Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Nowa konsola (wyciągnięte z wątku o woltomierzach) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=339)

newrom 05.04.2008 16:13

Nowa konsola (wyciągnięte z wątku o woltomierzach)
 
Cytat:

Napisał R2D2 (Post 2266)
Zegarek to podstawa , moze nawet pokusilbym sie o wstawienie modulu GPS do jego synchronizacji , ale to zobaczymy .
Musze tylko obliczyc jakis target cenowy zeby nie zabic cena urzadzenia
Ale w swoim czasie zrobie moze jaka sonde tu na forum , jak bede mial jakis prototyp.

IMHO moduł GPS to przesada, jak go wsadzisz to zaczniesz kombinować jakby tu obsłużyć mapy i się skończy dedykowanym laptokiem z diwajsem do robienia laski na kierownicy :p

Idealnie by było gdyby urządzenie było dostępne w wersji "gołej" (prędkościomierz, obrotomierz, temp płynu, zegarek) z możliwościa późniejszej rozbudowy (może ten moduł GPS, voltomierz czy amperomierz) :-) Aha, nie znam się na magii która powoduje że żarówka świeci, znacz nie mam też pojęcia czy takie modułowe coś jest możliwe do wykonania w rozsądnych pieniądzach :lobby:

Sondę może zacznij od takiej która odpowie na pytanie 'co ma pokazywać kompiuterek?'.


Pozdr
newrom

wieczny 05.04.2008 16:19

No ale to ideowo idziemy w wyświetlacz ze wskazaniami woltomierza, amperomierza, temp oleju, czy w ogóle konstruujemy całą deskę rozdzielczą, gdzie będzie prędkość, obroty i inne przebiegi??

Ja tam wolałbym swoje zegary, i dokupioną przystawkę z powyższymi analizatorami :)... Jeno gdzie to upchnąć... :rolleyes:

R2D2 07.04.2008 22:26

Cytat:

Napisał wieczny (Post 2281)
No ale to ideowo idziemy w wyświetlacz ze wskazaniami woltomierza, amperomierza, temp oleju, czy w ogóle konstruujemy całą deskę rozdzielczą, gdzie będzie prędkość, obroty i inne przebiegi??

Ja tam wolałbym swoje zegary, i dokupioną przystawkę z powyższymi analizatorami :)... Jeno gdzie to upchnąć... :rolleyes:

jak to gdzie upchnac ? w tym starym i nic nie wartym , zabytkowym i fabrycznie popsutym tripie ! :convulsion:

Ktos kto dla Hondy go robil nie dosc ze zwalil soft w procesorze , dlatego standartowo jest wylaczony predkosciomierz , bo jak sie go wlaczy to trip sie wiesza , to to jeszcze kosztuje :
37220MY1921 F-2 - METER ASSY., DIGITAL TRIP 735,40€

Wiec ja leciutko wywale bebeszki z obudówki i wstawie se swoje lepsze.

Pozdrawiam

Zoltan 08.04.2008 15:16

Mam drobną sugestię.. a nie dałoby się ominąć nieszczęśnego napędu prędkościomierza? bo jak napęd siądzie, trip też milczy :-(
Moim zdaniem, jak robić, to konkretnie, niech pokazuje wszystko co potrzebne
bez ankiety się nie obejdzie :-D

wieczny 08.04.2008 20:37

Duuupaaa, ja mam wersję bez tripa... Czyli cały stelaż inny.

Mat 08.04.2008 21:06

Cytat:

Napisał wieczny (Post 2792)
Duuupaaa, ja mam wersję bez tripa... Czyli cały stelaż inny.




