Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Michelin Adventure (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45621)

Melon 26.02.2024 19:32

Dziejo to stary driver i jeździ ekonomicznie, Afryka mocą też nie poraża. :) Crosstourerem na Dunlopie trailmaxie zrobiłem 23kkm gdzie to ciężkie jak cholera i trochę się odpycha, do tego 1/4 z kobitą.

Dzieju 27.02.2024 06:00

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 846757)
Dobrze czytam że zrobiłeś 30tys na jednym komplecie opon?

Tak , gdybym je dodzierał do przepisowego minimalnego wymiaru to jeszcze do 2 tyskm by zrobiły.
Napęd ma 60 tyskm i nadal jeździ ciuchutko i sprawnie , nowy leży na półce i czeka . Kiedyś założę, ale obecny miał tylko 3 podciągnięcia od nowości i od jakiś 35 tyskm się nie wyciąga ciągle ten sam dołek. Cuda jakieś.

Ostatnie słowo do wieku opon , jeśli jadę na nastoletnich anakach 2 i mam określoną przyczepność , potem wsiadam na nówki np ADV i nie ma przepaści a nawet nowe mają minusa to jest to dla mnie wyznacznik że stare nie zawsze oznaczają złą przyczepność.
Jeśli ktoś jeździ na oponach które po prostu się szybko starzeją ( lub warunki pogodowe miały wpływ albo przechowywanie ) to nie może generalizować że wszystkie po powiedzmy 6-7 latach to śmietnik.

Na koniec wisienka na torcie znaczy oponie.
Pamiętacie jakie było poruszenie jak Rambo sprzedawał opony po celowym przewierceniu by je wycofać z obiegu?
Ile to negatywów poleciało.
No to właśnie na tylnej kołkowanej od niego zrobiłem te 30 tyskm i do ostatniego km działała bezbłędnie.
Czyli kolejny mit obalony, że to niby miały się rozpadać czy wybuchać ....już nie pamiętam.

majo 27.02.2024 08:38

Dzieju mam wrażenie, że przy Twoim użytkowaniu RD03 dobije jako pierwsza na Świecie do Miliona kilometrów bez remontu:) ZDRÓWKA

zimny 27.02.2024 09:09

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 846794)
Tak , gdybym je dodzierał do przepisowego minimalnego wymiaru to jeszcze do 2 tyskm by zrobiły.
Napęd ma 60 tyskm i nadal jeździ ciuchutko i sprawnie , nowy leży na półce i czeka . Kiedyś założę, ale obecny miał tylko 3 podciągnięcia od nowości i od jakiś 35 tyskm się nie wyciąga ciągle ten sam dołek. Cuda jakieś.

Ostatnie słowo do wieku opon , jeśli jadę na nastoletnich anakach 2 i mam określoną przyczepność , potem wsiadam na nówki np ADV i nie ma przepaści a nawet nowe mają minusa to jest to dla mnie wyznacznik że stare nie zawsze oznaczają złą przyczepność.
Jeśli ktoś jeździ na oponach które po prostu się szybko starzeją ( lub warunki pogodowe miały wpływ albo przechowywanie ) to nie może generalizować że wszystkie po powiedzmy 6-7 latach to śmietnik.

Na koniec wisienka na torcie znaczy oponie.
Pamiętacie jakie było poruszenie jak Rambo sprzedawał opony po celowym przewierceniu by je wycofać z obiegu?
Ile to negatywów poleciało.
No to właśnie na tylnej kołkowanej od niego zrobiłem te 30 tyskm i do ostatniego km działała bezbłędnie.
Czyli kolejny mit obalony, że to niby miały się rozpadać czy wybuchać ....już nie pamiętam.

Dzieju, pytanie zupełnie na poważnie - czym smarujesz i w jaki sposób dbasz o napęd? Bo u mnie na ogół po 20-25kkm jest nierówno wyciągnięty. Natomiast kupiłem DL1000 - gdzie jest fabryczny napęt a motocykl ma 34kkm. Mało tego, napęd jest w dobrym stanie i rokuje jeszcze na sporo jazdy. Wiem że poprzedni właściciel jeździł bardzo spokojnie.

