Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Nowa usługa w PZU - monitorowanie i wzywanie pomocy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30990)

Neo 11.01.2018 11:12

Nowa usługa w PZU - monitorowanie i wzywanie pomocy
 
To nie reklama tylko ciekawostka. Trwała tu dyskusja na temat ideowo zbliżonego rozwiązania oferowanego przez Yanosika i Ergo Hestię. Teraz PZU proponuje swoje podejście do tematu: PZU Go. Na wiosnę posiadacze AC w PZU mają mieć możliwość wzięcia od ubezpieczyciela niewielkiego urządzenia przyklejanego do przedniej szyby.

"Biało-niebieska kostka z logiem PZU pod szybą auta, mniejsza od paczki tic-taców połączy się ze smartfonem, zmierzy prędkość i przeciążenia, a jeśli jeśli zdarzy się wypadek, natychmiast poinformuje o tym ubezpieczyciela. Ten, w razie braku odzewu ze strony kierowcy, wezwie pomoc. (...)

Zachętami, oprócz pomocy w razie wypadku, ma być przede wszystkim mniejsza składka za OC. Wszystko dzięki temu, że system ma w przyszłości oceniać, czy kierowca jeździ bezpiecznie."

Źródło: https://moto.wp.pl/pzu-go-wezwie-pom...7843000014977a

winc74 11.01.2018 11:54

Permanentna inwigilacja.

tommi 11.01.2018 12:17

Permanentna to będzie, jak auta bez tego nie ubezpieczysz ;)

Novy 11.01.2018 12:20

To będzie po to, aby udowodnić kierowcy, że nie należy się jemu wypłata odszkodowania :)

Dzieju 11.01.2018 12:53

Brawo , co jeszcze wymyślą by kontrolować każdy kilometr.
Nabiją głupotami ludziom głowy tak by myśleli że to dla ich dobra :mur:
Świat już dawno jest chory ale widać że nowych pomysłów ciągle przybywa.
Rewelacyjny pomysł dla umożliwienia kradzieży , złodziej będzie wiedział gdzie stoi autko i przyjedzie na gotowe zamiast szukać :brawo:
Brak wypłat odszkodowań to tylko kawałek całego planu.

sebol 11.01.2018 12:57

Ale premia za pomysł racjonalizatorski dla zespołu będzie :)

tommi 11.01.2018 13:25

Ależ Dzieju, przecież to jest dla mojego dobra!
Przejeżdżę rok nie przekraczając 50 km/h po stolycy i zaoszczędzę stówkę na kolejnej polisie :mur:

Dzieju 11.01.2018 13:28

A jak niechcący raz przekroczysz o 1 km/h to zarobisz zwyżkę opłat :D

matjas 11.01.2018 14:42

Gdu gadu ale tak faktycznie ktoś wie ile jest zniżki na OC przy już posiadanych maksymalnych 60%???

BTW - jakbym teraz miau zaczynać karierę kierowcy to @#$%^&* $$$$

m

nabrU 11.01.2018 19:24

Takie cos od dawna montuja tutaj w UK. Mlodzi ludzie ze swiezym prawkiem sa praktycznie zmuszeni cos takiego zalozyc bo inaczej AC czy nawet OC bedzie ich kosztowac 1500-2000 funtow na rok i to na jakas Corse lub Punto (ktora moze sie okazac tansza niz ta skladka):mur:

Mierzy to predkosc, przyspieszenie/hamowanie, przebieg i godzine jazdy (niektore ubezpieczalnie nakadaja "godzine policyjna na mlodziakow", czyli np. zero jazdy od 22 do 6 rano). Przekrocz predkosc i dostajesz maila z ostrzerzeniem, nastepne przekroczenie to z reguly wypowiedzenie polisy. A taki obywatel, ktoremu wypowiedziano polise ma problem, bo inni ubezpieczyciele moga mu odmowic ochrony.

https://www.which.co.uk/money/insura...nsurance-works

Big Brother Panowie w czystej postaci....

Onufry22 11.01.2018 20:09

Niestety tego kierunku nie uciekniemy.
Ostatnio czytałem, że wszystko idzie w kierunku permanentnej inwigilacji.
Porównywali USA i Chiny i patrząc globalnie co się dzieje to w Chinach trzymają wszystko w ryzach. Dlatego już teraz Chiny wdrażają najnowocześniejszy system obserwacji społeczeństwa. Mają umieścić miliony kamer, które będą rozpoznawały ludzi i rejestrowały ich zachowania. Ma to mieć później wpływ na np. scoring kredytowy. Jeżeli chodzisz na strajki i idziesz bardziej ścieżką renegata to po kieszeni. Podobno większość krajów ma pójść ścieżką Chin, aby mieć wszystko w ryzach.

