Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Pancerników szlif-test (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1368)

Bonjour 26.08.2008 09:13

No pewno że Pancerniki są cięższe i to dokładnie o 1kg od Zeg co daje 25 % wzrost masy biorąc pod uwagę że są zrobione z balchy o 25 % grubszej niż Zegi to sprawa rysuje się niezwykle logicznie. Za to nie wymagaja żadnych wzmocniek ani innych głupot. Ostatnio bujałem się troche po bieszczadach i kufry miałem załadowane że ledwo je do motura donosiłem z domu. Jebneliśmy glebe z kobitą po której nic sie nie stało, nic nie ugieło ani nic nie odkształciło. Nic tez się nie wyrwało.
Po powrocie z albani dwóch moich klientów opowiadało mi o Słowaku, który po glebie z kuframi wspomnianego niemieckiego producenta poprostu stracił dno kufra. Jeden z tych "moich" klientów jechał na GS 1150, po kolejnej wywrotce okazało sie że jednak sa straty a to w postaci rygla górnego mocowania. Kiedy przeczytałem tego maila naturalnie zaoferowałem wymianę rygla. Odpisał że nie trzeba bo to rygiel od mocowań tegoż samego producenta którego kufer stracił dno. Chwila zadumy - no tak przeciez sprzedawałem mu kufry bez mocowań.
Chce przez to powiedzieć, że moje kufry na pewno nie są niezniszczalne i ktoś kiedys pewnie tak pieprznie że i Pancernik nie wytrzyma. Na razie się jednak nic takiego nie zdażyło i niech tak zostanie. Jest tak pewnie dla tego że inaczej podeszłem do konstrukcji kufra oraz dla tego że moje kufry są z grubszej blachy i co za tym idzie troche więcej ważą. Nie traktujcie tego jak kilogram zbednego balasu ale jak kilogram wiecej w promocji, bo moge zrobic kufer w 1,5 ale czy bedzie wtedy taki mocny?

wasilczuk 26.08.2008 09:15

panowie aluminium to nie jest tytan.
nie porównywałbym ślizgu na mokrym asfalcie do centralnego jebnięcia kufrem w kamień ala podos. przy takim uderzeniu nie ma wujka we wsi wszystko się złoży.

wieczny 26.08.2008 10:34

Stąd przemyślany temat "szlif-test" a nie "crash-test" :).

podos 02.09.2008 14:12

Cytat:

Napisał EGON (Post 20742)
po tym co pokazał Podos wszyscy już wiedzą że zegi to hoojówka za dużo kasy, nie ma to jak reklama... :hello:

eee nie ma takiej tragedii. Wyklepane u blacharza za 50dych, dno zaspawane za 70. Dobrze sie mają. Aha, znacznie Lepiej sie klepały kamieniami niz Tesche z PA10. Ale fakt, przerekalmowany towar.

Pastor 02.09.2008 20:52

Cytat:

Napisał podos (Post 21861)
Tesche z PA10.

Z PA11 gwoli ścisłości :)
Jak kto ciekawy to jutro podam aktualne nr norm ;)
Zdruf
:hello:

myku 29.09.2008 21:18

ostatnio bylem w TT w Heppenheim i zwrucilem im grzecznie uwage ze ich kufra sa do h...ja nie podobne.powiedzialem tez grzecznie dlaczego.a pan powiedzial mi ze tak ma wlasnie byc.bo jak kufer jest zasolidny to przy zdezeniu z przeszkoda-podos(himalaje),moze urwac pol motocykla.wiec zapytalem co mi po kufrze ktory straci dno.pan powiedzial zebym nie przesadzal i ze to niemozliwe.pokazalem mu na intarnecie strone pancernika,a on na to ze kufry sa NACHGEMACHT-co oznacza ze sa zerrzniete i podrobine i napewno nie sa tak dobre jak produkt wiadomo jakiej niemieckiej firmy.pozegnalem sie i pojechalem do domu.
aha.mimo roznicy zdan naprawili mi urwane zamkniecie przy moich wiadomo jakiej firmy z niemiec kufrze.i mimo gwarancji musialem zaplacic 15 ojro

Bonjour 30.09.2008 07:57

Zeżnięte?
A gdzież on podobieństwo dostrzegł.
Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy ta samą zasadę stosują w stelażach do BMW w których to mam wrazenie ze sposób mocowania stelaża w wydatny sposób przyczynia się do pękania ram.

giziu 30.09.2008 11:13

Mocowanie w BMW jest prawie identyczne co w TT (inny materiał oraz chyba grubość tego krążka) a poza tym kropka w kropkę no i trzymają rewelacyjnie kufry.

Bonjour 30.09.2008 15:45

Giziu mnie chodzi o sposób mocowanie stelaża do ramy a nie kufra do stelaża.

giziu 30.09.2008 16:26

:dizzy::mur: sorki
z tego co wiem to oryginały właśnie mocowane są do samej ramy a np. od Holana dolne mocowanie jest do podnóżka pasażera czyli w razie gleby (tak tłumaczono u Holana) że urwaniu lub pęknięciu ulega podnóżek.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.