Podwójna dupa. Stelaż od RD04'92 (swoją drogą mam do sprzedania) nie pasuje do naszych zegarów, czyli musimy kombinować inaczej

wieczny 08.04.2008 21:08

No właśnie, nawet mi demonstrowałeś...
:(

R2D2 08.04.2008 22:19

Cos sie pokombinuje i do RD04 i 03 i moze jak ktos ma 01

Zastanawiam sie nad pobieraniem informacji o predkosci , najlatwiej chyba by bylo pobierac z zebatki na walku zdawczym , tylko problem jest jak ktos sobie tylna zebatke wymieni na inna niz oryginal.
Drugim rozwiazaniem jest magnes gdzies na przednim kole i czujnik halla , tylko gdzie taki magnes zaczepic ?.
Wada tego rozwiazania jest tez rodzaj opony wplywajacy na obwod kola, chyba ze w nowym tripie bedzie funkcja wpisywania obwodu kola , to rozwiaze problem.

Teraz jestem na etapie skladania swojego moto do kupy , jeszcze jakis tydzien i sie zabiore do roboty.
Wyswietlacz mam juz zamowiony.

Piszcie jakie macie pomysly , co wiele glow to nie jedna.

Pozdrawiam :zdrufko:

wieczny 08.04.2008 22:33

Wiesz, magnes można przyczepić gdzieś do tarczy hamulcowej, czy jeszcze bliżej osi obrotu, a czujnik siakimś cybanciorem do lagi przymocować. Z zębatki przekłamania mogą być spore - wystarczy, że się opona kostka weźmie zjedzie.

Zoltan 10.04.2008 16:50

Ludziska :-)
Każdy pomiar biorący za podstawe prędkosc obrotową, czy to koła, czy zebatki, będzie obarczony tym samym błędem :-) to samo dotyczy fabrycznego prędkościomierza :-D, nowe gumy - wieksza prędkosc niz na zegarze, stare łysole - nizsza..

Moim zdaniem : na tarczy, na feldze, na szpryche, to w sumie większego znaczenia nie ma, Jedynie co, to trzeba to wymyślec tak, zeby i magnes i czujnik byly gdzies konspiracyjnie schowane i nie dalo się ich łatwo urwać :D

barthez 10.04.2008 20:56

Cytat:

Napisał podos (Post 1961)

Moje rozwiazanie to Voltomierz Equus, ladnie wpasowujacy sie nad zegary. Sprawdzony w zeszlym roku, pieknie wszystko widać. Zwlaszcza jak nie ma ładowania jak sie wszystko włączy :) Mocowanie moze nie eleganckie ale sie sprawdzilo

A nie masz z nim problemu że wskazówka lata jak oszalała powyżej jakichś obrotów?
Mam taki właśnie problem z woltomierzem innego producenta i zastanawiam się czy sie nie przesiąść na equusa

podos 10.04.2008 21:30

Nic z tych rzeczy, Amperomierz Equus =-50A tak sie zachowywal. Voltomierz jest super.
Nie wiem czy ma znaczenie miejsce wlutowania - ja mam wszystkie odbiorniki wlutowane w kable wchodziace do skrzynki bezpiecznikow pod boczkiek prawym. Po kluczyku oczywiscie.

kudlacz 10.04.2008 21:36

Cytat:

Napisał podos (Post 3214)
Nic z tych rzeczy, Amperomierz Equus =-50A tak sie zachowywal.

Ja mam amperomierz =/- 30 A wskazania są lepiej widoczne niż na 50A jednak skacze tak jak u Ciebie, podobno "znawca tematu prądowego" potrafi zrobić jakiś myk co ustabilizuje wskazówkę. Czekam na takiego :bow:

Franz 10.04.2008 22:50

Cytat:

Napisał wieczny (Post 2834)
Wiesz, magnes można przyczepić gdzieś do tarczy hamulcowej, czy jeszcze bliżej osi obrotu, a czujnik siakimś cybanciorem do lagi przymocować. Z zębatki przekłamania mogą być spore - wystarczy, że się opona kostka weźmie zjedzie.

W Bmw mam zamontowany Touratecha Imo r100 i magnes jest włożony w otwór tarczy hamulcowej a czujnik przymocowany do lagi tak jak pisze Wieczny

Mogę zrobić zdjęcia i jutro wieczorem je podpiąć do posta

Zoltan 10.04.2008 23:14

jak działa bez problemów to pewnie że wklej te zdjęcia... a wracając do dylematów R2D2 myślę, że na przednim kole będzie najlepiej i sztywno ustawić średnice koła, czy promien, czy obwód.. nie ma potrzeby byc tak dokładnym, żeby rodzaj i stan opon uwzględniać - na legalizacje do instytutu miar i jakości toto nie pójdzie :-D

Szerokości !