Futrzak 11.01.2018 20:17

A co będzie jak przydupie przy 80 na drodze gdzie jest 50 dowiem się że nie przestrzegałem przepisów i jakiś pojebało mi z autocasco kasy nie wypłaci???
K....a dokąd ten świat zmierza

RonDell 11.01.2018 20:18


Novy 11.01.2018 20:49

Cytat:

Napisał Onufry22 (Post 565282)
Niestety tego kierunku nie uciekniemy.
Ostatnio czytałem, że wszystko idzie w kierunku permanentnej inwigilacji.
Porównywali USA i Chiny i patrząc globalnie co się dzieje to w Chinach trzymają wszystko w ryzach. Dlatego już teraz Chiny wdrażają najnowocześniejszy system obserwacji społeczeństwa. Mają umieścić miliony kamer, które będą rozpoznawały ludzi i rejestrowały ich zachowania. Ma to mieć później wpływ na np. scoring kredytowy. Jeżeli chodzisz na strajki i idziesz bardziej ścieżką renegata to po kieszeni. Podobno większość krajów ma pójść ścieżką Chin, aby mieć wszystko w ryzach.

Gdzieś o tym 'cudzie' w Chinach czytałem. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Ci biedni Chińczycy (jakaś ich cześć), chętna jest i zgodna z całym projektem :dizzy:

WojtekBBI 11.01.2018 20:53

1 Załącznik(ów)
Przepraszam ze tak napiszę
Ostatni baran zamontuje sobie takie urzadzenie:mur:
Tu stowa mniej na składce a później w razie wu parę koła mniej w portfelu bo będą mieć czarno na białym jaki z ciebie kierowca. I ze jeździsz nie przepisowo masz agresywny styl jazdy...
Jeszcze raz wstawię co oficjalnie jest montowane w ciezarowkach już od paru lat. I chyba ubezpieczyciele od jakiegoś czasu dają zniżki jak w aucie jest pagier.

Zmyler 11.01.2018 22:51

Utwierdzam się coraz mocniej w przekonaniu że ta cywilizacja, ludzkość pierdolnie, musi pierdolnąć, już walimy po równi pochyłej, a hamulców nie widać...

Novy 11.01.2018 22:58

Cytat:

Napisał WojtekBBI (Post 565293)
(...) Jeszcze raz wstawię co oficjalnie jest montowane w ciezarowkach już od paru lat. I chyba ubezpieczyciele od jakiegoś czasu dają zniżki jak w aucie jest pagier.

Nie tylko w ciężarówkach, nawet w małych autach wyciągają na główny display np. ekonomizer i podsumowanie po zakończonej jeździe, żebyś się czuł ch...jowo jak to źle i nieoszczędnie jeździsz.

ARG 11.01.2018 23:08

Nie bój nic nie pierdolnie :). Ale jeżeli nie będzie ci pasować twoja rola w społeczeństwie zawsze będziesz mógł zostać bezdomnym rebelem...

Zmyler 11.01.2018 23:11

ARG - przyjąłbym zakład o ile za 50 lat byłaby możliwość się przekonać.

ARG 11.01.2018 23:23

50 lat... jest szansa ;). A poważnie, w świecie w którym człowiek jest coraz bardziej zależny od technologii nie będzie drogi ucieczki. Bo niby gdzie?

flisak 12.01.2018 06:50

A jest wersja motocyklowa takiego pudełeczka. :D Ciekawe ile razy wezwali by pomoc do motocykla w offie.

matjas 12.01.2018 09:00

Cytat:

Napisał Futrzak (Post 565283)
A co będzie jak przydupie przy 80 na drodze gdzie jest 50 dowiem się że nie przestrzegałem przepisów

nie bierz tego do siebie ale owszem - dowiesz się prawdy.


wydaje mi się, że musimy rozgraniczyć w tym dwie rzeczy - jedna to 'permanentna inwigilacja' jak ją lubicie nazywać. Żeby nie było wątpliwości to jest to IMO samo zło. W gruncie rzeczy gromadzenie danych nie jest złe, podobnie jak gromadzenie amunicji... resztę dośpiewajcie.

