Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Miałem wypadek - co dalej? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3475)

wojtekm72 22.12.2014 13:43

Filmik, o zgrozo:dizzy:
Cały i zdrowy, to najważniejsze:Thumbs_Up:.

Jarek 22.12.2014 14:47

a mówiłem Ci Majki, że w zimę się nie jeździ?:):):):P
cieszę się żeś cały, szkoda afri:(
zdrowia!:)

jorge 23.12.2014 00:32

Zdrowia! Nie wiem co miałeś na karku założone, ale dało radę. Kolo geniusz cofania. Ronda i boczne uliczki to pułapki. Tylko nie widzę dokładnie jaką masz prędkość, a to może pomóc/zaszkodzić przy OC (nie ma znaczenia przy karze).

rambo 23.12.2014 01:11

Cytat:

Napisał majki (Post 409591)
Panowie, wyprzedza się z lewej strony i ostatnie czego się spodziewałem to to, że gość 'wróci po śladach', j...

Nie łyka się aut w ruchu ze skręconymi kołami, nigdy :Thumbs_Up:

Wracaj jak najszybciej do zdrowia ! :)

teddy-boy 23.12.2014 09:04

Przepraszam ze sie wtrace. Po pierwsze, nigdy nie wyprzedzilbym tego samochodu z lewej strony. Pojazd stojacy przy osi jezdni, niewazne co przed chwila zrobil, bralbym prawa strona, niezaleznie czy to motocyklem czy samochodem.

Po drugie, tak jak doradzaja koledzy - nie lekcewaz urazow. Adrenalina robi swoje, ale potem to wychodzi. Kiedys mialem wypadem na rowerze, tez uwazalem ze jestem lekko poobijany i strugalem bohatera a z problemami borykam sie do dzis.

madafakinges 23.12.2014 09:19

Pany... teraz to sobie możecie pisać, każdy mądry przed monitorem.
Wypadek-przypadek i trzeba się cieszyć, że się więcej nic nie stało.

teddy-boy 23.12.2014 09:51

Madafakinges, nie chodzi o zadne medrkowanie. Poruszam sie po Warszawie na codzien i pewne rzeczy ma sie juz przecwiczone. Ludzie potrafia na drodze odjebac takie glupoty ze szok, wstawialem jakis czas temu tutaj film kolegi. Na tej samej ulicy kierowca samochodu skrecil mu w prawo w uliczke po czym zaczal zawracac. Kolega wystraszyl sie i polozyl motocykl.
Po prostu nie wyprzedzam pojadow ktore sa przy osi jezdni, sugeruje to mocno ze zaraz zrobia cos dziwnego. Jesli prawa strona jest pusta, to mozna jechac prawa strona. No ale wazne ze wszyscy cali, nauczka na przyszlosc na pewno jest

Poncki 23.12.2014 10:56

To ten filmik:



Faktycznie, to dosłownie kilkaset metrów wcześniej.

Kisiel 23.12.2014 11:46

Majki - zdrowia życzę i poskładania czwóreczki oraz wysokiego odszkodowania! Zbadaj się dokładnie, jak Przedmówcy piszą, takie urazy wychodzą po czasie. Najwazniejsze, że jesteś cały, sprzęta się odratuje a ze zdrowiem bywa gorzej.

W terenie zabudowanym mając 2 pasy można wyprzedać z prawej. Ja bym ostro hamował albo brał gościa z prawej, w takiej sytuacji nigdy z lewej. To moje zdanie i tyle, w realu różne sytuacje się zdarzają i każdemu przytrafi się babol.

Dzieju 25.12.2014 11:52

Prędkość wygląda na ok 70-80 czyli zapis może zaszkodzić Majkiemu jak zaczną szczegółowo sprawę badać.
Do tego nie widać efektywnego hamowania tylko próba ominięcia manewrującego samochodu przejeżdżając blisko niego pewnie z chęcią obtrąbienia.
Takie dawanie innym lekcji może się czasem nie udać jak widać.

Każde takie zdarzenie jest przykre dla nas motocyklistów bo może się źle skończyć, dlatego mniej rutyny a więcej uwagi i pokory się przydaje.

Osobiście w tej sytuacji bym przyhamował wcześniej i bezwzględnie poszedł prawą stroną.
Nie dlatego że teraz sobie siedzę i łatwo pisać ale taka by była moja reakcja na to co widziałem.
Nie osądzam Majkiego tylko oceniam sytuację z filmu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.