Pastor 11.04.2008 07:44

Cytat:

Napisał Franz (Post 3235)
mam zamontowany Touratecha Imo r100

IMO 100 R 300

Cytat:

Napisał Zoltan (Post 3241)
sztywno ustawić średnice koła, czy promien, czy obwód.. nie ma potrzeby byc tak dokładnym, żeby rodzaj i stan opon uwzględniać - na legalizacje do instytutu miar i jakości toto nie pójdzie :-D

Eee nie - lepiej definiować obwód jako zmienną. Między np nowym T63 a Anakee jest jednak wyczuwalna róznica w promieniu toczenia. Na moim Vaporze to widać.
Pozatym ustrojstwo będzie pasiło wtedy tym co maja np. 19" z przodu, albo się uprą żeby brać sygnał z tylnego koła albo z jeszcze czego innego ;)
Jeśli to nie problem, to lepiej mieć to nastawne.

Zdrowia!
:hello:

R2D2 11.04.2008 09:11

Zostaniemy przy definiowaniu obwodu kola w milimetrach.
Mam tylko pytanie do osob uzywajacych podobnych licznikow :
JAk reaguje licznik po ruszemiu z miejsca i przyspieszamiu ?
chodzi mi o to ze ilosc impulsow w czasie bedzie mala w porownaniu do oryginalnego rozwiazania gdzie jest kilka impulsow na obrot kola.
Bedzie to dosc znacznie rzutowac na uaktualnianie wskazan tzn. podobnie jak w licznikach rowerowych , ten sam efekt bedzie widoczny przy przyspieszaniu jak i naglym zmiejszaniu predkosci.
Im wieksza ilosc impulsow na sekunde tym lepiej , tzn. wskazania sa bardziej plynne , dlatego myslalem o walku zdawczym.

Jak zaczne prace to zaloze nowy watek o nowym tripie.

Pozdrawiam

Pastor 11.04.2008 09:55

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 3271)
JAk reaguje licznik po ruszemiu z miejsca i przyspieszamiu ?
chodzi mi o to ze ilosc impulsow w czasie bedzie mala w porownaniu do oryginalnego rozwiazania gdzie jest kilka impulsow na obrot kola.

Całkiem poprawnie to działa. Wszystkie aftermarketowe ustrojstwa jakie spotkałem mają tylko jeden magnes na przednim kole i nie ma problemu z bezwładnością wskazań.
Ale jak ktoś będzie chciał to zawsze można dać 2 magnesy lub więcej i wprowadzić odpowiednio mniejszy obwód koła :cool:
Zdruf!
:hello:

chomik 11.04.2008 09:58

Cytat:

Napisał Franz (Post 3235)
Touratecha Imo r100

Tylko cena chora jakaś 300-400 euro w zależności od wersji... już wole Vapora....

Franz 11.04.2008 10:10

1 Załącznik(ów)
Napisał Chomik
"Tylko cena chora jakaś 300-400 euro w zależności od wersji... już wole Vapora...."
__________________


Nie musisz. Kilka postów wyżej jest Det 100 za 100 euro.
http://www.det-motorrad.de/shop6/index.html
Funkcje te same co Imo a 300 euro tańszy.
Pozatym Imo Touratecha to gniot. Kilku moim znajomym wraz ze mną szwankują.

DrSpławik 11.04.2008 11:11

Tripmaster spotkał się z krytyką i pewnie zasłużenie ale nie zapominajmy, że ma jednak dwie przydatne funkcje: licznik przebiegu dziennego i zegarek. No i to jednak oryginalne wyposażenie Hondy. Może jednak zaczniemy tworzyć listę wskażników które na prawdę przydadzą sie w Afryce. Na pierwszy ogień voltomierz ( np ciekłokrystaliczny wyświetlacz z cyframi świecącymi na zielono w zakresie poprawnego ładowania i na czerwono gdy ładowanie jest zbyt wysokie lub za niskie ) i amperomierz.... Jakieś inne propozycje? Wakuometr, wskażnik poziomu paliwa? Piszcie, piszcie, piszcie...

hubert 11.04.2008 11:50

Cytat:

Napisał DrSpławik (Post 3287)
Może jednak zaczniemy tworzyć listę wskażników które na prawdę przydadzą sie w Afryce.