Nie rozumiem jednak W OGÓLE Waszego oburzenia na fakt kontrolowania przestrzegania przepisów sensu stricte. Tego nie kumam. Wydaje mi się, że mam tu w większości przynajmniej kumatych, dojrzałych kumpli. Jeśli jedziesz 80 na 50 to wiesz jakie są tego konsekwencje prawda??? Jeśli jeździsz tak codziennie to przecież masz świadomość, że pogrywasz w chuja z obowiązującym prawem, tak??? Nie czepiaj się zatem tego, że polityk to ku..wa i złodziej. NIGDY. Tego, że ktoś zrobił coś wbrew prawu - nie jesteś lepszy.
Prędkość przelotowa w trasie 160kmh - ile było takich wpisów na forum.

Można mówić, że mamy chujowe, tępe prawo i przepisy, ale takie mamy i jeśli nie chcesz się zacząć kopać z koniem i loobować w sejmie na rzecz jego zmiany to albo zmień kraj albo zacznij żyć jak praworządny obywatel w pełnym tego słowa znaczeniu.
BAWI mnie kiedy patrzę na te wszystkie samochody i ich Panówładców lecące stówą na 70 codziennie na dojeździe to tyry... Ich miny kiedy spotykamy się na pierwszych światłach kiedy ja jadę 65... Oni pewnie też nie chcieliby chwalić się tym jak i gdzie jeżdżą.

Na koniec - jesteśmy na trzeciej stronie wątku i ponawiam pytanie, którym nikt do tej pory się nie zajął: ILE MNIEJ zapłacimy z takim pudełeczkiem. Temat jak dla mnie ciekawy, bo póki co mówicie o tym co potencjalnie możecie stracić kosztem de facto nielegalnej jazdy na co dzień :mur:

zdrowia
m

Zmyler 12.01.2018 09:19

Cytat:

Napisał ARG (Post 565318)
50 lat... jest szansa ;). A poważnie, w świecie w którym człowiek jest coraz bardziej zależny od technologii nie będzie drogi ucieczki. Bo niby gdzie?

I o to mi właśnie chodziło z tym pierd...m. Brak drogi ucieczki - lepiej bym tego nie ujął. Obym się mylił :mur:

Neo 12.01.2018 09:24

Na razie za mało danych, za dużo pytań. Faktycznie przydałby się jakiś regulamin usługi czy dokładniejszy opis tego co i za ile. Dodam tylko, że jakiś rodzaj >>Wielkiego Brata<< już i tak mamy przyklepany odgórnie (nie licząc faktu posiadania przez większość smartfonów zawsze i wszędzie):

Cytat:

Unia Europejska już wprowadziła regulacje, które nakazują producentom montowanie czarnych skrzynek we wszystkich samochodach od 31 marca 2018 roku. Od tej daty wszystkie nowe samochody rejestrowane na terenie Unii Europejskiej będą musiały posiadać satelitarną czarną skrzynkę, wyposażoną w system alarmowy, automatycznie łączący się z numerem 112. Wprawdzie prawo nie wymaga rejestracji w systemach ubezpieczycieli, jednak szacuje się, że już w 2017 roku, systemy te będą zbierać dane z 44 milionów urządzeń.
Źródło: http://www.krollontrack.pl/blog/2016...m-samochodzie/

matjas 12.01.2018 09:46

można wynieść się z rodziną poza nawias. ciekawe ilu się zdecyduje....

Ludwik Perney 12.01.2018 11:16

Cytat:

Napisał matjas (Post 565336)
Nie rozumiem jednak W OGÓLE Waszego oburzenia na fakt kontrolowania przestrzegania przepisów sensu stricte. Tego nie kumam. Wydaje mi się, że mam tu w większości przynajmniej kumatych, dojrzałych kumpli. Jeśli jedziesz 80 na 50 to wiesz jakie są tego konsekwencje prawda??? Jeśli jeździsz tak codziennie to przecież masz świadomość, że pogrywasz w chuja z obowiązującym prawem, tak??? Nie czepiaj się zatem tego, że polityk to ku..wa i złodziej. NIGDY. Tego, że ktoś zrobił coś wbrew prawu - nie jesteś lepszy.
m

No sorry, ale żeby takie podejście do tematu miało sens, należałoby wpierw wprowadzić standaryzację w infrastrukturze drogowej, w wymaganiach technicznych dopuszczonych do ruchu pojazdów, oraz w przepisach ruchu drogowego.

