Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Fan Klub Mitas (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=165)

Andrzej_Gdynia 07.05.2008 20:03

To co prawda fanklub Mitasa, ale ponieważ wielu nowych uzytkowników zaglląda tu i wyrabia sobie opinię o tych oponach to pozwólcie ze wrzucę łyzkę dziegciu w ten miód.
Trzy lata jezdziłem na Michelach i nigdy nie miałem slizga a rzadko stresa. Na Mitasach w deszczu jest moim zdaniem naprawdę niebezpiecznie. Uslizg kół mozna mieć na białym pasie nawet przy 40km/h (oczywiscie przy deszczu). Moim zdaniem Mitasy są dobrymi gumami ale tylko w teren. Na asfalcie na mokrym są zwyczajnie niebezpieczne! To moje zdanie i go nie zmienie. Chciałem tylko dać znać żeby kazdy zastanowił się ile km robi w terenie, a ile na asfaltach i podejmował decyzje świadomie.
Teraz możecie mnie opierd...ać.

chomik 07.05.2008 20:15

Miechliny sa lepszymi oponami od Mitasow i tutaj nie ma watpliowsci. Mitasy jednak w sosunku do swojej ceny daja dobre parametry nawet na mokrym. Jezdzilem na e09 i po lodzie i po wodzie i po sniegu i mokrych asfaltach, zapakowany i sam.. i nie mialem stresow, jednak wszystko to biorac poprawkę ze to Mitas i uwazać trzeba. Mysle, że jak Andrzej jezdzil 3 lata na Michelinach i pozniej wskoczyl na Mitasa pokladajac w nich takie same zaufanie jak w Michelinach to mogl sie najesc strachu...

Baal 07.05.2008 21:42

Zrobiłem 4tys km na Shinko Trailmaster, po tym jak w deszczu przy 100km/h postawiło mnie bokiem żaden Mitas nie jest mi straszny:) A poważnie to za taką cene nie można chyba wymagać zbyt wiele. Do mojego emeryckiego stylu jazdy powinny się nadać

chomik 09.05.2008 14:20

Cytat:

Napisał chomik (Post 6425)
No zamówiłem właśnie komplet E09 za 339 zł z wysyłką. Zobaczymy jak szybko dojdą. :)

No i doszły.... czyli 3 dni (ale w opcji przedpłata więc pewnie czekali aż się przelew zaksięguje), przesyłka gratis :)

Mroq 04.06.2008 10:58

podrzućcie linka gdzie są dobre ceny na mitasy, mam blisko do czech, może tam je łowić?

puszek 04.06.2008 11:15

Jak chcesz miec opony w teren to 07 sobie daruj. Krystek ma takie i po trawie pod góre gdzie moje o9 darły glebe ..jego bezradnie sie slizgały w miejscu...Wyjechał po mekach ale to zadna radosć. A na asfalcie 09 trzymaja jako tako..Tylko wyje przod jak wsciekły....:)

chomik 04.06.2008 11:41

Cytat:

Napisał Mroq (Post 9943)
podrzućcie linka gdzie są dobre ceny na mitasy, mam blisko do czech, może tam je łowić?

www.opona.pl
Komplet e09 339 zł przesyłka gratis - 3 dni realizacja.

Babel 04.06.2008 12:31

Cytat:

Napisał puszek (Post 9945)
Jak chcesz miec opony w teren to 07 sobie daruj. Krystek ma takie i po trawie pod góre gdzie moje o9 darły glebe ..jego bezradnie sie slizgały w miejscu...Wyjechał po mekach ale to zadna radosć. A na asfalcie 09 trzymaja jako tako..Tylko wyje przod jak wsciekły....:)

A może kombinację zapodac typu 07 na przod a 09 na tył?

puszek 04.06.2008 13:01

Nie próbowałem...Ale jesli chodzi o kombinacje to raczej na przód TKC 80(230 zeta) badz Trelleborg Army(podobno 90 zeta). Kostka z przodu na błocie ratuje zycie nieco dłuzej niz jodełka 07...a jak wyglada...::D

Misza 04.06.2008 13:04

Cytat:

Napisał Babel (Post 9958)
A może kombinację zapodac typu 07 na przod a 09 na tył?

Mam taką kombinacje... <- tak się sprawuje e09 na trawie pod górę, jednak... moje 3 grosze z obserwacji:

asfalt: jest git, na dobrym asfalcie można się złożyć dość mocno, przycieranie podnóżków nie jest problemem :) być może ma tu swój wpływ obecność jodełki e07 na przodzie

asfalt mokry, ogólnie mokre środowisko drogowe: ślizga się nadal i będzie się ślizgać

szutry twarde: trzyma jak głupie

szutry miękkie: przód popuszcza :/

błoto: wjedzie i wyjedzie zewsząd lecz niekoniecznie będzie to przyjemne - po prostu przód nie wydzierża

zużycie po 4kkm na tym zestawie: przód -zero zużycia, tył - zrobi drugie tyle

styl jazdy: ogólnie ostro, hamowanie głównie obydwoma hamulcami, sporo zrywania przyczepności... w terenie i na asfalcie :D:lol8:

podsumowanie: następne również będą e09 na tył i chyba e09 na przód sobie sprawdzę


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.