Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Naciąg łańcucha (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=166)

podos 25.07.2008 10:16

Bo o łańcuch sie dba. Zwlaszcza jak jest dobry - wtedy dluzej pożyje. Brytfanka do ciasta 1litr nafty, szczotka.
Odkrecamy kolo, kladziemu łancuch w nafcie i jedziemy szczoteczką. 1 dwa razy w sezonie wystarczy. potem sprawdzamy czy wszystkie ogniwa luzno sie ruszaja, nie sa gdzies zapieczone czy przytarte. jesli tak nalezy go rozruszać - ineczej konczy sie to wypadnieciem ogniwa czy uszczelniacza - co konczy żywot łancucha.

Nie wiem co to za historie z tymi kołkami, i inne bzdety kosmiczne nikogo nie obrazając.
Luz lancucha podawany na wahaczu to okolo 4 cm (rd07a) i gwarantuje on ze PRZY PELNYM ZŁOZENIU AMORA luz bedzie dalej wystarczajacy zeby niczego nie uszkodzic. Zatem pomiary przy obciazeniu itd mijaja sie z celem.
Luz mierzymy na BOCZNEJ PODSTAWCE, na rownym plaskim terenie. Czyli nie na skosnym zjezdzie do garazu np. Pomiar przykladamy w polowie dlugosci lancucha.

Dla maniaków - pomiar wykonujemy w kilku miejscach łancucha i ze wzgledu na jego nierownomierne naciagniecie ksiazkowy luz ustawiamy w miejscu gdzie lancuch jest najciasniejszy.

Amen

PS: ide na Afripedie stworzyc jedynie słuszna wersje.

rambo 28.07.2008 22:18

już miałem temata nie ruszac.. ale

po zmianie tylnej zebatki... łańcuch był na 21ym ząbku a teraz jest na 12tym.
zmieniałem z 45 na 46.


gumaaa !!!! :oldman: tszoda dzida !!!!

Dejvid 28.07.2008 23:26

No i wszystko teraz jasne, dlaczego u mnie łańcuch jest na 25 ząbku po przejechaniu 13kkm. Mam zębatę 45z.
A poco zmieniales na 46z? :>

Ronin 29.07.2008 18:28

tylna opona 140/80, zębatka nowa 45 zębów i łańcuch wylądował na 10 dołku:)

rambo 30.07.2008 00:38

dziś Zibiano widziałem jak zakładał nowy naped 16/45 do at rd07a
bylo na 19 ząbku

bigos 01.08.2008 21:41

Czy w świetle natłoku tych informacji łańcuch mojej babci RD03 od 34 ząbka choć na wstęp do Bałkanów wystarczy (to mój pierwszy raz ;-))? "Trampkarze" ciekawie opisują Słowenię, Chorację i Rumunię

Dzieju 02.08.2008 00:14

obejrzyj czy jest równo wyciągnięty, czy nie ma uszkodzeń rolek , umyj , nasmaruj.......
a jak nie będziesz się wściekał to pojedziesz , wrócisz i jeszcze polatasz.

bigos 06.08.2008 21:55

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 18085)
obejrzyj czy jest równo wyciągnięty, czy nie ma uszkodzeń rolek , umyj , nasmaruj.......

Dzięki za dobrą radę. Mając przeczucie, że tak właśnie trzeba zrobić wypucowałem go już i wygląda ... :dizzy: olśniewająco. Mam nadzieję, że z wdzięczności jak zawsze mnie nie zawiedzie.

Kotrrin 30.09.2008 21:01

niutonometry do nakrętki
 
nie chcę zakładać nowego wątku, więc sie podłącze.
Czy niutony do dokręcenia nakrętki tylnego koła to regulujemy "nuzią" czy "rąsią"? Jakie są wasze doświadczenia, uwagi?

JareG 30.09.2008 21:04

Cytat:

Napisał Kotrrin (Post 25751)
Czy niutony do dokręcenia nakrętki tylnego koła to regulujemy "nuzią" czy "rąsią"? Jakie są wasze doświadczenia, uwagi?

Mnie wystarczylo 'rąsią'.. ale czasami zalezy, jaka kto ma te rąsię.. :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.