Ja proponuję alkomat :haha2:

R2D2 11.04.2008 12:06

Cytat:

Napisał DrSpławik (Post 3287)
Tripmaster spotkał się z krytyką i pewnie zasłużenie ale nie zapominajmy, że ma jednak dwie przydatne funkcje: licznik przebiegu dziennego i zegarek. No i to jednak oryginalne wyposażenie Hondy. Może jednak zaczniemy tworzyć listę wskażników które na prawdę przydadzą sie w Afryce. Na pierwszy ogień voltomierz ( np ciekłokrystaliczny wyświetlacz z cyframi świecącymi na zielono w zakresie poprawnego ładowania i na czerwono gdy ładowanie jest zbyt wysokie lub za niskie ) i amperomierz.... Jakieś inne propozycje? Wakuometr, wskażnik poziomu paliwa? Piszcie, piszcie, piszcie...


Wyswietlacz bedzie graficzny , 240x64 pixele monochromatyczny.Białe podswietlanie ledowe.
Wymiarowo powinien idealnie pasowac zamiast tego w tripie. ( dzis mam dostac 2 sztuki to pozniej pomierze , swojego tripa mam na stole )
Mozna na nim wyswietlic co dusza zapragnie maksymalnie w podanej rozdzielczosci , przyklady podam pozniej po tym jak zaprojektuje plytke ze sterowaniem tegoz wyswietlacza.
Po co komu wakuometr ? do robienia synchro ? :D
Mysle ze na poczatek mozna spokojnie dac :

- Zegarek w sytemie 24-ro godzinnym , jeszcze zobacze czy zastosuje scalak RTC , jezeli tak to bedzie pelna data.
- Woltomierz
- mierniki temperatur , nie wiem ile maksymalnie punktow pomiarowych bedzie potrzebnych , napewno temperatura powietrza ( zewnetrzna ) oraz cieczy chlodzacej.
- Amperomierz , to raczej rozwiazanie na pozniej ale do zrobienia.
- oczywiscie predkosciomierz , z funkcjami przebiegow dziennych , przebiegow ujemnych ( ile zostalo do celu )
- zastanowie sie nad mozliwoscia wgrywania oprogramowania przez uzytkowanika poprzez USB z kompa. W razie jakby poprawki jakies wychodzily.

Czekam na dalsze rozsadne propozycje.

Pastor 11.04.2008 12:22

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 3293)
Czekam na dalsze rozsadne propozycje.

Jeszcze obrotomierz i już można wypieprzyć w kosmos oryginalne budziki, co zapewne wielu ludzi ucieszy :rolleyes:
Przydałyby się też ze dwa niezależnie kasowane liczniki do przebiegów dziennych i przełączanie f-kcji z guzika przy manecie. Przydaje się do jazdy z roadbookiem.
:hello:

R2D2 11.04.2008 12:30

Cytat:

Napisał Pastor (Post 3295)
Jeszcze obrotomierz i już można wypieprzyć w kosmos oryginalne budziki, co zapewne wielu ludzi ucieszy :rolleyes:
Przydałyby się też ze dwa niezależnie kasowane liczniki do przebiegów dziennych i przełączanie f-kcji z guzika przy manecie. Przydaje się do jazdy z roadbookiem.
:hello:

co do obrotomierza to mozna tylko w formie bargrafu (bez problemu), obrotomierz z odczytem cyfrowym raczej nie bedzie dobry.
co do przelacznika funkcji na manecie , to jak sobie to wyobrazasz ?
wedlug mnie zeby dobrze sie poruszac po ustawieniach i zmieniac jakies nastawy potrzebne sa co najmniej 3 guziory , no chyba ze zrobimy 1 i przyciskanie to bedzie przelaczanie miedzy funkcjami a przytrzymanie np 3 sek to bedzie kasowanie np przebiegu diennego i tyle sie da zrobic na 1 guziku.

