Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   nastaje brak części do xrv (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44353)

Lepi 07.11.2023 14:01

Pokażcie te zaworki.

szynszyll 07.11.2023 14:50

1 Załącznik(ów)
klasyka Tourmax Keihin typ3

Dzieju 08.11.2023 05:18

Na zdjęciu nie ma drucika , czy sprzedawane są bez?

szynszyll 08.11.2023 06:30

2 Załącznik(ów)
tam nie ma drucika. to kompletny zaworek. w tym gazniku nie ma mozliwosci regulacji poziomu paliwa. plywak jest jednym odlewem i zaworek sie wsuwa. zasadniczo w RD07 nie ma praktycznie ŻADNEJ możliwości 'regulowania' gaznika. można pokręcic srubka od skladu na wolnych i zrobic synchro. wiec cale bajanie na forach o magicznej swiecy colortune i 'dopieszczaniu gaźnika' nalezy wsadzic sobie w buty.

p.s. według katalogu taki zaworek stosowany jest w 650-ciu modelach/rocznikach - Derbi, Gilera i Honda.

Dzieju 09.11.2023 05:42

Myślałem o 03.

ramires 10.11.2023 14:07

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 835132)
Króćce ssące są dostępne w intercarsie, tourmaxy CHH18 za 53 zł 2 sztuki.
Niestety jak wszystko obecnie gumy coraz mniej a plastiku coraz więcej.
Nie są jakoś szczególnie dużo bardziej miękkie niż 35 letnie oryginały mogli się bardziej postarać i nie dziadować.

Kilka dobrych lat temu ściągałem króćce do RD03 z USA, jednakże są minimalnie inne - ale dostępne i jakości OEM. Szukaj gratów do wersji Hawk z 89 roku. Rynek gratów był sporo większy i nie były to chińskie graty co już na zdjęciach są skostniałe.

Dzieju 16.04.2024 06:04

Dla potomnych , o ile można zastosować do 03 cylindry i tłoki z NTVki to pierścienie olejowe są nieco innej konstrukcji w wyniku czego nie powinny być zamieniane.
Falista sprężynka w AT jest ciutek niższa i po zastosowaniu w tłoku NTV źle się układa i może doprowadzić do kleszczenia się pierścienia i braku jego pracy czyli brania oleju w dużych ilościach.
Nawet jak się nie zakleszczy to osadzenie obydwu pierścieni olejowych w tłoku na sprężynce jest zbyt głębokie co zmniejsza ich skuteczność.
Sprężynka NTVkowa jest ciut wyższa , lepiej siedzi w tłoku NTV , nie powoduje klinowania i ma lepsze osadzenie obydwu pierścieni olejowych.
Doprowadzenie oleju z pompy do głowicy też jest nieco inne ale głowice 03 działają z cylindrami NTV.
Trzeba tylko ewentualnie dopasować/sprawdzić uszczelki pod głowicę i cylinder.

Artek 16.04.2024 07:50

A jam ciekaw, jak wygląda sprawa zamiany dołu silnika. Mam w piwnicy oba silniki, ale czasu by to pomierzyć/porównać brak.

chomik 16.04.2024 08:20

Cytat:

Napisał Artek (Post 850643)
Mam w piwnicy oba silniki

Lepiej uważać z takimi informacjami, to jak powiedzieć, że złoto trzymam w garnku w ogródku pod wanną :oldman:

Artek 16.04.2024 08:43

Nie sprzedam! Zostawię sobie coś do roboty na zimę:p "Złoto" to już sprzedałem: nową kratkę na lampę i gaźniki;) zgrzytam zębami do dziś...

Kiedyś któreś z chłopaków na forum już przekładał wał między karterami. Ale szczegółów nie ujawnił.

Mnie ciekawi kompatybilność obu silników od strony prądnicy.
Sprzęgło od ntv i transalpa 650(wraz z zębatką wału) jest zamienne, choć ciut zmienia się przełożenie.


I ciągle chodzi po głowie: czy można wsadzić wtrysk do starej afry?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.