Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Fan Klub Mitas (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=165)

kulka 02.12.2012 21:10

a co sadzicie o e10 ?

bukowski 02.12.2012 21:34

Jest porównywalna do tkc-80, szczególnie na szosie. Fajna. Ale schodzi duuużo szybciej, po 10 czy 12 kkm (gdzies pisalem wczesniej) byla juz lysa. Mam teraz 07 po podobnym przebiegu i jeszcze wiosne obleci.

Mirmil 03.12.2012 01:41

Cytat:

Napisał betu (Post 274953)
Znalazlem taka tabelke w sieci i chcialem zapytac uzytkownikow Mitasa czy sie z nia zgadzacie.
Osobiscie dojezdzam E-09 i powiem ze nawet sie zgadza,ale jak z E-08??
Wyglada troche jak Sahara Metzlera-i czy naprawde nie nadaje sie w teren??

Teren to pojecie wzgledne
Na E-08 jezdzilem.Ja bym ja zaliczyl do szosowych opon na enduro, tej klasy co anakee, albo tourance. Ale te dwie ostatnie sa super na kazdy asfalt, takze ten mokry. Ja zawsze na kazdych mitasach, jak asfalt mokry to jade bardzo ostroznie.
Do Metzlera sahary mozna porownac E07. Czyli opony uniwersalne, badz wyprawowe.Z tym, ze nowka sahara enduro 3 ma bardzo niski bieznik, jak sie postawi obok E07 to sahara wyglada na taka do polowy zjechana.
Mitas e07 wytrzymuje conajmniej 20 000 km

pałeł 29.10.2013 21:13

Odświeżam temat bo musiałem udowadniać ze mitas C02 ma homologacje wiec postanowiłem i tu wrzucić dla potomnych


slafo 30.10.2013 19:52

Data produkcji opony:
Data produkcji opony znajduje się na końcu numeru DOT.
Informacja o wieku opony znajduje się również na boku. Poszukaj numeru identyfikacyjnego opony, zaczynającego się od liter DOT. Jest to ciąg od 7 do 12 znaków, informujący o całej partii opon wyprodukowanych w danej fabryce.
Cztery ostatnie cyfry tego kodu (najczęściej są umieszczone w obwódce) zawierają informację o dacie produkcji opon.
Dla przykładu - 4208 - dwie pierwsze cyfry to tydzień produkcji, dwie kolejne to skrót od roku, czyli opona była wyprodukowana w 42 tygodniu 2008 roku.

Oznaczenia eksploatacyjne
Oznaczenie M+S - jest to skrót od angielskiego Mud and Snow (błoto i śnieg), symbol używany na oponach zimowych i całorocznych.
Oznaczenie Max Inflation - jest to graniczna wartość ciśnienia dla danej opony.
Oznaczenie ECE, e, E - jest to skrót od Economic Commision of Europe, oznacza, że opona jest dopuszczona do użytku na terenie Unii Europejskiej, innymi słowy ma homologację europejską.
Oznaczenie TWI - jest to skrót od angielskiego Treadwear Indicator (wskaźnik zużycia). Oznaczenie TWI występuje w sześciu miejscach na obwodzie opony (jako występy w rowkach bieżnika) i oznacza granicę dopuszczalnego zużycia rzeźby bieżnika. Gdy bieżnik się zużyje do poziomu wskaźnika TWI jest to równoznaczne z tym, że opona osiągnęła ustawowo wymaganą głębokość 1,6 mm. Należy wtedy pomyśleć o wymianie opony.

W takim razie zrzutka dla @Pałeła na browary !!!!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.