Wtedy nie będziemy się wlekli za gruchotem, dużo sporadyczniej będziemy stać w korkach i tam gdzie da się bezpiecznie jechać 80, będziemy jechac 80 a nie 50.

Przy obecnym stanie dróg, pojazdów i kierowców i przepisów, taka wizja jest jak twarz Błaszczaka - przerażająco idiotyczna

matjas 12.01.2018 11:19

Pisałem o tym wyżej właśnie... restrukturyzuj i standaryzuj Ludwiku. A tymczasem w zabudowanym nie jedź szybciej niż wolno.

Ludwik Perney 12.01.2018 11:56

ja jeżdżę szybko, gdy będę emerytem, albo bezrobotnym, będę jeździł wolno ;)

tommi 12.01.2018 11:56

matjas,
jeżeli można, jak zamontujesz pudełko, bardzo proszę o informację po roku użytkowania ile razy nie byłeś święty...
Dla mnie, takie pisanie o literalnym przestrzeganiu przepisów, ba! O rozważnym jeżdżeniu wolniej niż ograniczenia nakazują, to bajdurzenie. Z drugiej strony Cię nie znam, ale jak to kiedyś powiedział mi starszy pan, zakamuflowany w krzaczorach, którego zauważyłem po wcześniejszym półgodzinnym ryciu pola afryką dosłownie metry od niego: "Każdy ma jakiegoś pierdolca. Pan ma i ja mam." rzekł z uśmiechem wskazując na swoją miejscówkę do focenia zwierzaków i lustrzankę z obiektywem wartym pewnie dobre dziesiąt tysi pln...

Zdrovia!
:at:

colles 12.01.2018 12:25

Ja też nie bardzo rozumiem Waszego oburzenia. Im tak jesteśmy stale monitorowani i wszystko o nas wiedzą ( karty bankomatowe , telefony itp ) . W większości miast na skrzyżowaniach są kamery . W Polsce wprowadzili przepis , że zabierają prawko przy dwukrotnym przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym. I teraz wszyscy się śmieją , że wprowadzili ograniczenie w terenie zabudowanym do 100km/h . Od czerwca zmieniają się przepisy osób zdających prawo jazdy które wprowadzają wiele ograniczeń dla nowych kierowców. Jestem ciekaw czy każdy tak zapier..a w terenie zabudowanym w innych krajach np. Słowacji . Nie mówiąc już o Norwegii która ma bardzo wysokie mandaty.

Songo 12.01.2018 12:31

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 565367)
No sorry, ale żeby takie podejście do tematu miało sens, należałoby wpierw wprowadzić standaryzację w infrastrukturze drogowej, w wymaganiach technicznych dopuszczonych do ruchu pojazdów, oraz w przepisach ruchu drogowego.

Wtedy nie będziemy się wlekli za gruchotem, dużo sporadyczniej będziemy stać w korkach i tam gdzie da się bezpiecznie jechać 80, będziemy jechac 80 a nie 50.

Przy obecnym stanie dróg, pojazdów i kierowców i przepisów, taka wizja jest jak twarz Błaszczaka - przerażająco idiotyczna


:Thumbs_Up:

Bardzo to ładnie widać na przykładzie nieoświetlonych w nocy ekspresówek. Gmin nie stać na oświetlenie a Państwo ma na to wywalone, po zmianie przepisów i zrzuceniu tego z GDDKIA.

http://wyborcza.pl/1,76842,12922992,...a_swiatlo.html

matjas 12.01.2018 13:34

Ciekaw jestem mocno jak wszyscy mądrzy tutaj jeżdżą na wakacjach w Norwegii, Austrii czy wcale nieodległej Słowacji.

Tyle mojego w temacie. Przepisy są po to aby ich przestrzegać i nie można tego robić wybiórczo. Chodzi tak naprawdę tylko o to, że jeżycie się na to, że za KAŻDE wykroczenie będziecie karani.

Parafrazując 'klasyka': "Przy obecnym stanie dróg, pojazdów i kierowców i przepisów..." Powinniście jeździć w dwójnasób uważnie.

moje zdanie na ten temat jest niepopularne, niemniej jednak jest takie samo od lat.

m

Ludwik Perney 12.01.2018 13:38

W Norwegii, SŁowacji, Austrii jeżdżę ostrożniej - w sensie: bardziej się rozglądam za fotoradarami, stylem jazdy lokalesów i częściej zerkam na prędkościomierz.