Wlasnie przywiezli wyswietlacze , niestety do oryginalnego tripa nie wejda ,
trzeba bedzie robic jakas obudowe.
:zdrufko:

Pastor 11.04.2008 13:10

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 3296)
wedlug mnie zeby dobrze sie poruszac po ustawieniach i zmieniac jakies nastawy potrzebne sa co najmniej 3 guziory , no chyba ze zrobimy 1 i przyciskanie to bedzie przelaczanie miedzy funkcjami a przytrzymanie np 3 sek to bedzie kasowanie np przebiegu diennego i tyle sie da zrobic na 1 guziku.

Jak na wyświetlaczu będzie wystarczajaco duzo info, to wystarczy jak guzikiem bedzie się tylko kasować jeden z liczników dziennych. Chodzi o jazdę z roadbookiem, gdy masz podane odległości między kolejnymi pkt-ami i po minięciu każdego musisz zerować licznik. Reszta sterowania może być spokojnie na panelu.
:hello:

ramires 11.04.2008 14:41

a mozna tez kontrolki?
migacze, światła, awaryjne czy to już przesada będzie?

wieczny 11.04.2008 15:06

Ludzie, bez przesady :D.

newrom 11.04.2008 15:23

Czytam te propozycja i jak nic mi wychodzi kopia kokpitu USS Enterprise ze StarTreka ;)
Z czujników to może jeszcze dorzucić czujnik poziomu oleum ? :)

Pozdrawiam
newrom

ramires 11.04.2008 15:25

wieczny, jak zmieniac na porządne a nie na kolejne prowizorki, dlatego wspomniałem o kontrolkach.

Szaleństwem z mojej strony byloby proponowanie map zapłonu :D

R2D2 11.04.2008 16:52

Zobaczymy jak bedzie z dostepnym miejscem , jak da rade upchnac kontrolki to oczywiscie ze mozna.
Jak rozplanuje miejsce na wyswietlaczu to sie okaze co da sie tam wsadzic.
trzeba tez zrobic jakies czcionki ktore beda dobrze czytelne.
jakies logo by sie przydalo przy odpalaniu zaplonu , moze napis AfricaTwin
taki jak jest na przedniej owiewce ?

Pastor : czyli maja byc wyswietlane 2 tripy na raz ?

Nowy011 11.04.2008 18:16

:eek:- nie wiem co to będzie al jak ktoś pisał Ala Gwiezdne wojny itd..

Moim zdaniem najbardzie użytecznym bajerem będzie wmontowany alkomat...:haha2:

wieczny 11.04.2008 18:39

Zaczęło się od woltomierza :). Ciekawe jak będzie z podłączeniem tego cuda. Być może kablologia przerośnie co poniektórych :D.

Zoltan 13.04.2008 20:18

Rozumiem, że będzie można przełączać "widoki" czyli zestawy wskażników ??

Jeżeli ma to zastąpić oryginalne budziki to wtedy wg mnie na "głównym ekranie"
- duzy cyfrowy prędkościomierz
- bargraf - woltomierz z jakos zaznaczonym właściwym zakresem
- bargraf - obrotomierz
- bargraf z temp płynu
- zegarek
- trip1 - do kontroli przebiegu od pompy do pompy
- trip2 - do współpracy z roadbookiem


reszta informacji dostępna gmyraniem w przełączniku:
- przebieg całkowity (jak bedzie z ustawieniem stanu początkowego??)
- temp zewnętrzna
- data
no i co tam jeszcze :)

bargrafy moim zdaniem szybciej się ogarnia wzrokiem, niż cyferki. Jak bedą ułożone obok siebie, to szybko się oko nauczy jak wysoko powinny pokazywać.


