Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   50 km? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2318)

samul 18.01.2009 14:20

Cytat:

Napisał ramires (Post 39853)
Samul, to trzeba zaadaptować z malucha turbinę Kowalskiego czy jak mu tam leciało, wkładało się malutki wentylatorek w gaznik i nagle mocy malacz miał więcej :D. Koszt rzędu 20-30zł a ile frajdy :D

To nie byl wentylatorek, tylko taki pierscien z lamelkami w srodku, taki "stojacy wentylatorek", pewnie to wie jakos nazywa ;) Co najsmieszniejsze to badziewie dalej sprzedaja na ebaju i moze nawet ktos to kupuje. Magnetyzery i ceramiczne dodatki do oleju, takoz. :lol8:

ramires 18.01.2009 14:53

Owszem, co do magnetyzera, to miałem okazje to kiedyś jako tester mieć założone w aucie.
Testy na hamowni były wykonywane:
pierwszy test bez zamontowanego zestawu wykazał, że max KM to 141 - benzyna
na instalacji gazowej miałem 130KM.
Po założeniu tego czegoś u mnie - poza magnesami był taki box z elektrodą w srodku na dolocie do filtra powietrza, który wytwarzał "sztuczny ładunek jak przy burzy, czyli de facto jakiś jonizator".
Po założeniu musiałem przejechać jakieś 50km, aby to coś ... zaczeło ponoć działać, a sprowadziło się do tego, że paliwo miało się wymieszać w pełni po założeniu jonizatora.

Pomiary potem były takie:

Pomiary po tym na hamowni były odpowienio:
benzyna: 149KM
gaz: 137KM

Dodatkowo wg analizatora spalin spadła emisja CO2.

Nie miałem okazji potem sprawdzić spalania tego, ale zaświadczam, że silnik pracował równiej.

Także przyrostu mega niewiadomo co nie było, a jedynie słyszalny efekt w postaci równiej pracującego silnika. Uważam, że to bezsens, a pisanie, że moc wzrasta o 11-24% niech wyślą do pogromcy mitów.

Po testach nie zostawili mi tego, a szkoda, bo miałbym okazję sprawdzić czy przekłada to się na spalanie.

Tak czy inaczej, nie kupiłbym tego.

Testowany pojazd to Pontiac Grand Prix V6 3.1L

balczezzz 22.05.2011 22:24

Nie ma nikt takich krućców jeszcze? Mam zdławioną wersję rd07a ...

Wojtek_K 23.05.2011 08:53

rozwiercić ?

samul 23.05.2011 10:22

Cytat:

Napisał balczezzz (Post 178831)
Nie ma nikt takich krućców jeszcze? Mam zdławioną wersję rd07a ...

Czesc,
mam takie krocce :) Moglbys rozwinac prosze pytanie? Chcesz je obejzec, czy kupic, czy oddlawic, czy co ?

balczezzz 23.05.2011 21:34

Cytat:

Napisał samul (Post 178886)
Czesc,
mam takie krocce :) Moglbys rozwinac prosze pytanie? Chcesz je obejzec, czy kupic, czy oddlawic, czy co ?

Mam zdławioną wersję i chcę ją oddławić. Nie wiem czy rozwiercanie na 36mm jest dobrym pomysłem .... przygarnięcie krućców w promocyjnej cenie :) jest chyba optymalnym rozwiązaniem ... no chyba, że się mylę

Scorpi 12.03.2012 20:52

Właśnie dzisiaj podczas usprawniania odpowietrzenia gazników opisanego w afripedi coś mnie pokusiło by zajżeć w głąb gazników. MAneta do końca przepustnica do góry i Dławik....


Wyrwałem gazniki. wsadzone były tam króćce 37kw.

W dowodzie i po vin-ie doszedłem ze to wersja 50 km na Niemcy rd07 1995.

Króćce zostały rozwiercone do pełnego rozmiaru...

Wcześniej moto normalnie szło nawet 170. Jakoś nie odczuwałem braku mocy ale dzisiaj po założeniu rozwierconych krućców w motocykl wstąpił szatan...

Wkońcu bez problemu z gazu idzie na koło... Różnica diametralna.


Koszt tuningu
0 pln
2 browary
10 koni wiecej
Pełna satysfakcja...

Tymon 13.03.2012 21:46

Ten VIN dekoder to jeszcze gdzieś na Afripedi jest bo nie mogę znaleść...

@Scorpi
zrobiłeś dokumentacje?
coby się podzielić z innymi myślą techniczną? ;)

aciu 13.03.2012 21:53

Też taki manewr muszę zrobić...tzn.króćce pełen przelot tyle tylko że nie wiem jakie dysze mam :/ Żeby czasem nie paliła za wiela. Rozlicz ją z kilometrówki i looknij ile pali.

Tymon 13.03.2012 21:57

Cytat:

Napisał TyMoN (Post 227258)
Ten VIN dekoder to jeszcze gdzieś na Afripedi jest bo nie mogę znaleść...

@Scorpi
zrobiłeś dokumentacje?
coby się podzielić z innymi myślą techniczną? ;)

ok juz mam:
dekoder numeru ramy


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.