Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Cross/enduro 300 w 2T (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45669)

Adagiio 06.03.2024 17:34

Jeśli masz ambicje i chciałbyś być w dziesiątce albo i na pudle w klasie w której masz ochotę startować to wytyrpanym dziesięcino letnim dwupakiem mało realne, co innego zabawa z kumplami po krzaczorach byle czym, a co innego zawody. W mojej ocenie potrzebujesz świeżego enduraka z nowoczesną geometrią i zawieszeniem w którym nikt nie grzebał, aby móc bez komplikacji i zbędnych nakładów finansowych zrobić personalizację.
Takie minimum według mnie to 2017/18 z Ktm , od 2019 w Becie, jeśli brałbyś pod uwagę Gasa i Sherco to od 2020 roku. Rijeju to u nas egzotyka, ale to dobre motorki szczególnie te w dwupaku na bazie jeszcze hiszpańskiego EC 300.
Powodzenia.

zylek 06.03.2024 17:57

Mam betę 300 w 2T na zawiasie KYBa. Wziąłem zamiast KTM/huski/gasgasa, bo dla mnie jest bardziej liniowa. Jest też trochę niższa od trojaczków od KTMa, co dla mnie przy wzroście 178 jest zaletą, ale prześwit chyba ma też mniejszy. Silnik jest spoko ale na razie mam z 80mth, więc trudno żeby nie był. Zawias da się ustawić bez revalvingu, dla mojej wagi pomiędzy 80 a 85 netto. Z fabryki jest za twardy do enduro, bardziej pod super enduro albo cross. Zawias ZF jest taki se. Jeździłem kilkoma sztukami. Były lepsze i gorsze roczniki jeżeli chodzi o setting, ale tył się gubi bardzo. Elektryka, jak przystało na prawdziwą Włoszkę, się piermandoli. To licznik nie działa, to trzeba kostki przejżeć żeby ładowanie wróciło z 13 na 13,6-13,8, ale to raczej pierdoły, znaczy nigdy mnie nie zawiodła w lesie. Mimo że gaźnik, a dodatkowo ja nie jestem Jarvis i się wywracam, to pali podobnie jak TPI. Z poza planowych rzeczy, to woda/błoto się dostało pod pokrywę magneta. Zauważyłem jak bendix zaczął haczyć przy starcie. Wymiana uszczelki i wkleiłem gumy od statora/impulsatora na uszczelniacz i nigdy więcej tam nie zajrzałem. Pozatym paliwo, olej, łożyska od czasu do czasu, standard znaczy . . . A naklejki są słabe, mycie dużym ciśnieniem je zrywa. Jak Adagiio pisał powyżej najlepiej od 2019. Była duża zmiana w ramie/geomerii

lukasz_vip 07.03.2024 14:23

Ja nie chcę stawać na pudle. Chcę sie dobrze bawić i stąd był pomysł aby startować LC4 w rajdach enduro/cc. Weekendowo wyskoczyć blisko, pościgać się i wrócić do domu. W okolicy mam tor w Krzepicach, Nieradzie, Biskupicach, Opolu, Strzelcach Opolskich. Także w sumie do 100km od domu jest dużo imprez niedzielnych. Jest MOŁ, Puchar Południowej Polski, Ipone itd.

Niestety kumpli do jazdy w weekendy nie mam, bo większość lata na czarnym, a tak to jest taka niedziela co jakiś czas, zorganizowane zawody itd.
Na LC4 trochę ciężko czasami, bo za mocne, za ostre i nie lubi torów motocrossowych. Stąd pomysł na coś w 300 2T.

Na moje lasy LC4 nadaje się idealnie. Bo Lubliniec i okolice to brak pagórków i gór. Jest płasko, tak płasko płasko, są długie szutrowe przeloty, lesne dukty także nawet na LC8 jeżdżenie sprawia mi przyjemność.

Jak startowałem w Opolu w Iponie to na dojazdówkach w lesie robiłem wszystkich, a potem wszyscy na próbie enduro i cross robili mnie :D Bo dojazdówki fajne, długie w lesie, a pętle enduro i cross, wolne na łące. LC4 jest stworzone do innego typu rajdów, rajdów długodystanowych.

Qter 07.03.2024 15:14

Na takie LC4 to np Enduro rally 24 fajnie zrobić na Drawsku itp.

Pzdr

Qter

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka

lukasz_vip 07.03.2024 15:29

No jest to impreza z właśnie tych dla tego moto.

Kisiel 07.03.2024 16:24

2T na dojazdówki to raczej tak sobie... pomyśl od razu o przyczepce lub busie.

Tygrys 74 07.03.2024 17:20

No CC na lc4 to szacun a może zamiast dwupaka to małe 4t np 250 lub 300 .

rrolek 07.03.2024 18:21

Ty się jeszcze zastanów.
Na dwupaku trzeba mieć gdzie latać. Z twoich rozkminów wychodzi, że chcesz motorek tylko na zawody a dokładniej na sekcje, bo na dojazdowki pomiędzy masz...

Nynek 07.03.2024 21:59

Beta RR 300 jest teraz w bardzo dobrej cenie 34500
Ja zamówiłem i ma być na dniach do odbioru.

dario9z 08.03.2024 09:33

Jeżeli masz płasko to do zabawy i zawody najlepsze jest 250 4T, 2t to bardziej techniczne tereny, góry, podjazdy, las, hard enduro. Na dojazdy 2t średnio się nadaje.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.