Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Anakee vs Sirac (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4211)

Gradient 11.05.2010 18:51

Dzięki Podos za szybką odpowiedź.
Czy Sirac będzie odpowiednim wyborem na wyprawkę do Rumunii czy może coś innego lepiej założyć??Anakee mi się kończą, a nie chcę znowu ich zakładać,choć oponka wyśmienita jest. Trochę już poczytałem na temat opon ale i tak mętlik mam.Te opony takie, te śmakie itd.itp. Sirac wydał mi się najodpowiedniejszy.Good czois or not??

rambo 11.05.2010 19:04

Dobre gumy, myśle że na Romanie jak znalazł. Byłem raz na shinko e705 (podobne) i nie żaluje :Thumbs_Up:

wieczny 11.05.2010 19:13

Dipęs co chcesz w tej Rumunii zobaczyć :). Błotnych podjazdów ja na tej oponie nie widzę. Za to szuterki owszem, ubitą wilgotną ziemię również.

Gradient 11.05.2010 20:05

Błota jak najmniej.Szutry owszem, ubita ziemia może być.Jadę z plecaczkiem, więc bez nadmiernych szaleństw.Jak z przebiegiem tych oponek?? Czy po 10tys. przód i tył wytrzyma.Czy na przód może założyć TKC a na tył Siraca??
Lepiej będzie??

puntek 11.05.2010 20:44

Cytat:

Napisał Gradient (Post 114355)
Błota jak najmniej.Szutry owszem, ubita ziemia może być.Jadę z plecaczkiem, więc bez nadmiernych szaleństw.Jak z przebiegiem tych oponek?? Czy po 10tys. przód i tył wytrzyma.Czy na przód może założyć TKC a na tył Siraca??
Lepiej będzie??

w tamtym roku miałem w Rumunii na asfaltach z przodu Anaka 1 z tyłu Siraca, Ta kombinacja:
- na szutrach bardzo dobrze sobie radzi,
- na mokrym szutrze jest OK...
- na błocie przód (Anake niestety jazda na boki i takie tam) na tyle daje radę - ale kostką nie są :(

Na asfalcie ta kombinacja była super i to na dziurawym, prostym, mokrym suchym:) zamykałem oponę na każdym boku obcierając kuframi o asfalt :)
Zużycie:
Przód zjechał się do połowy, tył zjechał się w 70%, Jechałem z plecakiem, trzema kuframi i dość ciężko (ok 480 kg całość) było :) Jazda spokojna - 80% asfalt 20% szutry. W sumie zrobiłem ok 3500 km
Moja propozycja
przód Anakee (najlepiej 1)
tył Sirac
Jak chcesz szutry to lepszy jest Sirac, jak więcej asfaltów to Anak, jak chcesz ostry off to kostka :D

podos 12.05.2010 09:16

jak z plecakiem to szosowe opony to pewnie najlepszy wybór na rumunie. Nie bedzie cię korcić żeby wjeżdżać gdzie nie potrzeba. Nie mialem nigdy Siraków, wiec nie powiem. Na przód wolabym Anaka.

zombi 12.05.2010 09:51

Aktualnie ma założone Sirac. Tak jak inni pisali szuterek, mały piach super. Trochę gorzej w błocie, ale radę dają. Na asfalcie nie ma się co czepiać. Nawet jak jest mokro to czuję się komfortowo.

Gradient 12.05.2010 18:58

Kurde, jeszcze muszę przemyśleć temat. Może TKC założę, choć wolałbym coś bardziej wytrzymałego na tył. Dzięki tak czy inaczej za podpowiedzi.:):)

podos 13.05.2010 08:58

TKC na tył sobie daruj. Chyba ze kasa nie jest problemem. Masz 1500km w dwie strony dojazdówki asfaltem. Zerżniesz z 1/3 po nic.

Gradient 13.05.2010 19:31

No właśnie martwi mnie zużycie tylnej TKC, bo kasy wolnej na kilka kompletów opon w sezonie to nie mam.:( To może TKC na przód a Sirac na tył. Jak by się taki zestaw komponował??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.