli nie mogę zmienić całego świata to spróbuję chociaż otoczenie wokół siebie zmienić na lepsze, a jak znajdzie się dostateczna ilość takich jak ja ( a statystyki nie da się oszukać ) to .....
chyba już późno i bzdury plotę

graphia 01.06.2010 23:28

dobrze prawisz, rano dokończ :)

Zoltan 01.06.2010 23:50

To i ja też się dołożę (uzgodnioną metodą)

Skoro Podos boi się założyć mocniejszych bezpieczników, albo zdrutować te słabe :dizzy: i chce się pozbyć ogrzewacza, to może faktycznie na szybkobieżną, długodystansową krasulę starczy :D

zombi 02.06.2010 01:01

Osobiście podnoszą mnie na duchu takie akcje. Na co dzień wielu z nas tapla się w różnym szambie. A tu proszę, chce nam się, zupełnie bez interesownie.
Ot tak, ktoś potrzebuje pomocy - proszę.

PS. Sambor myślę, że nikomu nie przyszło do głowy, że to jakiś wałek. Ale doceniam twoją troskę o jasność w temacie pieniędzy.
Pozdrawiam i miłej wycieczki.

podos 02.06.2010 10:05

Cytat:

Napisał Zoltan (Post 117935)
To i ja też się dołożę (uzgodnioną metodą)

Skoro Podos boi się założyć mocniejszych bezpieczników, albo zdrutować te słabe :dizzy: i chce się pozbyć ogrzewacza, to może faktycznie na szybkobieżną, długodystansową krasulę starczy :D

Zoltan, to nowoczesne budownictwo, świece i drutowanie to już nie te czasy. Przydział wiekszej mocy kosztował 400zł. A samowolne przeróbki nawet drozej. Nie opłacało się. Myję rece w zimnej wodzie. A 4 stówki wydalem na coś innego.

Franz 02.06.2010 12:19

5,5 kilowatowy 1-fazowy ogrzewacz potrzebuje 25 amperowego bezpiecznika.Na głównym minimum 32a . Włączenie imbryka elektrycznego jednocześnie z myciem rąk spowoduje " wyrzucenie tego 32A na głównym
Może nie przydać się i temu komu chcecie podarować.
Polecam bezpieczne 3,5KW

Chyba ,że Sambor wyśle meila pytając jakie zabezpieczenie główne ( może zaistnieć, że jest jeden bezpiecznik na cały budynek :Sarcastic:)
Jeśli mają 32A i daj Bóg 3 fazy to styka .Można dać ten ogrzewacz 5,5 KW

Izi 02.06.2010 12:26

Franc nie martw się i nie mądrzy w wyliczanie amperów, tam się wszystko watuje gwoździem i chodzi :):):) nie byłeś, nie widziałeś ???
a tak poważniej to potrzebują dokładnie 5,5kW, to chyba mają do tego instalację, generalnie to próbuję się aktualnie wywiedzieć czy jakiś trójfazowy nie nada im się, a tam już moce są przeokrutne

Franz 02.06.2010 13:08

Cytat:

Napisał Izi (Post 117996)
Franc nie martw się i nie mądrzy w wyliczanie amperów, tam się wszystko watuje gwoździem i chodzi :):):) nie byłeś, nie widziałeś ???
a tak poważniej to potrzebują dokładnie 5,5kW, to chyba mają do tego instalację, generalnie to próbuję się aktualnie wywiedzieć czy jakiś trójfazowy nie nada im się, a tam już moce są przeokrutne

Jak potrzebują 5,5 kW to chowam wymądrzanie do kieszeni :p
Wbrew pozorom trójfazowy może mieć mniejszy przekrój przewodów
i słabszy bezpiecznik.Wszak moc rozkładamy na trzy fazy.
Najmniejszy trójfazowy jaki znam to 12 KW.
Mądrość wynika ze sprzedawania tych ogrzewaczy i często ludzie
najpierw kupią a później ... leży to jak u Podoska :D
Zawsze pytam kupującego jakie mają zabezpieczenie główne
i jest na ogół :confused: zdziwienie czego to znów chcę :dizzy:

podos 02.06.2010 15:16

Dokładnie tak było Franz:) Promocja była w Makro to wzialem.

puszek 02.06.2010 15:30

Podos a nie masz czasem na stanie podnośnika 12 tonowego... Mieszkasz blisko Makro....

