Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Dziwny problem z uruchomieniem - pomocy ! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45848)

Dzieju 19.04.2024 12:53

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Kazmir (Post 850903)
Ten prostownik z linku to nie ma ani słowa o funkcji "recond"?

Nie poradzę że nie ma opisu. Sprawdzę dziś model który mamy i napiszę, może nie wszystko wszystkie mają.
Korzystam z tego co mamy w robocie i działa, odsiarcza,ładuje w swój znany sposób , na pewno (mierzyłem) podaje w pewnym momencie impulsowo itd....
Nie mówię o czymś wirtualnym że producent coś napisał a urządzenie coś robi i nikt nie wie co bo nawet nie umieścił wyświetlacza żeby nikt nie mógł sprawdzić , tylko o urządzeniu z którego korzystam i widzę efekty mierząc wiele akumulatorów i przed i po .

Dla przypomnienia to temat o problemie z odpaleniem a nie o prostownikach i reklamowaniu wybranych modeli, Hankisowi tylko odpowiedziałem na pytanie tak jak i Kazmirowi.
Trzymajmy kurs.

Taki mamy.

Jarczoq 21.04.2024 21:46

Obstawiam aku. Jak słyszę/czytam, że aku stał pół roku (chyba, że coś mylę), to już wiadomo ... Co do ładowarek, to mam różne, ale po za Kulon-em bardzo dobrze sprawdzają się Optimate.
P.S.
Napięcie spoczynkowe nie może być mniejsze niż 12,50, a nawet wtedy aku może być w dupie.

Hankiss007 27.04.2024 20:14

Tak jak wielu z Was sugerowało. Aku nie dał rady. Podładowałem go niedrogim prostownikiem który mam na stanie i stary Intruder odpalił od razu. Początkowo zmylił mnie fakt, że za pierwszym razem po 6 miessiącach odpalił bez problemu. Dopiero po rozgrzaniu silnika nie chciał gadać. Ten aku też nie jest stary (kupiony 20 miesięcy temu). Problem jest w tym że mieszkając w kilku miejscach i mając kilka motocykli nie jeżdże na nich regularnie. Te przestoje wykańczają baterie. Dzięki również za ciekawe informacje odnośnie prostowników. Chyba dojrzałem do tego aby zainwestować w porządny wielofunkcyjny prostownik.

Jarczoq 27.04.2024 20:58

Aku lub stycznik rozrusznika. Wypnij obecne aku i podłącz zewnętrzne np. od puchy i zobacz co się dzieje. Warto przejrzeć połączenia w obwodzie rozruchowym.

Dzieju 27.04.2024 22:59

Cytat:

Napisał Hankiss007 (Post 851601)
Chyba dojrzałem do tego aby zainwestować w porządny wielofunkcyjny prostownik.

O ile będzie to możliwe to zdecydowanie z wyświetlaczem prądu i napięcia.
Zwyczajnie mam podstawy twierdzić że jeśli producent ukrywa działanie pod kontrolkami to ma coś do ukrycia? Bo chyba nie robi to różnicy w cenie lub pomijalną.
Jeśli korzystam z prostownika mającego tylko kontrolki to zawsze najpierw sprawdzam co robi miernikiem a nawet raz sprawdzając taki z wyświetlaczem uratowałem akumulator przed zagotowaniem a może i wybuchem po kilku godzinach. Dowalił napięcia podczas ładowania na 16-16.7V zaraz po podłączeniu.
Także mniej wiary w cuda a więcej kontroli.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.