W ostatnich latach używałem sprejów Motula. Do tego DLa założyłem olejarkę chińską - kopia Cobry i zalałem ją Hipolem.

Co do wieku opon to kiedyś miałem to gdzieś, jeździło się na tym co było, potem stałem się ortodoksem i wymieniałem dobre na nowe. Aż kupując DL650 od Adama Dukały z Moto-Top miałem sytuację że opona tył miała 10 lat ale odradzał mi zmianę bo mówił że była w dobrych warunkach i on ocenia ją dobrze, sugerował dać jej szansę. Potwierdziło się - nie miałem zastrzeżeń do niej i zrobiłem cały sezon na niej.

Niemniej obecnie, w miarę możliwości wolę jeździć na świeżych kapciach, takich do kilku lat, więc jak kupuję to z bieżącego roku produkcji i dalej sobie nie zawracam głowy.

Pozdr
zimny

Dzieju 27.02.2024 13:31

Gdyby te staruszki Anakiny nie trzymały się drogi to zapewne bym je wymienił dawno ale one działały ciągle jak by wiek ich nie dotyczył.
Oczywiście na kolano mogłem na nich dchodzić przez 4 lata , potem przez kolejne 4 troszkę mniej ale dalej mogłem prawie je zamykać, pozostałe lata niewiele zmieniały no może bliżej zera*C i na mokrym.

Przez ostatnie 100000km tylko sporadycznie stosowałem psikadła a na wspomniane 60 tyskm na psikadłach zrobiłem może z 1.5 tyskm.
Cała reszta to niemal darmowy hipol.
Litr wystarcza na 100 smarowań x 300-400 czasem 500 km drogi ......czyli na 50000 km. Takie jedno życie napędu :)
Po tylnej nie widać zużycia niemal wcale , zdawczą wymieniałem co ok 15 tyskm zależnie od zużycia( różni producenci). Teraz jeździ czwarta, jak się zużyje to może zmienię napęd ale że wygląda ładnie to jeszcze pewnie za parę tysięcykm.

50 KM to nie dużo ale ruszam zawsze dynamicznie a w zakrętach zwalniam tylko tyle żeby utrzymać przyczepność.
Co z tego że inne motocykle mają po 100KM jak zawsze zostają na starcie. Lubię dynamikę a nie flaki z olejem by samochody blokować.
To dotyczy też napędu , na starcie ma co robić a przednie lekko idzie w górę.
Styl ogólny i spalanie przy normalnej jeździe ok 4.4 i w dwie osoby 5.3 to jakiś tam wykładnik

szarik 28.02.2024 14:20

Dobraaa ! Pany macie jakieś namiary na "łoponki do Xrv750" w dobrej cenie ? Hidenau , Pirelli AT , ogólnie szosowe 70%/30% przymusowy szuter.

Artek 28.02.2024 15:28

Kumpel trampkiem 600 na TKC 70 zrobił 22.ooo km. Miały jeszcze trochę mięsa...
Na wjazd na górę piachu założył używane tkc80 i motoz rallyZ.
Szybko wrócił do TKC70...

Africa Tigg 28.02.2024 18:22

nie będę dyskutował z tezami, że opona kilkunastoletnia jest świetna i że można dynamicznie jeździć przez 30 tysi. na komplecie opon, ale w piachu polatałem "trochę" afryką i nowe TKC80 + rallyZ jakoś dają radę. Jak ktoś zakłada ścięte opony i rusza w piach, to słaby pomysł żeby recenzować ogumienie, a jak jeszcze woli, nawet nowe - TKC70 w teren, to już całkiem musi być hardcorem.

Artek 28.02.2024 22:16

Nie każdy lubi, jak mu guma wyje. TKC70 są dużo bardziej ciche. Kolega raczej z tych spokojnych, asertywnych motocyklistów.

Dzieju 29.02.2024 14:33

Dla przypomnienia , mowa o Michelinach Anakee2 oraz Adventure a nie o każdej przypadkowej oponie innych producentów czy modelu w kontekście kilkunastoletniej eksploatacji.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.