Izi 03.06.2010 05:27

DOBRYM LUDZIOM DZIĘKUJĘ za wszystko

powoli zaczyna wszystko spływać i widzę że jak zawsze damy radę :):):)
w pierwszym poście uzupełniam sukcesywnie listę darczyńców, teraz będę bez netu do niedzieli, tak że nie denerwować się uzupełnię w niedzielę, kontakt ze mną tylko sms-em lub telefon

p.s. cytat z maila, chodzi oczywiście o kołpaki do auta "I jeszcze jako do motocyklistow chcialem sie zwrocic z posba o zakup jesli da sie cos takiego znalezc 4 pokrywke na felgi, tak zeby zakryc sruby. Kolo na zdjeciu: felga nr 16."
który zamieściłem to to celowo żeby uświadomić tym co tam nigdy nie byli, z jakimi problemami się tam człowiek spotyka i jak taka mała rzecz dla nas,wchodzę do np.Tesco wybrzydzam/przebieram wydaję kilka złoty i mam, potrafi być nie do osiągnięcia gdzieś indziej, oczywiście JuIo dziękuję za kołpaki

Vooytas 03.06.2010 07:31

Mam nadzieje że nie za późno. Przelew poszedł.

JuIo 03.06.2010 07:55

Kołpaki są:)
W piątek wysyłam...

Mucha 03.06.2010 11:01

A videlo tam maja jeszcze? Mam troche bajek fajnych (troche juz rozdalem), szkoda mi bylo wyrzucic, pytalem w domach dziecka - ale u nas to juz ameryka panie - dvd....
:)

JuIo 05.06.2010 18:52

Tak jakoś wyszło że nie wysłałem ale podałem kumplowi a ten zostawi paczkę w holanie.
Chyba dacie radę odebrać?

Roomyanek 06.06.2010 00:46

Izi jak to problem to mogę od Holana odebrać i Ci podrzucić

sambor1965 06.06.2010 12:34

Info od Damiana

"Bardzo by mi zalezalo na bakteriach do oczyszczalni - tak zeby straczylo na rok"

Ktos wie o co chodzi? Wydawalo mi sie ze maja tam w azji dosc bakterii...


K

michoo 06.06.2010 12:48

Ja wiem o co chodzi. Niestety tylko z opowieści bo znajomy buduje coś takiego a sam towar (bakterie) będzie miał dopiero za miecha

http://www.celmax.czwa.pl/bakterie/

Izi 06.06.2010 17:13

Cytat:

Napisał Roomyanek (Post 118323)
Izi jak to problem to mogę od Holana odebrać i Ci podrzucić

będę bardzo wdzięczny, bo mam taki zapierdol, że jakby doba miała 48 godzin to i tak bym się nie wyrabiał

Sławekk 06.06.2010 17:24

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 118344)
Info od Damiana

"Bardzo by mi zalezalo na bakteriach do oczyszczalni - tak zeby straczylo na rok"

Ktos wie o co chodzi? Wydawalo mi sie ze maja tam w azji dosc bakterii...


K


W Castoramie jest opakowanie bakterii na 12 mc ( kolor niebiesko biały )
czyli 12 dawek po jednej na 1mc .
Koszt o ile pamiętam 34 zł / opakowanie - rozrobić w letniej wodzie i wlać do szamba , mżna wlać przez muszlę (bezwonne) .
http://www.kpodr.pl/srodowisko/sanit...opreparaty.php

Roomyanek 06.06.2010 23:14

Cytat:

Napisał Izi (Post 118357)
będę bardzo wdzięczny, bo mam taki zapierdol, że jakby doba miała 48 godzin to i tak bym się nie wyrabiał

Sie robi, będzie Pan zadowolony:lol8:

Izi 07.06.2010 22:10

Cytat:

Napisał Roomyanek (Post 118391)
Sie robi, będzie Pan zadowolony:lol8:

Dziękuję pięknie :bow:

sambor1965 17.08.2010 15:46

Tak tylko informacyjnie, wszystko dotarło na miejsce.