Szerokości :)

ramires 13.04.2008 23:11

ta, to moze jeszcze dorzucic modul gps :D (koszt jak orientowalem sie kiedys w USA to jakies $25)

ale juz R2D2 współczuje roboty, moze nawet nie roboty a wysluchiwania zachcianek :D

Zoltan 14.04.2008 07:49

Przyznamm sie, że ja żyje w błogiej nieświadomości, czy to dużo roboty, czy mało.. Dla mnie to po prostu magia i już :D


R2D2 pytał co byśmy chcieli, to piszę, a zrobi jak będzie uważał za słuszne
.. Mam tylko nadzieję, że ten nasz chór zachcianek jest chociaż w minimalnym stopniu pomocny:dizzy:

Szerokości!

R2D2 14.04.2008 08:42

Ramires : modul GPS z wbudowana antena kosztuje ok 80 zl , zobacze ile bedzie kosztowal uklad scalony RTC ( Real Time Clock ) jezeli cena bedzie powyzej 40% modulu GPS to bede sia zastanawial nad modulem GPS.

Zoltan : Im wiecej powaznych propozycji tym lepiej.

A zatem wiekszosc pomyslow jest juz napisana , wiec trzeba bedzie sie brac za napisanie zalozen do projektu.
Co do ilosci roboty to beeeedzie troche. Sadze ze czas zrealizowania elektroniki to minimum 3 miechy. Jakies testy pewnie bede robil wczesniej.
Mam jeszcze pytanie , czy jest ktos na forum kto pracuje w CAD , potrzebuje projektu obudowy najlepiej z poliweglanu.Projektk musial by zakaldac ze obudowa bedzie skladala sie z 3 czesci cietych laserowo.Jakby ktos chcial sie podjac to dam wiecej szczegolow.Projekt bede wysylal do jakiejs laserowni ktora wytnie zadane detale ,a moze wystarczy jakis corel ? ma ktos doswiadczenie w temacie ?

Pozdrawiam

Pastor 14.04.2008 09:23

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 3320)
Pastor : czyli maja byc wyswietlane 2 tripy na raz ?

Jak Ci serce dyktuje :D Mogą być na raz - wtedy się nie pomylą jeden z drugim.

Co do modułu GPS to bym odpuścił - zwykły zegar będzie prostszy, a datownik w czasie jazdy do niczego nie jest potrzebny.

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 3682)
Mam jeszcze pytanie , czy jest ktos na forum kto pracuje w CAD , potrzebuje projektu obudowy najlepiej z poliweglanu.Projektk musial by zakaldac ze obudowa bedzie skladala sie z 3 czesci cietych laserowo.Jakby ktos chcial sie podjac to dam wiecej szczegolow.Projekt bede wysylal do jakiejs laserowni ktora wytnie zadane detale ,a moze wystarczy jakis corel ? ma ktos doswiadczenie w temacie ?

Zrób zwymiarowany szkic choćby odręcznie, zeskanuj i podeslij. Robię w CADzie laserowe wycinanki od paru lat, więc nie ma problema.

Zdrowia!
:hello:

podos 14.04.2008 11:22

Was naprawdę Bóg opuscił? Do teraz myslalem ze zartujecie.
1. Ilu macie na to chętnych?
2. 3 miechy roboty. Ile to będzie kosztować?
3. Czego brak Vaporowi za 100 euro. Bo Wasze tańsze nie bedzie.

Nie zebym was zniechęcał...:)

Pastor 14.04.2008 11:31

Cytat:

Napisał podos (Post 3713)
Nie zebym was zniechęcał...:)

Ciicho... Niech chłop robi - ja lubię wynalazki, a Vapor ma literki za małe. Przyda mi się nowy kokpit jak se kupie drugi motur :D
:hello:

ramires 14.04.2008 14:36

Podos, podstawowa sprawa, wole dac wiecej a znajomemu niz nabijac kase kapitalistycznym molochom :)

dlatego, nawet jesli jeszcze na dzien dzisiejszy nie mam moto, oficjalnie zamawiam jedna sztuke!

bez wzgledu na to, czy to bedzie 100eu czy 200eu.