W Polsce słucham Janosika, wyprzedzam przepisowych gamoni i klnę stojąc za nimi na światłach :)

Coś w deseń: "Jeeeeeeedź, ty muuuuule"

matjas 12.01.2018 13:56

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 565391)

W Polsce słucham Janosika, wyprzedzam przepisowych gamoni


Nie spodziewałem się żadnej niespodzianki.

m

Futrzak 12.01.2018 19:26

Wchodzę patrzę i mi się piwo rozlało Matijas za nic się nie gniewam
Nie rozumie tylko tego że jak jeżdżę zgodnie z przepisami dochodzi do kolizji z mojej winy to jak by na to nie patrzeć tracę składkę, jak jeżdżę nie zgodnie z przepisami i sytuacja się powtarza też tracę składkę i zakładam że w obu przypadkach jakiś gryzipiór stwierdzi że jestem kierowcą szkodliwym a składkę podwyższy. A jak jeżdżę nie zgodnie z przepisami i szkody nie mam stwierdzi że jestem szkodliwymi mogę narazić ubezpieczenie na szkodowość.Nie znam stanu dróg i oznakowania bo się na tym nie znam ale jak ktoś zza biurka chce stwierdzić że spowodu faktu że jeżdżę szybciej niż pozwalają ustawione znaki w okolicy nie znając sytuacji w danym momencie na drodze to mi ręce opadają.
Sam jestem przypadkiem że autocasco nie zadziałało bo pomimo że jechałem zgodnie z przepisami w zakresie prędkości to w momencie zdarzenia byłem na drodze nieutwardzonej , której polisa nie obejmowała a skąd ja mam Kurwa wiedzieć jaka to droga oznakowanie też o tym nie mówiło a gmina twierdzi że droga nie jej więc szukaj wiatru w polu.....
Nie wierzę tym
Piszę z fona sorry za błędy

Misza 12.01.2018 20:34

Ja to se raczej jeżdżę zgodnie z przepisami i nie dlatego bo przepisy a bo dlatego, że nie mam ochoty na dzwona, nie mam siły na dodatkowy stres jeszcze za kółkiem a jestem jakby przeciwnikiem inwigilacji. Oczywiście mówimy o samochodzie... bo na moturze to mnie jakaś kurwica czasami opanuje i nijak nie potrafię z nią walczyć.

Ten sposób wywalczania niby przepisowej jazdy to jest raczej taki "pełzający" sposób na podporządkowywanie sobie społeczeństwa. Powolne przyzwyczajanie go do pewnych rozwiązań tak by w końcu całkiem orwellosko opanować.

Poza tym... Jak działa Google powiadamianie o zatorach/korkach? To nie tak, że android skanuje prędkości użytkowników, robi z nich średnią i podaje informacje o obniżonej przepustowości drogi? Jeśli tak to już jesteśmy inwigilowanie w sensie prędkości na drodze...

kudlacz 12.01.2018 20:53

A takiego SPOTA to na wyprawę większość by chciała. :]

fassi 15.01.2018 12:20

Panowie, przeca to jest woda na mlyn...

Oburzacie sie (lub nie) na jakies pudelka w autach, a w czasach w ktorych prawie kazdy ma taki telewizorek do glaskania w kieszeni wiadomo o kazdym wszystko. Daleko mi do zwolennika teorii spiskowych, sam bylem swiadkiem jak pewien informatyk magik pokazal mi jak latwo wejsc na czyjs telewizorek i poogladac wyraz twarzy kogos siedzacego na kiblu, podsluchania rozmowy w czyims domu, podgladniecia historii wyszukiwanych fraz w internecie itee itede. Widzialem tez kierowcy w aucie ktory dlubal w nosie i mysle ze dla full profesjonalistow odczyt predkosci, nazwiska i lokalizacji to pestka

Tak wiec PZU i inni maja juz wasze dane o predkosci, przemieszczaniu, tylko trza je teraz jakos prawnie zalegalizowac i to dlatego te pudelko.

No chyba ze sie nie ma telewizorka do glaskania...

W rzeszy kasy chorych jak widza ze ktos duzo biega (ponad norme np. przygotowanie do maratonu) to zbieraja jego dane bez jego zgody. Po co? Bo chca pewnie jego dobra ;)

Technologia smyrfonowa juz nie pedzi, ona zapierdala. Co wczoraj bylo niemozliwe, o polnocy juz jest stworzone a z rana juz wdrazane.

Tak wiec, mozemy sobie tu pogadac, a PZU widzac o czym gadamy zrywaja pewnie z tego boki :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.