"Ta droga chce podziekowac za wszystkie prezenty:
piekne podarki dla dzieci
ogrzewacz
dyski na kola, bakterie itd.

Zapraszam zawsze do naszego domu Ciebie i Twoich gosci.

brat Damian"


Rozumiem, ze "moi goście" to Ci sposrod nas, którzy się przyczynili do tego, że dzieciom bedzie tam troche lepiej.

Damian dopisał jeszcze a propos Iziego, którego śmiercią był poruszony:

Dzisiaj Ojciec Grzegorz bedzie odprawial Msze swieta za Roberta. Bedziemy sie wszyscy modlic za niego i za jego rodzine.


Zapiszcie sobie ten Czyczkan nad Issykiem jako miejsce warte odwiedzenia.

A to miejsce opiszcie jako Izi
N36 40.635 E71 44.379

Zapalcie świeczkę jak będziecie przejeżdżać.

Sambor
PS Możemy się już chyba zacząć zastanawiać nad jakąś tabliczką, którą umieścimy w tym miejscu.

LukaSS 17.08.2010 22:33

Warto by było jakąś tabliczkę tam postawić - ku pamięci. Ja jestem za i bez problemu mogę się na nią zrzucić.
Sambor, ja tak daleko nigdy nie byłem, może za trzy lata - będzie przynajmniej konkretny cel, a nie objazdówka... czy tabliczka wystarczy? Będzie widoczna? Może jakiś kopczyk, kamienie sklejone cementem, a na nich ta tabliczka, czy może po prostu większy głaz i wyryty na nim tekst. Uważam, że to musi być coś trwałego, by burze, śniegi, lawiny, nawałnice itd. tego nie rozwaliło, przesunęło, uszkodziło, tak by przez kolejne kilka dziesiatków lat, podróżni mogli odwiedzic to miejsce.

sambor1965 03.06.2011 09:33

Wybieram sie znow do Azji. Pisalem z Damianem, oto co mi odpisal:

Drogi Krzysztofie,

zapraszam wiec na Issyk Kul.
Zasadniczo zawsze przydaja sie rozne prezenty dla dzieci: czapeczki, bluzeczki, kredki, zeszyciki otp.
W tym roku w naszym centrum bedziemy goscic okolo 600 dzieci inwalidow i sierot.

Damian


Tylko prosze nie piszcie, ze chce sobie w ten sposob zapewnic nocleg nad Issykiem. Mam 100 miejsc gdzie moge spac... Jesli ktos moze pomoc Damianowi to prosze o priva.

Chce tez zamontowac jakas nieduza tablice na moscie w Namadgut. Moze sie to uda zrobic z kilkoma kolegami. Jest tu ktos ze zmyslem artystycznym kto to zaprojektuje?

luzMarija 03.06.2011 20:38

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 181108)
Tylko prosze nie piszcie, ze chce sobie w ten sposob zapewnic nocleg nad Issykiem. Mam 100 miejsc gdzie moge spac...

Cel jak najbardziej szczytny , ale jesteś dorosły więc to co powyżej zacytowałem mógłbyś sobie darować.

sambor1965 03.06.2011 23:49

no mam swoje powody by tak pisac ;)

Antek 04.06.2011 12:22

Ile szpejów podarunkowych możesz zabrać? W kilogramach; coś przygotuję.

sambor1965 04.06.2011 14:27

hm, mysle ze max 1200

Antek 04.06.2011 15:41

Słownie tonę dwieście kilogramów?
Do kiedy trwa zrzuta?

sambor1965 04.06.2011 17:25

na pewno do 25-go. Moze dluzej...

Olek 04.06.2011 18:17

Może z TakeItIzi motyw?
Jest dwukolorowy, więc łatwo przenieść na kamień/tabliczkę.. i, choć nie poznałem Iziego, chyba do niego pasuje..?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.