R2D2 - wystarczy corel (zapis w wersji 9) i tez mam pod reka laserownie

podos 14.04.2008 15:49

dobra dobra - to nie mój dział. Puki mi sie z tym nie wpinkalacie w Dział elektryczny - róbta co chceta.. Ale potem reklamacje bede wycinał bez litości :D

QrczaQ 14.04.2008 17:59

R2D2, jaki jest cel tego projektu? Komercyjny czy hobbistyczny?

Co bedzie lepsze niz jest w oryginale?

Ile to bedzie kosztowac?

Czy bierzesz pod uwage jakis czujnik spalania paliwa? To by mialo wartosc!

R2D2 14.04.2008 18:16

Mysle ze w 100EUR sie zmiescimy , w projekcie zakaldam :

- predkosciomierz - do wyboru cyfrowy lub analog ze wskazowka
- obrotomierz ( na bargrafie ) cyfrowy lub analogowy do wyboru
- zegarek w sysyemie 24-ro godzinnym
- 2 przebiegi dzienne w tym jeden kasowalny z zewnetrznego guziora
- przebieg calkowity , bedzie mozliwosc wpisania oryginalnego przebiegu 1 raz jak urzadzenie bedzie nowe
- 3 mierniki temperatur - definiowane przez uzytkowanika ( beda 3 czujniki , nazwy pomiarow bedzie mozna samemu wpisac i czujniki umiescic gdzie dusza zapragnie )
-woltomierz
- amperomierz ( funkcja future )

nie zakladam chomologacji ani zadnych atestow predkosciomierza , wiec prawnie urzadzenie nie bedzie moglo oficjalnie sluzyc jako predkosciomierz.
Ale do czego kto to zastosuje to jego sprawa.

Rozwiazanie byc moze bedzie komercyjne zobaczymy , wiem ze ludzie szukaja takich rozwiazan i nie zawsze w dobrej kasie da sie cos dobrego kupic.
Nie zakladam ze bedziecie wywalac oryginalne zegary ale tripy i owszem.

Kiedys juz poczynilem podobne urzadzenie , jak i kilka modulow zaplonowych
do silnikow benzynowych ktore byly produkowane jako prototypy.
Urzadzenia byly robione w ilosciach sladowych od 1 do 5 szt.
Wiec gadanie ze cos tam sie nie oplaca albo nikt tego nie kupi jest lekko przesadzone.

Ja osobiscie lubie swoja prace i nie przerazaja mnie 3 miechy roboty , bo nic na marne nie idzie. A jako ze mam swoja manufakture nie przeliczam swojego czasu , w niektorych przypadkach , na zywa kase.

zrobie rysunek z rzutami i powysyslam wam do wyceny , material poliweglan , plyta 15mm + 3mm , trzeba bedzie tez mechanicznie frezowac , macie takie mozliwosci ?



QrczaQ : spalanie da sie zrobic w silnikach wyposazonych we wtrysk paliwa , w gazniku jakos tego nie wiedze , a stosowanie przeplywomierza zabije finansowo.

ramires 14.04.2008 18:41

co do frezowania to jestem w stanie to wycenic u znajomego co mam stajnie frezarek precyzyjnych, jak bede w łapie miał co potrzeba (w pliku w sumie) to podskocze do niego.

a już zupełnie z innej beczki, czy robią już większe OLEDowe wyświetlacze? byłyby czytelniejsze oraz mniej prądożerne. wiem, że póki co to nowość, ale też i lepsza jakość.

Teraz zastanawiam się nad tym o czym wspomniałem wcześniej, czyli GPS.
byloby zacnie mając od razu gps, mogłoby się okazać ciekawym rozwiązaniem dla posiadaczy palmów bez gps lub komórek :) (kurde, komunikacja BT) dobra, bez GPS. Przecież to potem trzeba jeszcze jakoś zakodować a nie wiem w czym piszesz, ale jak pamiętam moje męki na programatorze PICów i pomyśle o asm to mnie ciarki przechodzą. Szybko porzuciłem naukę tego języka :D

Zoltan 14.04.2008 20:34

Jak to się zmieści w 100 E lub w okolicy, to juz dzisiaj biorę takie cudo w ciemno :D

Jeżeli chodzi o GPS, to jeżeli nie przedrożył by sprawy jakoś makabrycznie, to bardzo by mi się podobało jakby gdzieś na górze wyświetlacza, albo na dole, no albo z boku ;) pokazywał bieżące współrzędne. Mnie by takie coś za "nawigację" wystarczyło.

