Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Akcje serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=260)
-   -   Wymiana oprogramowania CRF 1100. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43228)

rafal11 26.09.2022 22:51

U mnie skrzynia pracuje o niebo łagodniej i delikatniej. Szczególnie przy zwalnianiu.

Majster 27.09.2022 07:53

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 793130)
Pewnie sprawdzasz na stronie z akcjami dla samochodów.

Faktycznie.

nocny 27.09.2022 16:04

Cytat:

Napisał rafal11 (Post 793227)
U mnie skrzynia pracuje o niebo łagodniej i delikatniej. Szczególnie przy zwalnianiu.

być może ten soft obejmuje zmiane w zakresie 1i 2 biegu czym honda się chwaliła w modelu na 22 rok

pozdrawiam Marcin Jan

M5Q 27.09.2022 18:38

Cytat:

Napisał nocny (Post 793292)
być może ten soft obejmuje zmiane w zakresie 1i 2 biegu czym honda się chwaliła w modelu na 22 rok

Być może tak jest w przypadku modeli 20 i 21.
Widziałem gdzieś foto softu w wersji 3.4, może jest to odrębna wersja dla tych modeli...? Ciekaw jestem, jaką wersję po update widać u posiadaczy MY20 i 21.
W przypadku mojego 22 nie zmieniło się nic, Software Version nadal jest 3.3.
W serwisie otrzymałem info, że nie zauważę żadnej zmiany ponieważ update dotyczy tylko problemów z potencjalnym nagłym zatrzymaniem silnika, i tak jest to opisane w informacji o usterce od producenta.
Nie wydaje mi się, by przy okazji miały być załatwiane jakieś inne problemy typu wyświetlacz, DCT itp., itd. Swoją drogą nie wiadomo nawet czy model 22 ma w DCT tylko inny soft czy też nastąpiła jakaś zmiana w hardware.
Najprostszym tłumczeniem gładszej pracy zespołu napędowego może być zwykły reset. Po przeglądzie po 12 tys. km powiedziano mi, że było resetowane zarówno ECU jak i DCT, co miało pomóc zarówno na nierówne wolne obroty jak i szarpanie przy redukcji, i faktycznie WYDAJE mi się że nastąpiła poprawa.

luk2asz 27.09.2022 18:52

Cytat:

Napisał M5Q (Post 793305)
Nie wydaje mi się, by przy okazji miały być załatwiane jakieś inne problemy typu wyświetlacz, DCT itp., itd. Swoją drogą nie wiadomo nawet czy model 22 ma w DCT tylko inny soft czy też nastąpiła jakaś zmiana w hardware.
Najprostszym tłumczeniem gładszej pracy zespołu napędowego może być zwykły reset. Po przeglądzie po 12 tys. km powiedziano mi, że było resetowane zarówno ECU jak i DCT, co miało pomóc zarówno na nierówne wolne obroty jak i szarpanie przy redukcji, i faktycznie WYDAJE mi się że nastąpiła poprawa.

Co do ECU i Dct się zgodze. Po przeglądzie na 24 tys mój motocykl zaczął się dziwnie zachowywać. Tzn. ktoś kiedyś opisywał, że po odpuszczeniu manetki bardzo wolno albo w ogóle nie chciał zwalniać i redukować biegów. U mnie nagle stało się tak że do 2500 obrotów hamował silnikiem, a później cyk , jakby na tempomat wkakiwal i się toczył po płaskim i nie chciał stanąć. Nie było tak i mnie to wk.... ,podjechałem do serwisu zrobili reset ECU i DCT i się naprawiło.
Czy ten soft coś innego zmienia niż gasniecie, wątpię.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

WojtasA 29.09.2022 07:39

Cytat:

Napisał rafal11 (Post 793227)
U mnie skrzynia pracuje o niebo łagodniej i delikatniej. Szczególnie przy zwalnianiu.

Polatałem wczoraj parę godzin i mam podobne wrażenia, faktycznie redukcje i zmiany przy niskich obrotach są jakby delikatniejsze - przynajmniej na S1. Jak wracałem z serwisu nie zwróciłem tak bardzo uwagi. Co prawda parę tygodni temu olej był zmieniany, a na nowym zawsze skrzynka lepiej działa...

M5Q 29.09.2022 09:55

Sprawdzałeś wersję softu po wizycie w ASO? Wcześniejsza wersja po dodaniu Androida to 3.1, czy pojawiło się przypadkiem teraz 3.4?

syncronizator 29.09.2022 13:52

Cytat:

Napisał M5Q (Post 793453)
Sprawdzałeś wersję softu po wizycie w ASO? Wcześniejsza wersja po dodaniu Androida to 3.1, czy pojawiło się przypadkiem teraz 3.4?


Nie wiem jaką miałem v-softu przed upgrade.. teraz mam 3.10.
Jaką masz teraz a jaką miałeś wcześniej ?

M5Q 29.09.2022 14:21

U mnie przed i po update jest 3.3 - wersja wrzucana do MY'22 od początku produkcji w sierpniu 2021.
3.1 pojawiło się w lutym 2021 jako update dla MY'20 i 21. Poprzednia wersja bez obsługi Android Auto to bodaj 2.8.

WojtasA 29.09.2022 14:27

Sprawdziłem mam 3.1 ale wydaje mi się ze ta akcja serwisowa nie ma nic wspólnego z softem w tablecie.

BTW w temacie lagujacych wyświetlaczy, to może byśmy się kiedyś spotkali i porównali to na żywo? Bo ja jestem bardzo zadowolony z tego jak to u mnie działa, ale może to kwestia podejścia, przyzwyczajenia ….


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.