Szerokości !

R2D2 14.04.2008 20:52

Cytat:

Napisał ramires (Post 3786)
co do frezowania to jestem w stanie to wycenic u znajomego co mam stajnie frezarek precyzyjnych, jak bede w łapie miał co potrzeba (w pliku w sumie) to podskocze do niego.

a już zupełnie z innej beczki, czy robią już większe OLEDowe wyświetlacze? byłyby czytelniejsze oraz mniej prądożerne. wiem, że póki co to nowość, ale też i lepsza jakość.

Teraz zastanawiam się nad tym o czym wspomniałem wcześniej, czyli GPS.
byloby zacnie mając od razu gps, mogłoby się okazać ciekawym rozwiązaniem dla posiadaczy palmów bez gps lub komórek :) (kurde, komunikacja BT) dobra, bez GPS. Przecież to potem trzeba jeszcze jakoś zakodować a nie wiem w czym piszesz, ale jak pamiętam moje męki na programatorze PICów i pomyśle o asm to mnie ciarki przechodzą. Szybko porzuciłem naukę tego języka :D


mam pare projektow na OLEDach , nawet mam pare takich wyswietlaczy 128x64 pix , czy beda czytelniejsze to bym polemizowal , cena jest do przelkniecia ale nie wiem ile to wytrzyma w eksploatacji.Oledy sie wypalaja
i to dosc szybko , w urzadzeniach gdzie jest wyswietlane caly czas to samo i nie da sie zastosowac wygaszacza albo gasic go calkiem.
Fajne sa przez to ze wyswietlaja 16 odcieni szarosci i biora bardzo malo pradu co nie oznacza ze w afryce go brak.
LCD ktory chce zastosowac bierze 1mA przy zasilaniu z 3V , wiec chyba nie duzo , mysle ze w 300mA sie zamknie cale urzadzenie,czyli tyle ile 3 zarowki od podswietlania zegarow.


tu link do filmiku OLED graficzny w akcji : www.elektronika.enet.pl/AT/OLED.avi

Zoltan : zobacze jak bedzie fizycznie z miejscem , jezeli sie da to zrobie miejsce na modul GPS , i jak miejsca starczy to bedzie dostepna wersja z GPS i bez .

ramires 14.04.2008 21:07

hmm, nie wiedzialem, ze sa az tak "malo zywotne".
zegar jaki mialem podawal czas nonstop wlasnie na oledach i wytrzymal 2 lata, potem cos padlo (znaczy baterie wylaly) i poszedl w piach.

natomiast poza odcieniami mozna chyba fajnie kolorami mieszac (tak przynajmniej teoretycznie na jednej tarczy mialem - 4 kolory - niebieski, bursztyn, czerwien, i bialy (bladoniebieski w sumie) ) i bylo ok. Dobry kontrast na czarnym tle, plus szyba antyrefleksyjna - dawalo to naprawde czytelny obraz widoczny w dzien nawet przy slonecznej pogodzie.
Dobra, to tylko dewagacje.

Skoro twierdzisz, ze malo zywotne to ja jestem za tym, aby zdac sie na Ciebie, bo pewnie dobierzesz tak graty do srodka, aby to sluzylo jaknajlepiej.

DrSpławik 14.04.2008 23:18

A ja powiem tylko tak bo ze mnie elektroniczny lajkonik.... R2D2 mocno trzymam kciuki!!!

wieczny 15.04.2008 00:33

Kompletnie nie mam pojęcia jak ma finalnie to wyglądać bo nie znam elektronicznego żargonu, ale filmik zapowiada bardzo ciekawy efekt.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.